Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahojky maminky. Mám dotaz. Mám 10 týdení miminko. V noci mi spí krásné, i v kočárku a v autosedačce taky. Ale od narození mi přes den vůbec nespí a jen řve 😞. Prý příčinou jsou prdíky. Vyzkoušela jsem úplně všechno. Poslední dva dny mi prdí a kaká. Ale bohužel řve dál. U niceho dlouho nevydrží. Když se jí člověk věnuje tak za deset minut začne řvát. Doma nic neudělám. Jen lítám s kočárkem 🙄a psychika se na mě dost podepsala. Máte nějaká z vás takové zkušenosti? Děkuji 🙂
@Anny 8 tohle je normální. Moc podnětů, mimina u ničeho nevydrží. Měn pravidelně činnost, zkus nosit v šátku nebo v nosítku - to je super na spaní přes den, zároveň díky tomu nejsi omezena v činnosti.. za pár týdnů to všechno může být jinak
@martina.se je to opravdu peklo 😞 nosítko? A co když si malá na to zvykne a pak ji už nikdy neodtrhnu?
@Anny 8 píše:
@martina.se je to opravdu peklo 😞 nosítko? A co když si malá na to zvykne a pak ji už nikdy neodtrhnu?
To je neskutečný nesmysl, jen hloupá pověra Mi se každé dítě odstavilo od nošení samo. Nejmladší jak začal chodit - v 9 měsících, tak od té doby ani prd
já bych bez nosítka nezvládla první měsíce online výuky, kdy jsem měla doma 3 školáky, 1., 3. A 9.tridu. prcek byl v nosítku téměř půl dne.. a byl v klidu a spal. Plus to pomáhalo na to bříško atd..
@Anny 8 píše:
@martina.se je to opravdu peklo 😞 nosítko? A co když si malá na to zvykne a pak ji už nikdy neodtrhnu?
Jistě, k maturitě ji poneseš v nosítku ![]()
Evidentně jsi vše ještě nezkusila. Za mě také nosítko, dobře se s ním dělají domácí práce, třeba takové vysávání hodně miminek uklidňuje.
@martina.se já právě teď zkouším ji dávat spát po obědě do postýlky. Aby se naučila spinkat i doma. Ale je to marné 🤷
@Anny 8 píše:
@martina.se je to opravdu peklo 😞 nosítko? A co když si malá na to zvykne a pak ji už nikdy neodtrhnu?
Prosim te, vidas matky, co by nosily dite do 18? Hod se do klidu. Novorozene prirozene rve po kontaktu a pritomnosti matky. Nic lepsiho na zklidneni vetsinou neni. Pokud je najezene, v suchu a teple, tak dalsi prirozena potreba je kontakt. Precti si neco o ctvrtem trimestru napriklad.
@Hibou píše:
Jistě, k maturitě ji poneseš v nosítkuEvidentně jsi vše ještě nezkusila. Za mě také nosítko, dobře se s ním dělají domácí práce, třeba takové vysávání hodně miminek uklidňuje.
Já mám 2 nosence, jeden se odstavil ve 2 letech a to jen proto, že jsme chodili na tančení v šátku a to ho bavilo. Plus výlety. Ale doma anijako už někdy od roka. Druhý začal v 9 měsících chodit a dát ho do šátku či nositka nešlo, prostě bude dělat tapi a nazdar matko
![]()
@Hibou dneska mi to poradila kamarádka. Půjčila jsem si to nosítko od kámošky. A uvidím jak to s malou půjde
@Anny 8 píše:
@martina.se je to opravdu peklo 😞 nosítko? A co když si malá na to zvykne a pak ji už nikdy neodtrhnu?
Jo, ted uz to asi nevratis ale s timhle pristupem jsi si mela poridit plysaka a ne dite. Delas si srandu, zejo???
@Anny 8 píše:
@martina.se já právě teď zkouším ji dávat spát po obědě do postýlky. Aby se naučila spinkat i doma. Ale je to marné 🤷
Je to nepřirozené. 9 měsíců se houpala v břiše a teď chceš, ať leží jak prkno a spí. Udělej to jinak, lépe. Mmchdm, nejmladší má 2 roky. Odpolední spánek venku v kočáru, dám ho do něj, zabalím, zaparkuji na dvoře a do minuty chrápe. Večer si vlezeme do postele, pomazlime se, on se otočí, prituli zadek a zase za minutu tuhý. Prendam do postýlky, spí celou noc. A jako fakt prvního půl roku nošen téměř non-stop, abych stíhala školu od starších a všechny další věci
@Anny 8 píše:
@Hibou dneska mi to poradila kamarádka. Půjčila jsem si to nosítko od kámošky. A uvidím jak to s malou půjde
Jen to chce mít správné nosítko, ergo.. lepší pro začátek je šátek a nosítka vyzkoušet víc druhů. Protože jsou taková, co ti fakt nesednou, nebo nesednou dítěti. Najdi si na fb skupinu nosíme děti, moderní nosicky atd.. jsou i regionální skupiny. Ukáží to, jak správně nosit, jak nosítko nastavit, každá skupina má velký arzenál k zapůjčení
@Tarjei ne to opravdu nedělám. Moje kamarádka takhle nosí prcka. A když ho položí do postýlky přes den. Že si chce na chvíli odpočinout tak začne malej řvát.🤦 Tak proto se ptám.
@martina.se moc děkuji za radu. Ale bohužel Facebook nemám 😞
@Anny 8 píše:
@martina.se moc děkuji za radu. Ale bohužel Facebook nemám 😞
Odkud jsi? Jsou i prodejny s půjčovnou popř herny, kde se holky schází ![]()