Reklama

Magnetická barva nebo tapeta

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

simelka
Kecalka 139 příspěvků 26.09.18 20:20
Magnetická barva nebo tapeta

Ahoj, potřebovala bych poradit, pokud má někdo zkušenost. Chtěla bych dětem v pokojíčku vytvořit magnetickou tabuli pomocí tabulkové barvy, nebo magnetické tabulkové fólie. Ale nemám ani s jedním zkušenost. Máte to někdo doma? Jak jste spokojení? Díky moc

Reklama

Reakce:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 26.09.18 20:33

@simelka zkušenost nemám, ale za sebe bych volila tu fólii. Až si to rozmyslíš, bude asi jednodušší to odstranit.

zrcadlo
Kelišová 6751 příspěvků 26.09.18 20:37

Chceš to jen na magnety nebo i na psaní? Na psaní to chce opravdu rovný podklad (třeba sádrokarton), na zdi budou vždycky hrboly - z těchto důvodů je podle mě lepší koupit velkou bílou magnetickou tabuli (já teda nesnáším smrad a prach z kříd, takže tu černou na křídy jsem ani nechtěla, lepší pro nás bílá na smazatelné fixy).

bublinek
Kelišová 5024 příspěvků 26.09.18 20:37

@simelka máme magnetický nátěr

Ornwen
Závislačka 4370 příspěvků 26.09.18 20:39

Máme folii, právě z důvodu případné odstranitelnosti mi to přišlo lepší.
Teď bych si asi udělala normálně z plechu tabuli (i když možná by mě na to mlátili a dělali kravál). Ta folie udrží totiž jen některé magnety. Byly k ní takové bezva silné, takže se kdyžtak dají koupit. Takové ty tenké obrázkové udrží, ale už s nimi nepřiděláš obrázek. Pak nesmí být samotný magnet moc těžký (máme moc hezké s měsícem a zemí ve dne a v noci pod půlkulatým sklem a ty to neudrží).

A o každé tabuli platí, že s sní nadělá - suchou houbičkou bude prach všude (stejně je, když se kreslí křídama i když jsou speciál) mokrou houbičkou to teče okolo, pokud to nechceš stále stírat jen ty. To jsme vyřešili nakonec proužkem tapety pod, tapeta je taky lehce omyvatelná a pak se případně vymění.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48406 příspěvků 26.09.18 20:45

já chci jen magnetický nátěr pod klasický primaex. Ne tabulovou, to bude práššit.
popisovatelnou folii na stíratelní fixi dám na stůl.

simelka
Kecalka 139 příspěvků 26.09.18 21:19

No měla jsem v úmyslu to mít i popisovatelne kridami, ale je pravda, že prach že kříd bude asi všude :think: @Lama Lama k tomu nátěru pod primalex - nebude to pod tím primalexem ztrácet tu magnetickou schopnost? @bublinek moc díky za foto. Dá se na to i psát kridami?
Mě ještě kvůli problému s odstraněním barvy napadlo ji nanést třeba na sololitovou desku a tu připevnit na zeď…

bublinek
Kelišová 5024 příspěvků 26.09.18 22:24
@simelka píše:
No měla jsem v úmyslu to mít i popisovatelne kridami, ale je pravda, že prach že kříd bude asi všude :think: @Lama Lama k tomu nátěru pod primalex - nebude to pod tím primalexem ztrácet tu magnetickou schopnost? @bublinek moc díky za foto. Dá se na to i psát kridami?
Mě ještě kvůli problému s odstraněním barvy napadlo ji nanést třeba na sololitovou desku a tu připevnit na zeď…

to nevím, dělalo by to bordel a holky to naštěstí ani nenapadlo, je to v chodbě do kuchyně

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >