Karanténa při negat. testu

Anonymní
11.11.20 12:54

Karantena pri negat.testu

Prosim jak je to v situaci, kdyz se syn setkal s nakazenym clovekem ve skolce, sel na test, je negativni.. musi byt i tak v karantene a nevychazet z domu? Skolka to nezminila, hygiena nevolala, tvrdi to doktorka.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21302
11.11.20 13:02
@Anonymní píše:
Prosim jak je to v situaci, kdyz se syn setkal s nakazenym clovekem ve skolce, sel na test, je negativni.. musi byt i tak v karantene a nevychazet z domu? Skolka to nezminila, hygiena nevolala, tvrdi to doktorka.

A kdo jiny by ti to mel potvrdit? Samozrejme, ze ma pravdu a ma byt v karantene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23718
11.11.20 13:02

Jak je to dlouho od kontaktu s nakaženým? Tom bych se řídila. Pokud je to krátce, tak to může být pro jistotu, dnes negativní, zítra už pozitivní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3525
11.11.20 13:03

Ano, ale jen deset dnů od setkani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21302
11.11.20 13:04
@Mar__tanka1983 píše:
Jak je to dlouho od kontaktu s nakaženým? Tom bych se řídila. Pokud je to krátce, tak to může být pro jistotu, dnes negativní, zítra už pozitivní…

No to teda ne, to ma svoje pravidla. Kdyz posila pacienta na test, musi byt v karantene, deset dni od kontaktu a dokdy to bude, vam rekne prave dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51464
11.11.20 13:10

Ano, při negativním testu 10 dní od kontaktu. Při pozitivním testu 10 dní od testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
11.11.20 13:26
:(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 13:35

Tak to se mi teda vubec nevyplati ho do te skolky davat kdyz pak nemuze vytahnout paty z domu. Myslela jsem ze tim testem si pomuze, jak vidim tak na test ani nemusel, stacilo dodrzet karantenu.

• Citovat
  • Nahlásit
21302
11.11.20 13:38
@Anonymní píše:
Tak to se mi teda vubec nevyplati ho do te skolky davat kdyz pak nemuze vytahnout paty z domu. Myslela jsem ze tim testem si pomuze, jak vidim tak na test ani nemusel, stacilo dodrzet karantenu.

Musel, dodrzet karantenu nestaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
11.11.20 13:52
@Anonymní píše:

Na test musel kvůli dalšímu trasování. Kdyby byl pozitivní, museli by na testy další lidi, kteří byli v kontaktu s tvým synem. Bohužel, nedá se nic dělat, teď to prostě tak je, že musíte karantenu dodržet. Já jsem na RD s mladším synem, takže už víc než měsíc nechodi do školky ani ten starší, momentálně se v okolí postupně zavírají téměř všechny, protože se vyskytl někdo pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23718
11.11.20 13:52
@mroe píše:
No to teda ne, to ma svoje pravidla. Kdyz posila pacienta na test, musi byt v karantene, deset dni od kontaktu a dokdy to bude, vam rekne prave dr.

No dyt to říkám, záleží, kdy došlo ke kontaktu, proto sem se zakladatelky ptala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23718
11.11.20 13:54
@Anonymní píše:

Ten test se dělá proto, že kdyby byl pozitivní, musí držet karanténu a jít na testy i rodina…a dotrasuji se další kontakty (návštěvy, babičky, pokud u vás byly atd)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21302
11.11.20 14:01
@Mar__tanka1983 píše:
No dyt to říkám, záleží, kdy došlo ke kontaktu, proto sem se zakladatelky ptala ;)

Mne to trochu vyznelo, ze to ma posoudit ona. Coz neni pravda, ma se ridit tim, co ji rekla doktorka nebo hygiena (resp. ten, kdo to dite poslal na test)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
11.11.20 14:52

Karanténa po kontaktu s nakaženým trvá 10 dní, 5-7.den se dělá test. Pokud je negativní, karanténa končí 10 den, pokud pozitivní následuje 10 dní izolace. Jestli jste všichni zdraví tak bych neměla nic proti procházce přírodou - lesy, louky, záleží kde bydlíte, jestli je to možné. Držet zdravé děti doma mi nepřijde správné, zvláště když posílají do karantény celé třídy a může se to kdykoliv opakovat. Určitě ať se nestýká s nikým jiným než s rodinou do toho 10. dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
11.11.20 16:51

@Mar__tanka1983
To není žádná pravda, testy se dělají i úplně zbytecne.
Případ z rodiny - pozitivní rodič, 10. den šel na test druhy rodič a další týden na to dítě. Od dne testování prvního rodiče se s nikým nestykali, přesto muselo ani ne roční dítě na test. Nestačilo jen dodržet karantenu. Všichni samozřejmě bezpriznakovi. V této zemi bohužel ani rodič nerozhoduje o vlastním dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama