Má skoro rok, dlouho leze, ale nechce chodit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RoseK
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 12.11.14 19:19
Ma skoro rok a nechce chodit

Mile matky,
rada bych poprosila o zkusenosti a rady maminky, kterym deti dlooouho lezly, nez zacaly chodit. Nas maly bude mit skoro rok a udela sem tam krucek, jakoby omylem, ale hned se chyta. Leze uz od 7M, kdy se naucil v jednom tydnu zaroven vstavat, sedet a lezt. Postupem casu samozrejme piloval chozeni okolo nabytku, dokaze stat bez opory, umi jit do cupu, ale ze by se pustil a sel k mamince, tak to ani prd. Samozrejme nijak nepomaham, nechodim s nim a verim, ze v osmnacti chodit bude a taky ke mi jedno, ze sousedovic Pepicek uz chodi dva mesice :mrgreen: jen bych potrebovala slyset od ostatnich, jak dlouho trva, nez se dite od lezeni rozchodi. Slysela jsem totiz nekde, ze pd prvniho postaveni na nohy by to nemelo trvat dele nez tri mesice. Diky :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Monika123
Závislačka 4385 příspěvků 12.11.14 19:22

Tak podla tabuliek by dieta malo zacat chodit do 18m tj. to mate casu kopec.
Moja dcera zacala chodit na prelome 15 a 16m
Tj. cakaj, cakaj raz sa dockas :lol: :mrgreen:

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 12.11.14 19:23

Tak u nás první postavení u nábytku v 10 měsících a první krok do prostoru v 15 měsících, další cca tři týdny trvalo, než se od prvního samostatného krůčku rozchodil víc.
Takže u nás „pauza“ něco přes pět měsíců ;-)

xFelli
Závislačka 2735 příspěvků 12.11.14 19:24

Syn lezl od 9 měsíců a chodit začal v 16m. Vydrž, lezení je pro něj to nej na záda, krásně si je posílí a připraví se na chůzi!

Capelucita
Extra třída :D 14397 příspěvků 12.11.14 19:26

U nás postavení se začátkem března, tj. 10,5 měsíce. Chůze do prostoru bez držení začátkem srpna. U skoro ročního dítěte bych tohle neřešila. :)

Slani82
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 12.11.14 19:28

Kazdy dite je jiny, nektery treba zacne uz v 10. mesicich. Nase mala udelala prvni krok az v roce a poradne se rozbehla az ve 14. mes. a videla jsem i 15mesicni, co jeste sama nechodila. Do te doby bych to neresila.

Veveruska87
Extra třída :D 11625 příspěvků 12.11.14 19:29

Niky si sedla a stoupla v 7 měsících a začala chodit v 11 měsících

RoseK
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 12.11.14 19:29

@Capelucita mno rok ma za tri dny :D jen me znervozuje, ze je to od zacatku lezeni a stani uz pet mesicu, tak jestli mam plasit, nebo jsme jeste v norme.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 12.11.14 19:30

Syn začal lézt v deseti měsících, teď mu bude 19 a občas zkusí krok dva, jinak pořád leze :)

Hoa Mai
Kelišová 6086 příspěvků 20 inzerátů 12.11.14 19:31

@RoseK Mám o pár dní mladšího syna a máme to úplně stejně, jen s tím, že sám seděl až v 8m, jinak jsou jak přes kopírák. Nábytek obchází už 3 měsíce, doma chodí za jednu ruku (netahám ho za ni, držím ho tak, že on má paži v ostrém úhlu dolů), sám stojí, ale jakmile by měl udělat krok, tak jde na kolena. Ani by mě nenapadlo to řešit, až bude chodit, tak bude chodit, aspoň mu nemusím kupovat boty. :lol:

Mama11
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 12.11.14 19:31

Dcera chodila až v 16m, do té doby si akorát stoupala u nábytku a bravurně lezla. Chodili jsme od mala na neuro a neuroložka říkala, že lezení je pro zádové svaly nejlepší, chůzi nemáme uspěchávat, počkat až zesílí svaly na nohách a do 18m je času dost. Vše jsem dohnali, dneska běhá jak čamrda..

Verun83
Echt Kelišová 9332 příspěvků 33 inzerátů 12.11.14 19:31

Syn zacal obchazet nabytek v 8/9 mesicich, chodit zacal v 14m. Cas maji do 18 mesicu.

lemanka
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 12.11.14 19:32

Kluk lezl od 9 měsíců, okolo nábytku chodil v 10, pustil se až v 16. měsíci. Holka dvojče do roka a měsíce jen ležela, nelezla, pak se rozlezla, začala chodit okolo nábytku a pustila se a chodila totožně s bratrem. Podotýkám, že jsou narození o 6 týdnů dřív, tak pokud chcete korigovaný věk, odečtěte si je z uvedených měsíců. Každé dítě je jiné a má dost času. Má dcera začala v 15 m. Báli se pustit, už by i chodily, za ruku šli(netahali se za ni, sami se jí chytili) pevně, zkoušela jsem i obalamutit místo ruky nějaký předmět, šli krásně, než zjistili, že se nedrží :roll: :mrgreen:. Některé dítě potřebuje jistotu, než začne chodit v prostoru, jiné je sebevrah a lítá už dříve, ale nestabilně a s různými nehodami.

Lana222
Závislačka 4569 příspěvků 12.11.14 19:33

@RoseK
to prece nevadi ne?
nas maly lezl taky od 8mesicu a chodit opravdu sam zacal az ve 14-15m a nicemu to nevadi…

marcellia
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 12.11.14 19:34

Dcera zacala prvni krucky ve 14 mesicich a pak uz to slo rychle, bud uplne v klidu;-). Zato nam jeste ve trech letech skoro nemluvi, takze s tim se trochu trapime zase my.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >