Málo mlíčka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NatalieSofie
Kecalka 168 příspěvků 21.10.18 17:39
Malo mlicka

Prosim nejake rady a zkusenosti jak zvysit materske mleko…treba i nejake prirodni leky nebo tak…malemu uz nestaci, tak dokrmuji nutrilonem a to je mu teprve 6 tydnu :? Moc dekuji :kytka:

Příspěvek upraven 21.10.18 v 19:14

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8476 příspěvků 21.10.18 17:42

Často přikládat! Hodně pít - hlavně voda, kojící čaje, můžeš zkusit i homeopatika Ricinus comunis 5 kuliček každé 3h pro rozjetí laktace, kontakt s miminkem kůži na kůži :)

beruska9
Extra třída :D 10700 příspěvků 21.10.18 17:53

Podle ceho usuzujes, ze mleko nestaci? Jinak teda to, co pise @Kristyna.Vechto­va , hlavne hodne prikladat, cim vic bude pit, tim vic se mleka vytvori.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8476 příspěvků 21.10.18 17:58

@beruska9 řekla bych, že je „zblblá“ už z porodnice a třeba miminko sem tam zapláče - tak se to hned svádí na málo mléko nebo na slabé mléko :roll:

Katjerina
Kecalka 132 příspěvků 1 inzerát 21.10.18 18:05

@NatalieSofie Zdravím, taky jsem toho názoru, že je zbytečné dokrmovat UM, a stačí častěji přikládat, někdy se mi taky zdá, že mu to nestačí, prsa prázdná, a zdá se mi, že saje a už mu skoro nic neteče, tak místo po třech hodinách dám znovu napít po dvou. Ono se to upraví. Navíc první růstové období je právě kolem 6 týdne, takže pije víc a častěji. Takže nezmatkovat a necpat hned UM, navíc u Mudr zjistíš zda přibývá normálně nebo jestli ne, pokud to bude dlouhodobější tak pak až uvažovat o dokrmování UM.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8476 příspěvků 21.10.18 18:16

@Katjerina tak hlavně 6t prcka krmit po 3h je největší blbost :zed: takhle malé dítě může „jíst“ klidně co hodinu a bohužel tahle masírka v porodnicích jak se mísí „staré“ mléko s novým je hovadina a proto spousta dětí je dokrmována už z porodnice, místo toho aby maminkám řekli kontakt kůže na kůži v posteli pěkně a prsa k dispozici kdykoli..

NatalieSofie
Kecalka 168 příspěvků 21.10.18 18:29

Ja bohuzel musim odstrikavat,tak vim kolik mleka mam…krmim asi tak po 2 hodinach a to kolikrat nejde ani kapka…nutrilon davam teda zatim jen 2× za den

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 21.10.18 18:40

@Kristyna.Vechto­va dovolím si nesouhlasit, moje sestra je laktacni poradkyně a všechny ženské co naučila kojit mají mléka na rozdávání a od narození kojily co tři hodiny. Byla se mnou v porodnici a rozkojila mě paradne a kojila jsem opravdu každé tři hodiny a malý mi přibral ze všech propoustenych miminek nejvíc a pribyval i dal. V případě, ze se takhle malé dítě přikládá tak často, tak má tendenci vysat pouze přední mléko, ve kterém je hlavně cukr, který pak následně v miminku kvasi a bolí ho pak bříško a je to nekonečný koloběh. Naopak je důležité u kojení miminko budit, aby si vysalo i zadní mléko, ve kterém je hlavně tuk. Kojila jsem malého 15 minut z jednoho prsa a nikdy nebyl problém… ale souhlasím samozřejmě s tím, ze pro zvýšení laktace je důležité přikládat často, hlavně v noci, kdy se tvori nejvíce prolaktinu… po kojení ještě odstrikavat, většinou stačí tři dny a tvorba mléka se zvýší.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8476 příspěvků 21.10.18 19:36

@Verurizeckova kojila jsem syna vždy a jedině na požádání a nikdy netrpěl na bolesti bříška ani prdy, to je jako kdyby někdo „nutil“ mě jíst jen a pouze po 3h, když bych měla hlad brzy - a opět přední a zadní mléko - další mýtus, který se valí maminkám do hlavy, stejně jako slabé mléko - další blud :zed:
A ba naopak všechny LP které znám doporučují kojit na požádání a tak často a dlouho jak dítě vyžaduje..

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 21.10.18 19:40

@Kristyna.Vechto­va nebudu se přít, ale taky nebyl nejmenší problém, každý ať si to děla po svém. Samozřejmě ze když měl malý hlad dřív, dala jsem mu, ale nechtěla jsem se stát chodicim prsem a dudlikem… zvířata taky nekoji svoje mláďata kdykoliv. Musí lovit atd.. zkratka ať si to každý děla jak chce. A ano slabé mliko neexistuje, ale přední a zadní mléko ano.

GirlsNick
Kecalka 370 příspěvků 21.10.18 19:44

Vývary, kojící čaje, pořád přikládat a po přiložení ještě zkusit odstříkat a samozřejmě hodně pít.

stonožka12
Kecalka 493 příspěvků 4 inzeráty 21.10.18 19:44

V období 6 týdnů nastává první spurt. Já ze své zkušenosti velmi doporučuji čaj z pískavice - řeckého sena. Je i součástí kojicího čaje Weleda (trochu vyšší cena), ale dá se koupit i samostatně. Mně pomohl při kojení dvojčat, kdy mléko opravdu docházelo. Jinak jak radí ostatní - kvalitní strava, hodně pít.

GirlsNick
Kecalka 370 příspěvků 21.10.18 19:47

A sprchovat prsa teplou-horkou vodou :-) to zabírá na mě :-) plně kojím.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8476 příspěvků 21.10.18 19:49

@Verurizeckova joo však já se taky nehádám, ať si každá dělá jak uzná za vhodné, jen radím zakladatelce, co má dělat pro zvýšení laktace toť vše a nepotřebuju se v tomto srovnávat se zvěří, já nikde lovit nepotřebuju ;)

Katjerina
Kecalka 132 příspěvků 1 inzerát 21.10.18 20:32

@Kristyna.Vechto­va krmíme tak už od porodnice, tam jsem z nich šílela, protože nás nutili děti budit, prostě se muselo kojit v tu a v tu hodinu a já z toho byla na palici. Doma kojíme po třech hodinách normálně, dítě nebudím, čekám dokud se nevzbudí samo, v noci si to už občas protáhne i na 5 hodin. Rozhodně to blbost není, pokud se dítě budí po hodině, tak klidně kojit i po hodině. A v posteli 6tt to dítě je blbost, samo se k prsu nedostane, a rozhodně si nerisknu zalehnutí a udušení, navíc si to dítě na prso tak zvykne, že ho bude žužlat jako dudlík a nestihne se to mléko ani tvořit.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >