Stavy úzkosti, panické ataky

Anonymní
14.2.21 11:38

Stavy úzkosti, panické ataky... Rozhodnout se pro AD?

Zdravím Vás :kytka:
Je zde někdo, kdo právě prožívá úzkostné stavy? Do toho panická ataka…?
Jak řešíte, rozhodli jste se pro AD?
Potřebovala bych pokecat ;) :think:
Předem děkuji za zapojení se :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.2.21 11:58

Mne pomahaji bachovky..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 12:44

Mám je momentálně taky. Týden vím, že mám rakovinu. Jsem se opila a jinak fičím na Lexaurinu. Jinak bych to nedala. A dost pomáhá dýchání podle Wima Hofa. Je to na You Tube.

• Citovat
  • Nahlásit
3920
14.2.21 13:17
@Anonymní píše:
Zdravím Vás :kytka:
Je zde někdo, kdo právě prožívá úzkostné stavy? Do toho panická ataka…?
Jak řešíte, rozhodli jste se pro AD?
Potřebovala bych pokecat ;) :think:
Předem děkuji za zapojení se :andel:

Ahoj, u mě úzkostnými stavy s panikami vše začalo, po půl roce lítání po Dr. mě neuroložka poslala na psychiatrii. AD jsem se pak nebránila. Ale je dobré k nim ještě přidat terapii, já chodila na KBT tehdy. Z panické poruchy jsem se dostala, ale přidaly se jiné diagnózy a úzkosti mám pořád, minulý týden úplně šílené, takže jsme musely s Dr. zas přidávat léky. Jak dlouho tyhle problémy máš? Lepší AD, než se trápit a čím dřív se to podchytí, tím větší šance se toho zbavit. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 13:18
@Anonymní píše:
Mne pomahaji bachovky..
Četla jsem o nich, koupila? jste už hotové nebo máte nějak speciálně namichané?
  • Citovat
  • Nahlásit
3920
14.2.21 13:20

Jo jinak mi pomohly i tyhle knížky (to první je základní brožurka o PP, je v pdf., dá se stáhnout):

https://www.lundbeck.com/…_porucha.pdf

https://nakladatelstvi.portal.cz/…icka-porucha

https://www.grada.cz/…orucha-8244/

https://www.grada.cz/…-ataky-7106/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 13:25

@Lollitka
Ahoj, děkuji za reakci.
Před 14 ti dny jsem měla ataku, o týden později znova.
Teď každý den jako na houpačce s uzkosti, chvíli jsem v pohodě, chvíli návaly úzkosti… většinou když cítím, že by to na mě šlo, snažím se to prodychat nebo něco začnu dělat, hlavně na nic nemyslet..
Také mi nejdřív dělali vyšetření, protože jem měla problémy s dýcháním, vše ok.
Dr. Mi dal lexaurin, s tím, že si ho občas mám vzít, jinak si mám rozmyslet, jestli budu chtít nějakou farmakoterapii nebo psychoterapii…
Váhám, zatím se na to úplně necítím a psychiatra nebo psychologa asi úplně nepotřebuji, tak nějak vím kde je problém… Dlouhodobý stres.. Psychický, většinou vše dusim v sobě, tak se to hold muselo někde projevit… Teď jsem byla hodně ve stresu, aby se ty ataky neopakovaly, tak zkouším, zda to zvládnu překonat… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 19:59

Ahoj, mám panickou ataku asi půl rok a zatím jsem bez A. D, nějak se tomu braním a zkouším to bez nich, když jsem s někým, tal jsem v pohode, ale jakmile jsem sama, tak ty úzkosti jsou větší, takže taky přemýšlím jestli to zvládnu než nich anebo si něco necham předepsat. Má někdo s AD na úzkosti a panicka ataky zkušenost, které zabraly nebo nezabraly? Přišla mi ataka z ničeho nic a od té doby jsem jiná. Predtim jsem byla šťastná a vlastně ani teď kromě tohohle nemám důvod mít úzkosti, mám zdravého ročního syna a manžela s kterým jsem spokojena a každý den se ptam, proč se mi to stalo, když nebyl a není důvod. Sorry za sloh :D potrebovala jsem se vypsat :D :D

• Citovat
  • Nahlásit
3920
14.2.21 20:03
@Anonymní píše:
Ahoj, mám panickou ataku asi půl rok a zatím jsem bez A. D, nějak se tomu braním a zkouším to bez nich, když jsem s někým, tal jsem v pohode, ale jakmile jsem sama, tak ty úzkosti jsou větší, takže taky přemýšlím jestli to zvládnu než nich anebo si něco necham předepsat. Má někdo s AD na úzkosti a panicka ataky zkušenost, které zabraly nebo nezabraly? Přišla mi ataka z ničeho nic a od té doby jsem jiná. Predtim jsem byla šťastná a vlastně ani teď kromě tohohle nemám důvod mít úzkosti, mám zdravého ročního syna a manžela s kterým jsem spokojena a každý den se ptam, proč se mi to stalo, když nebyl a není důvod. Sorry za sloh :D potrebovala jsem se vypsat :D :D

Ahoj, mně na PP zabralo AD Citalec 40 mg v kombinaci s psychoterapií (KBT). Zmizely sice ataky, ale objevily se deprese a později celodenní vleklé úzkosti, které mám dodnes. Teď z AD beru Deprex, ale pak ještě jiné léky. Ataky nemám. A kdyžtak mrkni na ty knížky, jak jsem tu dávala výše odkaz, ty mi s PP taky pomohly. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
14.2.21 20:08

Ahoj, ja mam uplne to same.Mam doma Cipralex, uz jsem ho davno mela jist, jenze mam novou praci a potrebuji fungovat, tak jsem jeste nezacala. A jim i kodeinove prasky na bricho, tak se vyhybam i tomu to jist zaroven.Dr.rikal, ze muzu, ale nevim. Zatim to resim Neurolem, protoze ty stavy se porad vraceji :zed: Taky bych to asi uz nejradsi brala, at mam klid, ale budu muset pockat az na dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
14.2.21 22:16

Ahoj. Já mám panické ataky a úzkosti už od mých 15 let, nyní mi je 21. Až teprve před necelým půl rokem jsem se rozhodla pro AD, protože už to bylo nesnesitelné a já potřebovala fungovat. Pomohly mi právě až prášky. Úzkosti mám stále, ale už se mi povedlo něco málo přes měsíc nemít panickou ataku. Tedy před pár dny jedna byla ale na záchranu mám Lexaurin. Každopádně panické ataky už nemám každý den. Akorát ta úzkost a divné pocity pořád zůstávají :nevim: Myslím si že tohle je běh na dlouhou trať. Tak přeji hodně sil ať se rozhodneš správně. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
14.2.21 22:32

Já za ten půl rok jsem měla asi 5 panickych atak, ale poslední měsíc mám k tomu i každý den takovou divnou uzkost, není to deprese, ale takový pocit neklidu a to mě trápí, ze nemůžu úplně normálně fungovat, ikdyz na mě nikdo nic nepozná.. Spis nechapu proč se to člověku stane, když je úplně v pohode. Ani po porodu jsem neměla žádné deprese, nikdy jsem na nic takové netrpěla a teď tohle. To mě štve. Já se bojim u těch A. D vedlejších účinku 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
14.2.21 22:32

@sanysas To jsi vydrzela teda dlouho ale :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29959
14.2.21 22:33

Já se jednou po.seru z hlášky,, na psychiatra a psychologa TO není" člověk je v háji, má paniky a úzkosti, řeší to lexaurinem ale na psychiatra a psychologa to není. Twl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
14.2.21 22:34
@Izule píše:
@sanysas To jsi vydrzela teda dlouho ale :potlesk:

Já vím, nechtěla jsem si přiznat že něco takovýho potřebuju. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek