Malá potřeba spánku - dospělý

Anonymní
18.11.20 12:53

Malá potřeba spánku - dospělý

Holky poraďte.
Spát chodím v jednu ráno, vstávám okolo šesté - budí se i malé děti (školka, teď i škola). Celý den zápřah - domácnost, barák - vařím, mladší dítě doma, jít s ním ven atd…Chlap jezdí večer.
Okolo deváté večer usnou děti a můj organismus, místo, aby si řekl, že je unavený a mám si jít lehnout s dětma, najednou ožije.
Jako bych si píchla ňákou drogu a jede na tisíc procent. Dělám prostě všechno, co s dětma nestíhám…Posedím i u počítače. O půlnoci se přemluvím a jdu si lehnout a čučím do stropu. Zaberu po jedné ráno, pořád se v nějakých intervalech probouzím, špatně prostě spím…
Ráno se necítím nedospalá, ale fyzicky začínám cítit, že je toho na mne moc. Nějaké extra stresy nemám, nic. Potřebovala bych prostě jen usínat dříve a v klidu pospat…
Co s tím? Nemáte nějakou radu, nebo čaje…fakt nevím.
Děkuji moc.
Prosím anonym, zdravotní stav…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5513
18.11.20 13:02

Necucet cely vecer do obrazovek. To hrozne nabudi mozek a pak je problem usnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1235
18.11.20 13:07

Tchýně brala nějaké 100% přírodní prášky právě aby líp spala a říkala, že super. Zajdi do lekarny tam ti určitě poradí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1617
18.11.20 13:09

Jak říká @Cenarius, místo toho si jít lehnout s knížkou, to je do 10 min po mně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 13:13
@Cenarius píše:
Necucet cely vecer do obrazovek. To hrozne nabudi mozek a pak je problem usnout.

Já nečučím pořád na obrazovku, zkoušela jsem se uspat knížkou a nic. Začnou se mi rozmazávat písmenka, tak si říkám paráda, asi už usnu, zhasnu a čučím do stropu. Ani žádný starosti si nepřipouštím, nic. Jako by si ten organismus řekl, že děcka spí a že bude odpočívat, ale bdít, místo spát… :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1929
18.11.20 13:20

Modré světlo blokoje vyplavování hormonu pro spánek..takže večer žádná tv počítač ani telefon. Dejte si horkou vanu, teplé mlíko s medem nebo meduňkový čaj a hlavně nedodělávejte to, co jste nestihla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29084
18.11.20 13:40
@Anonymní píše:
Holky poraďte.
Spát chodím v jednu ráno, vstávám okolo šesté - budí se i malé děti (školka, teď i škola). Celý den zápřah - domácnost, barák - vařím, mladší dítě doma, jít s ním ven atd…Chlap jezdí večer.
Okolo deváté večer usnou děti a můj organismus, místo, aby si řekl, že je unavený a mám si jít lehnout s dětma, najednou ožije.
Jako bych si píchla ňákou drogu a jede na tisíc procent. Dělám prostě všechno, co s dětma nestíhám…Posedím i u počítače. O půlnoci se přemluvím a jdu si lehnout a čučím do stropu. Zaberu po jedné ráno, pořád se v nějakých intervalech probouzím, špatně prostě spím…
Ráno se necítím nedospalá, ale fyzicky začínám cítit, že je toho na mne moc. Nějaké extra stresy nemám, nic. Potřebovala bych prostě jen usínat dříve a v klidu pospat…
Co s tím? Nemáte nějakou radu, nebo čaje…fakt nevím.
Děkuji moc.
Prosím anonym, zdravotní stav…

No a jsi unavená? Ja chodím spát v jednu a vstávám v sedm. Víc nepotřebuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
18.11.20 14:07

Co kofein, tein? Jsem na to přecitlivělá, stačí mi jeden zelený čaj ráno a jsem vzhůru do 1, okolo 7 večer přijde chvilka únavy, ale pak jak říkáš, nové nakopnutí energie.

Takže musím opravdu vše vyřazovat a hledat varianty černého čaje bez teinu a tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14596
18.11.20 15:09

1. ráno
Jde nějak vyškrtat věci co se dělají ráno a získat tím trochu spánku navíc? I půl hodina se počítá… Nadelegovat je na někoho jiného (děti sami zvládnou víc než člověk čeká a i manžela jde normálně zapojit víc.

2. večer
nepít nic v čem ke kofein/tein po 16 hodině. Čaj, káva, cola, K večeři jíst hodně bílkovin, dostatek tuků a hodně vlákniny, méně škrobů, nic sladkého.

ověř si, že svítidla které máte nemají modré světlo a po 21. hodině mějte v bytě spíš šero, než strašně moc světla.

Řekněme že to zkusíš posunout o hodinu tedy na 11. večer TAkže po té deváté, až děcka zapadnou do postelí dělej následující hodinu do té 22. co chceš, s manželem, dívej se na televizi, do počítače a podobně. Po 22. vypni všechny obrazovky, zacvič ta 15 minut něco jednoduchého, ukliďnujícího, co tě protáhne, ale nerozpumpuje - třeba tohle https://www.youtube.com/watch?…

Pak si dej dlouhou sprchu, natři se všema možnýma krémama, opiluj ostříhej a ošetři co potřebuješ - ber to jako péči o sebe, pokud to neděláš, tak si nech darovat nějaké tělové mlíko či krém, co ti bude hezky vonět a prostě se tím maž a trošku se přitom masíruj.

Pak si udělej nějaký teplý nápoj co ti chutná a má nějaké uklińující efekty. Nějaké bylinky na spaní, kurkumové mléko, sladové kafe (malzkafe v DM), sedni si někam ke stolu pusť si 4 písničky které máš ráda a které tě zklidńují, hladí a tak. během té doby si rukou do nějakéo zápisníku napiš 3 věci co se ti ten den povedly - i kdyby to byly úplné maličkosti, 1 věc za kterou jsi vděčná a pokud je na druhý den něco naplánovat, tak si to rozvrhni jak to zítra udělat. Zároveň je dobré si na každý den naplánovat jednu věc, která bude jen pro tebe a která tě bude těšit. i kdyby to byla úplná maličkost.

Tou dobou by mělo být něco před třičtvrtě na jedenást a směřuj do postele. Pokud máte s mužem fajn vztah, tak uspokojivý sex dost pomáhá usnout. Špatný ses moc ne.

Z doplńků - kup si melatonin ve spreji a v okamžiku kdy zhasínáš, tak si stříkni melatonin.

A po zhasnutí si pusť progresivní relaxaci a projdi jí - ze začátku to může být divné a ne úplně účinné, ale postupně se se to zaběhá. Když usneš během relaxace, tak jedině dobře.
https://uloz.to/…laxace-1-mp3

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
18.11.20 18:26

Musíš cítit sama, co potřebuješ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
20.11.20 21:31

Tak chodit spát v jednu a vstávat v šest mi přijde v pohodě. :nevim: :nevim: Někdy spím i méně. Ovšem pro opravdu tvrdý spánek je skvělá Gaba. Dvě hodiny před tím, než se chystáte spát a ten spánek je pak opravdu, jak když vás do vody hodí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama