Magnetická barva nebo tapeta

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
simelka
Kecalka 160 příspěvků 26.09.18 20:20
Magnetická barva nebo tapeta

Ahoj, potřebovala bych poradit, pokud má někdo zkušenost. Chtěla bych dětem v pokojíčku vytvořit magnetickou tabuli pomocí tabulkové barvy, nebo magnetické tabulkové fólie. Ale nemám ani s jedním zkušenost. Máte to někdo doma? Jak jste spokojení? Díky moc

Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 1 inzerát 26.09.18 20:33

@simelka zkušenost nemám, ale za sebe bych volila tu fólii. Až si to rozmyslíš, bude asi jednodušší to odstranit.

zrcadlo
Kelišová 6963 příspěvků 26.09.18 20:37

Chceš to jen na magnety nebo i na psaní? Na psaní to chce opravdu rovný podklad (třeba sádrokarton), na zdi budou vždycky hrboly - z těchto důvodů je podle mě lepší koupit velkou bílou magnetickou tabuli (já teda nesnáším smrad a prach z kříd, takže tu černou na křídy jsem ani nechtěla, lepší pro nás bílá na smazatelné fixy).

bublinek
Kelišová 5193 příspěvků 26.09.18 20:37

@simelka máme magnetický nátěr

Ornwen
Závislačka 4687 příspěvků 26.09.18 20:39

Máme folii, právě z důvodu případné odstranitelnosti mi to přišlo lepší.
Teď bych si asi udělala normálně z plechu tabuli (i když možná by mě na to mlátili a dělali kravál). Ta folie udrží totiž jen některé magnety. Byly k ní takové bezva silné, takže se kdyžtak dají koupit. Takové ty tenké obrázkové udrží, ale už s nimi nepřiděláš obrázek. Pak nesmí být samotný magnet moc těžký (máme moc hezké s měsícem a zemí ve dne a v noci pod půlkulatým sklem a ty to neudrží).

A o každé tabuli platí, že s sní nadělá - suchou houbičkou bude prach všude (stejně je, když se kreslí křídama i když jsou speciál) mokrou houbičkou to teče okolo, pokud to nechceš stále stírat jen ty. To jsme vyřešili nakonec proužkem tapety pod, tapeta je taky lehce omyvatelná a pak se případně vymění.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49499 příspěvků 5 inzerátů 26.09.18 20:45

já chci jen magnetický nátěr pod klasický primaex. Ne tabulovou, to bude práššit.
popisovatelnou folii na stíratelní fixi dám na stůl.

simelka
Kecalka 160 příspěvků 26.09.18 21:19

No měla jsem v úmyslu to mít i popisovatelne kridami, ale je pravda, že prach že kříd bude asi všude :think: @Lama Lama k tomu nátěru pod primalex - nebude to pod tím primalexem ztrácet tu magnetickou schopnost? @bublinek moc díky za foto. Dá se na to i psát kridami?
Mě ještě kvůli problému s odstraněním barvy napadlo ji nanést třeba na sololitovou desku a tu připevnit na zeď…

bublinek
Kelišová 5193 příspěvků 26.09.18 22:24
@simelka píše:
No měla jsem v úmyslu to mít i popisovatelne kridami, ale je pravda, že prach že kříd bude asi všude :think: @Lama Lama k tomu nátěru pod primalex - nebude to pod tím primalexem ztrácet tu magnetickou schopnost? @bublinek moc díky za foto. Dá se na to i psát kridami?
Mě ještě kvůli problému s odstraněním barvy napadlo ji nanést třeba na sololitovou desku a tu připevnit na zeď…

to nevím, dělalo by to bordel a holky to naštěstí ani nenapadlo, je to v chodbě do kuchyně

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >