Příspěvěk na bydlení - vyřazení z OSPO

23.11.15 14:42

Příspěvěk na bydlení-vyřazení z OSPO

Dobrý den, chtěla bych zažádat o příspěvek na bydlení. Jsem na mateřské, od července pobírám RP, jsem sama s malou, otec není uveden v RL, ani se s ním nevídám, tudíž nemám výživné na malou. TP mám v bytě, kde žije i moje invalidní mamka a TP má i bratr, ale nežije tu, pracuje v zahraničí. Nájem platím já a sipo mamka z učtu. Byla jsem už na UP a chtěli prohlášení od bratra a ještě souseda, že se tu zpětně 3 měsíce nezdržuje(Od 2014 je v Německu, ale jednou za čas přijede na návštěvu)…To už mám, ale ještě prý ta uřednice chce nájemní smlouvu co bydlí v Německu a kde má doktora a platí zdravotní pojištění…Má na to nárok?? Nebo jak to jinak doložit(formulovat doklad) nebo jak to udělat?? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22116
23.11.15 14:45

No asi ano, protože u příspěvku na bydlení je zásadní TP. Takže bych byla ráda, že vůbec máte šanci bratra neuvádět, i když tam TP má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 14:53

Uveden je, že tam má TP, ale vyřazuje se ze společně posuzovaných osob…mě zajímá jak jinak doložit, že je v Německu, když uřednici prohlášení jeho a jedné osoby-souseda z baráku nestačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
23.11.15 14:54

@Ivcaa22 No, třeba tou smlouvou na bydlení v Německu a placením zdravotního tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
23.11.15 15:07
@Ivcaa22 píše:
Dobrý den, chtěla bych zažádat o příspěvek na bydlení. Jsem na mateřské, od července pobírám RP, jsem sama s malou, otec není uveden v RL, ani se s ním nevídám, tudíž nemám výživné na malou. TP mám v bytě, kde žije i moje invalidní mamka a TP má i bratr, ale nežije tu, pracuje v zahraničí. Nájem platím já a sipo mamka z učtu. Byla jsem už na UP a chtěli prohlášení od bratra a ještě souseda, že se tu zpětně 3 měsíce nezdržuje(Od 2014 je v Německu, ale jednou za čas přijede na návštěvu)…To už mám, ale ještě prý ta uřednice chce nájemní smlouvu co bydlí v Německu a kde má doktora a platí zdravotní pojištění…Má na to nárok?? Nebo jak to jinak doložit(formulovat doklad) nebo jak to udělat?? :nevim:

samože má nárok, jinak ho budou počítat k vám a dostaneš houby. Je to pro Tvoje dobro, tak nepátrej, jestli na to má nárok a udělej. to. Má Tvůj brácha tam nějaký pobyt, smlouvu, platí si zdravotní? Pak stačí kopie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
23.11.15 15:13

Budu hnusna, ale mozna bys ani ten prispevek nepotrebovala, kdyby jsi zapsala otce do rodneho listu, kde na to ma ten stat brat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
23.11.15 16:52
@Neff píše:
Budu hnusna, ale mozna bys ani ten prispevek nepotrebovala, kdyby jsi zapsala otce do rodneho listu, kde na to ma ten stat brat?

Já budu hnusná taky, ale bez výhrad s tebou souhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 16:59
@Neff píše:
Budu hnusna, ale mozna bys ani ten prispevek nepotrebovala, kdyby jsi zapsala otce do rodneho listu, kde na to ma ten stat brat?

Milá Neff, já poprvé zkouším něco žádat od státu, doted jsem pracovala, platila si soc.+ zdravotní a to mi není 20let! Všude čtu, jak si každý žádá o kdejaký příspěvek, tak nevím proč bych to nemohla zkusit taky. A to že nemám u své malé uvedeného otce, má nějaký důvod. Otec je chorobně žárlivý, násilnický, pro facku nešel daleko, když nebylo po jeho! Byla jsem blbá, že jsem s ním byla, ale malá za to nemůže…Jsem ráda, že ho nevidím, dodnes se klepu, abych ho nepotkala! Kdybych ho uvedla, tak je schopen mi něco přes malou provést! Toť vše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 17:29
@martina.se píše:
samože má nárok, jinak ho budou počítat k vám a dostaneš houby. Je to pro Tvoje dobro, tak nepátrej, jestli na to má nárok a udělej. to. Má Tvůj brácha tam nějaký pobyt, smlouvu, platí si zdravotní? Pak stačí kopie.

Zdravotní pojištění si prý platí tady v ČR.
Pobyt tam má, ale střídá ho podle zakázky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
23.11.15 21:10

@Ivcaa22 i nasilnicti chlapi plati alimenty a kdyz opravdu prokazes, ze se chova nasilnicky i k diteti urcite mu styk zakazi pro TO (nasilnickou povahu), ale platit by mel, vsechno se da zaridit kdyz se chce. Ale i tak si myslim, ze je mala pravdepodobnost, ze na to dosahnes, ze zkusenosti „znamych“ dostanes cca jen tolik aby vam na kazdeho clena domacnosti zustalo 2200kc (a to si nejsem jista jak je to u deti) no kazdopadne pokud mas, treba rodicak cca 10600 a mamka ted jen neco placnu, treba 6000 tis. a pobiras prispevek na dite 400 kc tak mate jako rodina pro sebe dejme tomu 17 tis.. to by jsi musela mit ten najem a energie treba 12 tis. aby ti tisicovku doplatili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
23.11.15 21:16

@Lively osobne si myslim, ze to s tim stykem se da zaridit u soudu, kdyz prokaze, ze ji a dceru ohrozuje, jedine co bych doporucila je, ze by mela zajit se prece jen poradit s pravnikem a poradit se. Ale at si kazdy dela co chce, znam i horsi pripady, nekdo si necha treba udelat jen fiktivni najemni smlouvu od pribuzneho, zije s partnerem a pobira nehorazny prispevek, ale pak jsme tam kde jsme - v p*deli a odchazeji nam vzdelani lide jako doktori, inzenyri apod. protoze na to neni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
23.11.15 21:20

@Ivcaa22 jinak abych taky poradila, ano ma na to urednice narok, sezen si kopii vseho, ale jestli ti muzu poradit, pokud nemate dobre urednice ve meste, tak by mozna bylo snazsi aby si prehodil jinde tvuj bratr pobyt.. jestli se teda nechce vracet k vam do bytu, coz predpokladam, kdyz mas rodinu tak asi nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
23.11.15 21:25

@Neff Nojo, ale ono není tak jednoduchý si někam přehodit TP, pokud tu nikde nebydlí a nic nevlastní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7405
23.11.15 21:32

@j.a.n.i1 Relativne jednoduse se da prehodit TP na urad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
23.11.15 21:37
@krokodylka píše:
@j.a.n.i1 Relativne jednoduse se da prehodit TP na urad.

No, on si ho tam rozhodně relativně jednoduše nepřehodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama