Koronavirus a neschopenka

Anonymní
12.11.20 14:48

Koronavirus a neschopenka

Ahoj, momentálně se mi stala divná situace a potřebovala bych názor nebo radu od někoho více znalého v této problematice. V polovině září jsem jela na plánovaný pobyt do lázni. Zahájila jsem PN, v lázních jsem měla být 4 týdny, ale zhruba týden před odjezdem mě nakazila spolusedící od stolu covidem, nejdříve jsme neměla příznaky, ale i tak nás poslala hygiena domů. Lékařka, která měla na starosti vystavování neschopenek, mi dala potvrzení a řekla mi že budu pokračovat v té samé neschopence a že mám nadiktovat své PL jen číslo a že si v systému neschopenku převezme. Což se stalo. Po návratu se mi objevily příznaky takže jsem nakonec byla doma přes další měsíc navíc. No a teď ten problém. Dneska mi volala paní co mě má na OSSZ na starosti a řekla mi že ten proces proběhl špatně. Že lázně zvolily špatnou cestu, že na karanténu nejde neschopenka převést. Že se měla ukončit, což dodatečně lázně skutečně udělali, a moje praktická měla vystavit úplně novou což se nestalo. Lékařka může vystavit neschopenku zpětně jen tři dny a že teď se s tím dá dělat jen to, že to pošlou někam na posudkové, prý to potrvá a do té doby nedostanu žádné peníze. Nevíte jak dlouho tento proces muže trvat? A jestli to znamená, že by mě musel zaměstnavatel platit zase dalších 14 dni náhrady mzdy? I když to na sebe plynule navázalo… U nás už výplaty byly, takže nevím jak bych z nich ty peníze ještě dostávala když už mají uzavřený měsíc a na konci roku uzavřou i rok. Nejhorší je že jsem k tomu přišla jako slepý k houslím. Manžel dělá zrovna v soukromé firmě, které se už dotkla první vlna, dost se nám ztenčily úspory a nové jsme ještě nestihly doplnit, navíc jsem ačkoliv nerada manžela nakazila takže byl taky doma v PN a proto mě děsí že nevím kdy dostanu peníze za celý říjen a a ještě půl listopadu, Vánoce na krku…děs běs.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3526
12.11.20 18:56

I kdyz ti to navazuje, tak jestli je to druhé karanténa, tak se to nebere jako navazující a zaměstnavatel by ti měl prvních 14 dnů opět platit náhradu mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat