Můžu mít rakovinu?

Anonymní
14.2.21 12:50

Můžu mít rakovinu?

Dobrý den, už jsem sem jednou psala ohledně toho, že jsem si na krku nahmatala nebolestivou bouličku, asi zvětšenou nebolestivou uzlinku bez toho, aniž bych byla předtím nemocná nebo nachlazená. Bylo to asi měsíc, co jsem ji měla. Tak jsem šla k lékaři na ORL, jak jste mi psali, tam mi doktor předepsal antibiotika (nedělal mi ale žádný odběr krve, ani CRP test) s tím, že mám přijít na kontrolu za týden. Bohužel beze změny. Tentokrát mi pan doktor udělal CRP a bylo nízké. Akorát se mi během toho týdnu udělal opar na rtu. Tentokrát tam byl jiný lékař a ten usoudil, že je to nejspíš normální a nezmenšuje se kvůli tomu oparu. Nicméně mi řekl, že pokud budou uzliny stále zvětšené, mám přijít za měsíc. Do zprávy mi napsal : reg II-III dx. uzlinka vel. 1,5 cm x 1,5 cm, palp. nebolestivá, měkká posunlivá uzlinka k 2×1cm. Nicméně uběhly od té doby 2 týdny a já mám pocit, že se uzlinka trochu zvětšila, ale nejsem si tím jistá, možná je stejná. Ale už je to měsíc a půl, co ji tam mám. Možná i déle, nahmatala jsem si ji náhodou. Ale žádné jiné příznaky nemám, jen lehký kašel, ale to tak, že zakašlu třeba 2× denně a mám to už asi půl roku a občas takové pálení na hrudi. Napadlo mě, že by to mohla být i tuberkuloza, ale asi je to nesmysl. Nicméně jsem před půl rokem byla v kontaktu s nemocným s tuberkulozou, ale nejspíš je to nesmysl. Navíc TBC je způsobená bakterií, tak nevím, jestli bych při tom neměla zvýšené to CRP? Ale co mě děsí je rakovina mizních uzlin, ta je prý častá i v mladém věku a mi je 21 let. K doktorovi mám jít na kontrolu za ty 2 týdny, ale neumím to vydržet… Myslíte, že by se něco stalo, kdybych tam šla dřív? Nebo máte někdo podobné zkušenosti? Moc díky..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
218
14.2.21 13:43

Hlavně v klidu. Ve zprávě máš, že je uzlinka posuvná, což je dobře. 1,5 cm je ještě stále v normě. Můj manžel má taky už asi dva roky zvětšenou uzlinu. Byl u doktorky, udělala mu odběry, celkové vyšetření a nic nenašla. Prostě někdo to tak má. Navíc pokud se uzlina zvětšila v důsledku nějaké infekce, nějako dobu trvá než se zase zmenší na původní velikost. Jdi k lékaři za dva týdny a můžeš vyzkoušet třeba nějaké čaje na čištění lymfatických uzlin :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20732
14.2.21 13:45

Kdyby měli mudr podezření na rakovinu tak věř že to bude lítat jinak rozhodně nebudeš čekat dva měsíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
14.2.21 13:51

Hlavně klid. Syn (16) má uzlinu na krku už rok, pro jistotu jsem s ním zašla k dr. nechala vzít krev a i nás poslala na sono. Vše v pořádku. Pro klid si nech také udělat sono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
15.2.21 07:16

Uzlinky mohou byt zvetsene po infektu i nekolik mesicu. Hlavne jak pise Tyna, dulezite, ze je posuvna, kulata, hladky povrch ne zhrubely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 17:43

Ahoj holky, prosim vas, poradte mi.
Když mi bylo asi 10 let tak jsem si nahmatala dvě bouličky. ( Matka mi nato rikala, ze to nic neni, je zdr. Sestra a nevenovala tomu pozornost.)
Jednu uvnitř pusy, jakoby zevnitř líčka a druhou na krku z boku. Kdyz vezmu tu kuzi tak je to takove citlive. U obou pripadu je to neco co na druhe strane nemam! Tak jsem mela vzdy pocit ze to tam nema být
Mam to do teď (22let). Prosim vas nevite jestli je to nejaka chyba u mě nebo to muze byt casem i neco vaznejsiho?:/

• Citovat
  • Nahlásit
396
16.2.21 19:15

Známá taky měla nateklou uzlinu, na kterou jí nic nezabíralo (atb apod.)
Až ji jednou napsali na něco jiného atb a najednou se i uzlina ztratila.
Ač o ni vůbec nešlo.
Možná se jen zatim netrefili typem atb. Možná je to pozůstatek virózy, o které jsi ani nemusela vědět, a na tu atb ani nezabírají… A časem to samo odezní.
Jsi po lékařským dohledem, což je dobře.
Pokud by se ti něco nezdálo, zajdi k Mudr. kdykoliv sama. Ale myslím, že dva týdny do kontroly to klidně vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
12.4.21 13:22

Nevíte někdo prosím co by mohlo znamenat, že se mi chce furt chodit na malou a na velkou. Dříve jsem šla na velkou tak asi jednou za tři dny, ale teď musím každý den. Mám trošku pocit, že jsem zhubla, ale nejsem si jistá, možná je to jenom tím, že se mi furt chce na záchod. Když jsem byla na velký, tak mi přišlo, že je na papíře krev, bylo toho celkem dost, ale možná je to z toho, že jsem měla zrovna k večeři červenou řepu. Nevíte někdo co by to mohlo být? (Je mi 15 let)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
12.4.21 15:47

To červené je z řepy. Mělo by to do 2 dnů být pryč. Jestli tě nutí častěji na malou a na velkou skoč si k dětské, jestli nemáš zánět močáku. Dá ti léky a bude ti líp. Zmiň jí taky tu častější velkou, může to být i nějaká střevní infekce, alergie na nějaké portaviny… Prostě zajdi k doktorce a vše jí tam řekni. Můžeš už sama, je ti 15.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat