Mám problémy s odstříkáváním mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aaaaadela
Nováček 1 příspěvek 19.11.18 11:02
Mám problémy s odstrikavanim mlíčka

Jsem v situaci, kdy malá je v nemocnici, já tam s ni být nemohu, tak se snažím odstrikavat. Přibližně každé 3 hodiny. Přesto když odstrikavam mám z obou prsou tak max. 30-40ml. Víc nemůžu dostat:( sem teď 12 den po porodu.
Moje otázky zní:

1. jak správně odstrikavat s elektrickou odasavackou?
  2. co dělat pro zvýšení laktace?
  3. jaké potraviny jist/ nebo naopak nejíst aby se mi laktace rozjela?

Moc díky za vaše zkušenosti a odpovědi k otázkám.

Reakce:
Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 19.11.18 11:03

Hlavně se snaž uvolnit, oxytocin je blokovanej adrenalinem…tak žádný nervy, mysli na něco hezkýho…

Elzaaa
Povídálka 31 příspěvků 19.11.18 11:28

Souhlasim prestan se pokud mozno stresovat to udela hodne. Ja odsavala pres sen kazde 3 hodiny, ale vecer az po 5 ti hodinach. Potrebovala jsem spat, uz to dal neslo ty kazde 3 h. Nakoupila jsem si homeopatika na podporu kojeni, kojici caje , hodne jsem pila meltu, nutrimamu nevim co z toho a jestli vubec pomohlo ale psychicky urcite. Citila jsem ze pro to delam vse. A to me dost uklidnilo. Je to tezke nemit miminko u sebe vim co to je zazila jsem to. Hlavne pokracuj v odsavani ono se to zlepsi. Jo a jeste mi pomahalo se divat na fotky miminka u toho odsavani nebo na video jak place.

pocker
Kecalka 119 příspěvků 19.11.18 11:46

Hlavně žádný stres, mlíčko se bude tvořit postupně více. Na podporu laktace pij čaje pro kojící, homeopatika ricinus communis 3× denně 5 kuliček, pred a po vycucani 20 minut nejíst ani nepit, celkově pít hodně tekutin, pak pití Caro nápoje a ve zdravé výživě je dobrý Benedikt lékařský-pouzivat jako koření do jídla.. mě tohle všechno hodně pomohlo.

KarotkaGreen
Kecalka 225 příspěvků 19.11.18 12:55

Ahoj, okolo druhého týdne se teprve začíná tvořit to pořádný mlíčko. Mě se laktace rozběhla pořádně až pár dní po porodu.

Jak píšou holky, hodně pij třeba ty kojící čaje nebo i bylinkový když ti dojde kojící a nestresuj.

S odsávačkou bych zkoušela v klasických intervalech cca 2h klidně obě prsa, pokud potřebuješ víc mlicka. Jen přidám osobní zkušenost, elektrickou odsávačku používej napájení ze sítě, baterie neměly ten tah a já z toho byla vynervovana.

Přeji ti hodně síly a klidně si prohlížej fotky miminka nebo video s ním - to taky nastimuluje. :kytka:

Tamtama
Extra třída :D 11822 příspěvků 19.11.18 13:41

Pila jsem kojící čaje, jedla polívky, brala homeopatika, odsávala ve dne v noci co 3 hodiny, ale i tak jsem odsávala čím dál míň. Po 6 týdnech to bylo sotva 40 ml za den, tak jsem s tím sekla úplně a byl klid. A to jsem měla dítě u sebe, jen byl (a pořád je) lenoch, nechtěl se přisát a ani pít.

Saffiraa
Závislačka 3815 příspěvků 9 inzerátů 19.11.18 14:16

Ahoj, doporučuju homeopatika, čaj pro kojící matky, pak jsem ještě měla nějaký nápoj od Nutrilonu pro kojící matky. Vůbec je potřeba hodně pít. Nevím jakou máš odsávačku, výborná je Medela, např. Swing. S tou to jde výborně! :mavam:

Barčítko
Povídálka 41 příspěvků 19.11.18 19:40

Když odsávám a už to vypadá, že nic neteče, tak ještě prso různě mačkám ze všech stran a teče dál ;) Třeba to taky pomůže, přeji hodně zdaru :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >