Pošlete dítě do školy 18.11.?

109
14.11.20 19:29

Pošlete dítě do školy 18.11.?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat - jen tak na názory - mám doma druháka a sama jsem v 6.měsíci těhu plus ve vztahu ke koronaviru riziková.
Otevřou nám školy, ale já se samozřejmě bojím nákazy. Není divu. Ale jak to řešit. Na jaře byla svoboda volby, teď v mnohem horší situaci výuku prezenční nařídili. Přijde mi to úplná buzerace a zacházení s námi jak za totality. Řešíte to také někdo?
Prosím - zdržte se komentářů typu - dítě patří do školy. Teď mám jiné priority, Děkuji!! :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3787
14.11.20 19:33

Asi musim ne? Kdybych nemusela, tak neposlu. Jsem doma a syn je chytry. V rouskach tam chudaci budou sedet u otevreneho okna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50972
14.11.20 19:33

Poslu. My pujdeme spolu :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 19:35

Doma prvňáček, já 18tt a do školy určitě půjde. Těšíme se na to oba. Školu potřebuje, chybí mu kamarádi a paní učitelka. Já se těším do práce, že ještě něco málo před mateřskou našetřím a užiju si to tam. Nevidím žádný důvod do školy neposílat.

• Citovat
  • Nahlásit
852
14.11.20 19:37

No, mně zrovna toto buzerace nepřijde. Školní docházka je pořád povinná. To nikdo nezrušil. Někdy se zas začít musí. Budou to pouštět postupně, tak snad nebude tak zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14326
14.11.20 19:39

U nás prvnáček, pošlu, ale jsem domluvená s manželem a mámou, že ho budou brát hned po vyučování bez obědů a družiny, zatím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32222
14.11.20 19:39

Plaga mluvil na tiskovce o nějakém možném individuálu, pokud je někdo vysoce rizikovou osobou nebo s ní žije. Obraťte se na vedení školy. Myslím, že budou vstřícní, OSPOD nikdo volat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1235
14.11.20 19:40

Rozumím, že máš strach, ale ty děcka potřebují ten sociální kontakt nemluvě o těch základech co je učitelé přes pc nenaučí tak jako ve škole. Já mám taky strach, ne kvůli sobě, ale kvůli mojí mamce, je fakt vážně nemocná a představa, že by se kvůli nám nakazila je až paralizující, ale vůbec jsem nepřemýšlela, že by tam syn neměl nastoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14464
14.11.20 19:41

Školní docházka je povinná už nějaky ten rok zpět…to novinka fakt není. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
14.11.20 19:42

Ano syn 2 třída jde a už se nemůže dočkat. Šel i na jaře po karanténě. Snad brzy pustí i druhý stupeň. Jestli se máme nakazit tak se nakazime kdykoliv a kdekoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8221
14.11.20 19:43

Škola je povinna. Někdy nastoupit ty děti musely. Nechápu tuhle hysterii. Za týden po tom nastoupí nejspíš celý první stupeň a pak ten zbytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32222
14.11.20 19:46
@Popeladym píše:
No, mně zrovna toto buzerace nepřijde. Školní docházka je pořád povinná. To nikdo nezrušil. Někdy se zas začít musí. Budou to pouštět postupně, tak snad nebude tak zle.

Původně slíbili 14 dní rozestupy, aby mohli vyhodnocovat, teď chtějí 23.11. pustit skoro vše, druhý stupeň turnusove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20993
14.11.20 19:46
@Lucyyy píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat - jen tak na názory - mám doma druháka a sama jsem v 6.měsíci těhu plus ve vztahu ke koronaviru riziková.
Otevřou nám školy, ale já se samozřejmě bojím nákazy. Není divu. Ale jak to řešit. Na jaře byla svoboda volby, teď v mnohem horší situaci výuku prezenční nařídili. Přijde mi to úplná buzerace a zacházení s námi jak za totality. Řešíte to také někdo?
Prosím - zdržte se komentářů typu - dítě patří do školy. Teď mám jiné priority, Děkuji!! :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

no… ale ono to dítě opravdu patří do školy. Buzerace to není, dokud byly školy zavřené, tak rodiče řvali, že děti mají být ve škole. Teď se školy otevřou a ejhle, zase špatně.

Máš-li jiné priority (to mě fakt pobavilo), kontaktuj vedení vaší školy a domluv se. Zapomeň ale na online výuku a připrav se na to, že dostaneš seznam stránek a cvičení a pojedeš s dítětem výuku sama. Ale jako jo, můžeš - ale musíš si to se školou domluvit předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
14.11.20 19:47

@Pears206 dekuju za radu. Neco zjistim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13678
14.11.20 19:47

Prvňačku pošlu, syn chodil v červnu, museli mít celý den roušky a zvládal to v pohodě. Teď půjde prvňačka a nemám strach, že by jí rouška vadila, spíš bude vadit paní učitelce, protože nebude těm dětem rozumět. Budu brát v poledne jsem doma na HO a mám doma ještě třeťáka a páťačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama