Magnetická rezonance ve FN Plzeň

494
14.2.21 21:11

Magnetická rezonance ve FN Plzeň

Jdu za pár týdnů, na MR mozku. Budu ráda za případné zkušenosti odtud. Četla jsem, že ten " tunel" vrčí a vydává nepříjemné zvuky, zajímá mě tedy, zda dostanete např. sluchátka? Jak je to s oblečením?
Nevím, jestli je v tom nějaký rozdíl, ale mám jít na toto vyš. na onko pavilon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
836
14.2.21 21:15

Tak na hlavu ti rozhodně nic nedají když jde o vyšetření mozku ;) no vše ti řeknou před vyšetřením ale určitě nic kovové náušnice řetízek přesky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.2.21 21:18

Sluchátka dostaneš, hodně to hlučí a zafixují ti hlavu. A svlíkneš se do naha..možná můžeš mít tričko?…jinak dostaneš něco jako anděla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1162
14.2.21 21:20

Nebyla jsem přímo v Plzni, ale myslím že je to stejné. Tunel vydává zvuky jako na stavbě, takhle mi to řekla sestřička. Na uších jsem měla sluchatka s hudbou. Oblečená jsem byla, ale kalhoty jsem si musela kvůli knoflíkům sundat, do tunelu nesmi žádný kov. Je dobré si vzít sportovní podprsennku, je bez háčků ;) Není se čeho bat, zvuky jsou možná nepříjemné, ale dá se to vydržet. Do ruky jsem dostala „míček“,měla jsem ho stisknout jen fakt v případě nouze, kdybych to nějak nezvládala. Ať Ti to dobře dopadne :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1162
14.2.21 21:21

@JiříkMazlík Byla jsem na MR mozku a sluchátka mi normálně dali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
14.2.21 21:23

Mně dali sluchátka a takovou tu nemocniční košili ( ne přímo anděla). Nahá jsem tam rozhodně neležela. Pokud budeš mít podprsenku bez kostic nebo sportovní, budeš si moci nechat asi i tu. Já měla jen tu košili, svoje kalhotky a ponožky a protože jsem tam byla v zimě, hodili mi přes nohy i deku. Hlavně nesmíš mít naušnice, řetízek nebo něco kovovýho. Na MR jsem byla na Lochotíně, jen to teda asi nebyl onkologickej pavilon, ale tuším, že pavilon B

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24615
14.2.21 21:51

Všelijak to bouchá a rachotí, takové rytmické, mě to uspává docela :oops:
Sluchátka dají, a ještě takovou plastovou věc na hlavu, ale nedotýká se tě to přímo, neboj.
Nic kovového, oblíkám se tak, abych mohla mít svoje - jen obyč bavlněné leginy a triko, podprdu na tu chvíli sundám… Vždycky teda nabízí ten jejich hábit, ale poprosím, že mám svoje.
Ať jsou pak výsledky OK!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
14.2.21 22:00

Děkuji všem :palec:
Ještě, vzhledem k týhle době, predpokladam, že i rouška bude muset být bez kovu- drátku.
Jinak ptala jsem se doktora na to jak dlouho to trvá, říkal docela rozptyl mezi 20- 60 minutami, ze záleží na tom jestli to bude s kontrastem nebo bez, že to se rozhodujou až tam podle vyobrazení nebo co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24615
14.2.21 23:26

Chodím na MR mozku a krční míchy - roztr. skleroza. Je to tak půl hodiny, kontrast už teď nedávají, s ním to bylo tak 10 minut navíc. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
14.2.21 23:30
@Haannka píše:
Jdu za pár týdnů, na MR mozku. Budu ráda za případné zkušenosti odtud. Četla jsem, že ten " tunel" vrčí a vydává nepříjemné zvuky, zajímá mě tedy, zda dostanete např. sluchátka? Jak je to s oblečením?
Nevím, jestli je v tom nějaký rozdíl, ale mám jít na toto vyš. na onko pavilon.

Hlavně ať vše dobře dopadne! :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
20.3.21 09:17

Tak vyšetření od včerejšího večera za mnou a ještě jsem se z toho nevzpamatovala, nemyslím kvůli tomu randálu v tunelu nebo kontrastní látce v krvi😊,ale kvůli tomu přístupu. Pán byl neuvěřitelně milej, všechno vysvětlil - co a jak bude nebo může být, ještě volal nějakým doktorům se radit ( mám se kvůli dg. vyhýbat zbytecným chemiím do těla a záření). Nakonec, že se domluvili ze kontrast radši jo, že když už se to dělá, ať je vše jasně vidět. Kontrast píchli až ke konci, a do mých ztracených žil hned na poprvý.👍 Dostala isem polštář ( ten pevný tvarovaný) pod nohy a deku přes nohy, prý abych si aspoň trochu připadala jako na welnesu😁, jo a na uši sluchátka, že tam pustí nějaký rokec, ale i když se mi to bude náhodou líbit ať se moc nevrtím, protože by to musel všechno pustit od začatku.😁 0ak doprovod ke kabince a při odchodu se ještě ptal jestli všechno v pořádku.
Byla jsem už na pár vyšetřeních, ale tohle jsem tedy ještě nezažila. 👏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat