Malý obvod hlavičky v 11 měsících

Anonymní
16.1.23 18:34

Malý obvod hlavičky v 11 měsících

Dobrý den. Maminky prosím Vás o zkušenosti. Mám 11 měsíční miminko, které má v 11 měsících obvod hlavy 42 cm. V 9 měsících byl obvod 41,6. Fontanela už uzavrena od 6 měsíce. Rtg lebky v pořádku, švy nesrustaji, neurologie v pořádku.(Stojí, lozí, sedí, říká zatím jen máma).Čeká nás genetika a toho se bojím, vůbec nevím jaké nemoce/syndromy může malý obvod hlavičky způsobit. Já s manželem máme hlavy normální velikosti. Máte zkušenosti že by se díky mikrocefalii zastavil vývoj. Děkuji za odpověď, prosím ponechat anonym

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
212
16.1.23 18:52

Dobrý den,
dcerka má nyní na 11 měsících obvod 43 cm a paní doktorka se nad touto mírou nepozastavila. Držím moc palce, ať jste v pořádku :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9762
16.1.23 19:10

A je to chlapec, nebo holčička? Tak či tak je obvod pod 3. percentilem. Byl obvod hlavičky menší už při porodu, nebo se křivka obvodu hlavy propadala?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18733
16.1.23 19:32
@Anonymní píše:
Dobrý den. Maminky prosím Vás o zkušenosti. Mám 11 měsíční miminko, které má v 11 měsících obvod hlavy 42 cm. V 9 měsících byl obvod 41,6. Fontanela už uzavrena od 6 měsíce. Rtg lebky v pořádku, švy nesrustaji, neurologie v pořádku.(Stojí, lozí, sedí, říká zatím jen máma).Čeká nás genetika a toho se bojím, vůbec nevím jaké nemoce/syndromy může malý obvod hlavičky způsobit. Já s manželem máme hlavy normální velikosti. Máte zkušenosti že by se díky mikrocefalii zastavil vývoj. Děkuji za odpověď, prosím ponechat anonym

Dcerka v 6m 41,3 a teď v 7m 41,5… doktor kouknul na grafy a řekl dobrý. Při porodu 34cm. Já mám hlavu velkou, manžel normální, ale tchyně a svagrova mají malé hlavy. Naše princezna bych řekla, ze vzhledově je moje, ale. Konstitučne míří na manzelovu stranu. V těch 11 m bych řekla, ze víc jak 42-42,5 mít taky nebude

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.23 20:39

@Doctus je to chlapeček právě. Obvod hlavičky při narození myslím 34 cm ale nejsem si jistá, nemám teď u sebe průkaz

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
16.1.23 20:42

@Valejka děkuji, mám strach hlavně ať je v pořádku. Pořád pozoruji jiná miminka a ty mají větší hlavičku

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
16.1.23 20:43

Ještě jsem zapomněla napsat, že je celkově drobný, v 9 měsících měl 7,3 kg a 70 cm. Teď nás čeká kontrola v únoru tak uvidíme ale dle mě moc nevyrostl ani nepribral.

  • Citovat
  • Upravit
5
17.1.23 02:08

My s malou hlavičkou bojujeme už od těhotenství. A víceméně od půl roku už nás ani nikdo nesleduje, A to mala byla i na1.percentilu. Hodně jsem si o možných vadách četla, myslím, že už by se něco projevilo (třeba by se neotacel). Jinak pediatr říkal, že ten tvar hlavy je z 90 % genetika (jako po někom z rodiny). Podle mě to i u vás bude dobre :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Nelel12
19.1.23 18:26
@Anonymní píše:
Dobrý den. Maminky prosím Vás o zkušenosti. Mám 11 měsíční miminko, které má v 11 měsících obvod hlavy 42 cm. V 9 měsících byl obvod 41,6. Fontanela už uzavrena od 6 měsíce. Rtg lebky v pořádku, švy nesrustaji, neurologie v pořádku.(Stojí, lozí, sedí, říká zatím jen máma).Čeká nás genetika a toho se bojím, vůbec nevím jaké nemoce/syndromy může malý obvod hlavičky způsobit. Já s manželem máme hlavy normální velikosti. Máte zkušenosti že by se díky mikrocefalii zastavil vývoj. Děkuji za odpověď, prosím ponechat anonym

To bude určitě dobré :). Prostě někdo má hlavičku malou, někdo velkou, někdo akorát…

Uvidíte a určitě to bude dobré. Moje malá měla v 11 měsících 45cm hlavičku. Mě se to zdá naprosto normální a taky mi kdysi nějaká mamka na plavání řekla, že má malá maličkou hlavičku a já z toho samozřejmě byla hned vyděšená. Jelikož malá měla fontanelu doopravdy ohromnou a to 6×6. Teď má 18m a má na špičku prstu, Dr říkala, že má do dvou let čas. A jiní mě taky děsili..s tou velikostí..

Každý je zkrátka jiný…a u vás to určitě bude taky dobrý. Ne určitě ale bude :andel:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek