Mám nárok na proplacení OČR?

9280
23.11.15 16:18

Mám nárok na proplacení OČR?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na proplacení OČR, když ještě pobírám rodičovský příspěvek, ale chodím již do práce? Máte s tím někdo prosím zkušenost? Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2300
23.11.15 16:23

Pokud se nepletu tak nemas, pobiras jiz jednu davku RD tudiz na jinou narok neni i kdyz pracujes…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8097
23.11.15 16:26

Záleží za koho… já jsem to řešila, a pokud na stejný dítě na který pobíráš rodičák, tak OČR nemáš nárok i když pracuješ… ale pokud třeba na jiný dítě než na který pobíráš rodičák, tak tam bys nárok měla.
Já jsem takhle se starší dcerou skončila v nemocnici a manžel se musel starat o mladšího syna, já pracovala a on taky pracuje. No a na malýho to nemohl dostat, protože na něj mám já rodičák, tak to dostal na mě-že já o něj nemůžu pečovat…pamatuji-li si to dobře. No a já to tenkrát neřešila, já bych si to brala na malou pro změnu, ale to taky nevím jestli by šlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
23.11.15 16:49

Pokud TY na dítě pobíráš RP, tak TY máš nárok na ošetřovné. Pro všechny ostatní by papír sloužil jen jako omluvenka, ale TY to dostaneš zaplacené. Na tom papíře je otázka: Pobírá jiná osoba na dítě rp? A ty musíš zaškrtnout NE.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
23.11.15 16:50

@katule9 @IlkaV Nemáte pravdu. Ten, kdo na dítě pobírá RP, tak náron na ošetřovné má. Ale jen on sám, nikdo jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 16:52
@ivula84 píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na proplacení OČR, když ještě pobírám rodičovský příspěvek, ale chodím již do práce? Máte s tím někdo prosím zkušenost? Děkuji :-)

Z vlastní zkušenosti vím že máte nárok na proplacení Očr i když na to dítě pobíráte rodičovský příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70138
23.11.15 16:57

Je to přesně tak, jak píše @Karleon :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9280
23.11.15 17:43

Děkuji moc za odpovědi!
Důležité nejspíš je, jak psala Karleon, že na tom papíře, jak je otázka: Pobírá jiná osoba na dítě RP? Musím zaškrtnout NE!
Jinak já nepobírám rodičovský příspěvek na starší dceru, se kterou jsem na OČR, ale na tu mladší.

Ve finále bych při součtu OČR a výplaty z práce měla mít i nižší částku, že? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70138
23.11.15 17:51

@ivula84 Ano, protože OČR je cca 54% hrubého platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9280
23.11.15 17:55
@j.a.n.i1 píše:
@ivula84 Ano, protože OČR je cca 54% hrubého platu.

Děkuji, jen jsem to potřebovala potvrdit. Protože někde jsem četla, že nějaká maminka prý ve finále brala stejně, jako by byla v práci, což mi bylo divné, když očr se platí jen tech 54% z hrubého platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70138
23.11.15 17:57

@ivula84 Tak ono tak někdy vyjít může, zejména u těch co jedou 12 na směny, tak třeba jsi na OČR týden, ale zameškáš třeba jen 2 směny, tak to pak můžeš mít i víc, ale běžně to tak není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9280
23.11.15 18:06
@j.a.n.i1 píše:
@ivula84 Tak ono tak někdy vyjít může, zejména u těch co jedou 12 na směny, tak třeba jsi na OČR týden, ale zameškáš třeba jen 2 směny, tak to pak můžeš mít i víc, ale běžně to tak není.

Děkuji moc za vysvětlení :-)Příště už budu vědět :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9280
23.11.15 18:33

J. a.n. i1 koukám, že máte přehled, mohu se tedy ještě na něco zeptat? :-) OČR mám na 9 dní, což je do 1.12., ale na kontrolu máme přijít až v pátek 4.12., jak s těmi zbývajícími 3 dny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70138
23.11.15 19:16

@ivula84 Budeš doma zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8097
23.11.15 19:38

Takže byl problém jakej… že bych OČR dostala já na něj, ale manžel ne? Já to tenkrát řešila přímo s účetní jak v práci tak v nemocnici… a bylo mi řečeno, že pokud na něj dostáváme rodičák, tak užna OČR nárok není a je jedno na koho je RP napsaný… ale že to OČR manžel právě může dostat na mě… protože já nejsem schopna se o malýho postarat 8o Že bych dostala OČR na malou…
ALe je pravda že to je už asi 4 roky… je možné že se mohlo něco změnit a teď funguje jinak… já se o to víc nezajímala a byla jsem ráda, že jsme to nějak ustáli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama