Málo spánku ve školce

586
9.10.19 21:38

Málo spánku ve školce

Máte prosím někdo zkušenost s dítětem, kterému nestačí spánek po obědě ve školce? Vesměs čtu o opačném problému. Dcera (3r4m) chodí už druhým rokem do školky (ráda, bez problémů) a letos chce pravidelně zůstávat po obědě. Nebudu lhát, mě to vyhovuje taky. Problém je, že ji prostě doba spánku nestačí. Odpoledne je na ni únava vidět, je mrzutá a protivná. Brát po obědě není problém, jsem doma s mladší dcerou, ale než dojdeme domů a uložím ji, tak spí klidně i do 16h, někdy déle a to z toho odpoledne nic není. Večer chodí spát kolem 20h, vstává v 6:30, někdy i před budíkem. Zatím to tedy řeším tak, že si ji beru po obědě v pátky. Máte s tím někdo zkušenost? Zvykne si dítě? Nerada bych, aby to odnesla po zdravotní stránce (např. nemocností atd.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2275
9.10.19 21:45

A nemohla by chodit dříve spát večer?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
9.10.19 21:58

@BlaZenkaB to se povede, když už je toho na ní opravdu moc. Dokud bylo hezky, tak jsme ale byli hodně venku a než dojdeme domů a nakrmím, umyju, převleču dvě holky, tak je prostě 20h :think: uvidíme, když se teď zkracují dny, třeba se do postele dostaneme dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
38756
9.10.19 22:01
@Sue2008 píše:
@BlaZenkaB to se povede, když už je toho na ní opravdu moc. Dokud bylo hezky, tak jsme ale byli hodně venku a než dojdeme domů a nakrmím, umyju, převleču dvě holky, tak je prostě 20h :think: uvidíme, když se teď zkracují dny, třeba se do postele dostaneme dřív.

A ona vstava v pul 7 na budik? Proc tak brzy, kdyz pises, ze si doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1116
9.10.19 22:08
@a12 píše:
A ona vstava v pul 7 na budik? Proc tak brzy, kdyz pises, ze si doma?

Asi proto, ze chodi do skolky? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
9.10.19 22:10

@a12 na budík vstávám já, chystat snídani atd. Pokud nevstane, tak ji nechám třeba dalších 20 min. Jinak chodí ráno s manželem (7:30-7:45), abych nemusela budit a chystat mladší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
38756
9.10.19 22:16
@tartaletka píše:
Asi proto, ze chodi do skolky? :think:
:roll: a skolka je od kolika prosimte? Moje dite taky chodi do skolky a ja jsem doma a kdyz jezdi s chlapem tak vstava v 7:20,cca v 7:45 vyjizdej, kdyz jdeme pesky, mame to kilak a pul a budim ho v 7 a na 8 jsme ve skolce..
Tak mi prijde zbytecny aby dite vstavala v pul 7 kdyz se neprospícha do práce a muze do skolky na 8h

Ale zakladatelka uz odpovedela, ze ji pravděpodobně vzbudi jeji budik..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5857
9.10.19 22:22

Takhle malé dítě druhým rokem ve školce a ty na mateřský?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
9.10.19 22:23

@a12 ono spíš dcera mě ještě burcuje před budíkem :think: dneska třeba v 6. Ona nikdy nespala dobře v noci, i teď se min. jednou budí (často s brekem) a nad ránem už prostě nezabere. Když si „přispí“ přes 7, je to svátek, i o víkendu. Přes den to pak asi potřebuje dohnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6100
9.10.19 22:27

@Karleon Proč ne? Mohla nastoupit v průběhu roku, však je to jedno. Školka je fajn :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
9.10.19 22:29

@Karleon ano, jsem krkavčí matka :jazyk:. Dcera do školky chce chodit, o prázdninách se pořád ptala, kdy zase bude školka. Doma s miminem ji to nebaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
38756
9.10.19 22:30
@Sue2008 píše:
@a12 ono spíš dcera mě ještě burcuje před budíkem :think: dneska třeba v 6. Ona nikdy nespala dobře v noci, i teď se min. jednou budí (často s brekem) a nad ránem už prostě nezabere. Když si „přispí“ přes 7, je to svátek, i o víkendu. Přes den to pak asi potřebuje dohnat.

Jj, mozna bude spis problem, ze ma malo spanku v noci nez pres den no :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5780
9.10.19 22:33

@Karleon no a? Já mám syna od roka v jeslích, měla jsem se vracet do práce, žiju v Německu. A v jeslích na 3, 5 hodiny denně zůstal i přesto, že jsem byla doma celé těhotenství a teď jsem na rodičáku. Je tam spokojený, když měli měsíc prázdnin, skoro denně mi chodil s batůžkem. To je snad na každé matce a každém dítěti, ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
9.10.19 22:34

@svatecnice naše rozhodně. Já jsem doma řvala jak želva a dcera ani nefňukla. :zed: o tom, co se všechno naučila ani nemluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56573
9.10.19 22:35
@Sue2008 píše:

Tak tim padem si asi nezvykne :nevim:
To by musela spat kvalitne v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama