Mám dát děti do školy?

1493
17.11.20 09:03

Mám dát děti do školy - covid

Chtěla bych se poradit zde, jelikož je dnes svátek a nemůžu u dr. V manželově práci se rozmohl covid, včera jeli na testy a bohužel až večer přišly výsledky. Manžel jako samoplátce negativní, nejbližší kolega pozitivní, kontakt je denně a blízký. Domnívám se, že to manžel klidně už může mít taky jen se to na testu ještě neprojevilo.

Pokud tomu dobře rozumím, manžela možná někdy kontaktuje hygiena (pokud ho kolega nahlásí, což by měl) a pošle ho do karantény ale rodinu nejspíš ne? Mám tedy nějaký důvod děti do školy/školky neposlat kromě mého pocitu, že by bylo rozumné aby zůstali doma alespoň do konce týdne, abychom viděli, jestli manžel nezačal mít nějaké příznaky? Jinak do školy bych syna poslala opravdu velmi ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
714
17.11.20 09:10

@Luminel Nechala bych doma do konce týdne. Ty tři dny navíc ještě dáte a je to lepší, než aby potom kvůli synovi muselo do karantény další dítě/děti, jejich rodiny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23614
17.11.20 09:11

Resili jsme ted neco podobneho. Dite karantena kvuli pozitivnimu pripadu ve skolce. Hygiena tedy naridila testy s cca 5 dennim odstupem. Nikam mezi lidi jsme nelezli cela rodina.
Dokud mi nedorazi vysledky testu, bude starsi dite tez doma. Kdyby bylo mladsi pozitivni, nechtela bych, aby cela synova trida absolvovala stabni cviceni volat dontorce-objednat se na test-absolvovat test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
17.11.20 09:14

Právě to přesně nechci, poslat ho zítra do školy a v pátek řešit možnost nakažení celé třídy:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
17.11.20 09:15

Manžel ale nemusí být vůbec pozitivní, ani všichni lidi ve společné domácnosti se nemusí nakazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25069
17.11.20 09:17

Kolikátý den od kontaktu byl na testu. Ale asi bych děti nechala doma, pokud to tedy jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
17.11.20 09:21

Jsou v kontaktu denne, vcetne soboty. posledni kontakt v sobotu, v nedeli kolega priznaky, v pondeli oba test. Navic to v te praci ma vic lidi, prvni myslim pred tydnem. Mohl se nakazit kdykoli nejen od nej, vcetne te soboty.

Pozitivni byt samozrejme nemusi, to doufam taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25069
17.11.20 09:23
@Luminel píše:
Jsou v kontaktu denne, vcetne soboty. posledni kontakt v sobotu, v nedeli kolega priznaky, v pondeli oba test. Navic to v te praci ma vic lidi, prvni myslim pred tydnem. Mohl se nakazit kdykoli nejen od nej, vcetne te soboty.Pozitivni byt samozrejme nemusi, to doufam taky.

Tak v sobotu je brzo, má se jít tak asi pět dní od posledního kontaktu. Proč tak spěchal s testem a ještě jako samoplátce? Stačilo přece počkat na hygienu. To bych děcka teda neposlala, protože klidně může být manžel pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
17.11.20 09:24

@Luminel Taky to mohl chytnout až v tu sobotu a pondělí je na test brzy. Snad to bude dobrý, ale radši děti opravdu nechej doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19341
17.11.20 09:27
@Luminel píše:
Právě to přesně nechci, poslat ho zítra do školy a v pátek řešit možnost nakažení celé třídy:(

No tak ho nech do pátku doma. Manžel zbytečně vyhodil za test peníze, protože na ten se chodí po určité době od kontaktu s nakaženým, ne kdy si kdo vzpomene. Kdyby počkal na trasování, poslali by ho tam v době, kdy už by měl být průkazný. Takže jste si tohle celé mohli odpustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3858
17.11.20 09:27

@Luminel

Byl na testu příliš brzy.
Jasně, nakazit se nemusel a může být skutečně negativní.
Ale větší jistotu byste měli, kdyby byl na testu cca s týdenním odstupem po kontaktu s nakaženým (inkubační doba).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
17.11.20 09:33

Na test ho poslali z firmy, protože se jim to tam začalo rozmáhat, šli všichni. Měl v týdnu dalsí „poslední kontakty“, tak jak ti lidé odpadali. Kdyby šel zítra do práce, tak „poslední kontakt“ nebude mít nejspíš dokud to tam neprodělají všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
17.11.20 09:37

Neřeším jestli měl chodit na test, ale i kdyby nešel.. Kolega má test pozitivní, hygiena zavolá kdoví kdy, pochybuju, že do zítřejšího rána, od těch předchozích se neozvali a co já tedy s dítětem a školou? Zajímá mě hlavně jak to má bý dle „pravidel“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25069
17.11.20 09:40
@Luminel píše:
Neřeším jestli měl chodit na test, ale i kdyby nešel.. Kolega má test pozitivní, hygiena zavolá kdoví kdy, pochybuju, že do zítřejšího rána, od těch předchozích se neozvali a co já tedy s dítětem a školou? Zajímá mě hlavně jak to má bý dle „pravidel“

Podle pravidel jen manžel. Ale pokud víte, že byli v intenzivním kontaktu, je zodpovědné nechat děcka doma do testu, který proběhne alespon pět dní od kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
17.11.20 09:41

@terien kdyby tedy čekal, tak bychom my ostatní členové domácnosti dělali co? byli bychom v karenténě nebo jen manžel? byl by vůbec v karanténě pokud se hygiena neozve a on má jen informaci od kolegy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat