Mám strach z dalšího těhotenství

Anonymní
19.4.20 12:00

Mám strach z dalšího těhotenství

Ahoj holky :(. Mám doma 5ti měsíční miminko a jsem opět těhotná. Zvažovali jsme zda si miminko nechat. Když jsme se rozhodli že ano, šla jsem za 2 dny k doktorovi stím že jsem si interrupci rozmyslela… Udělal mi ultrazvuk a zjistil že tam jsou dvě. Teda jen nějaké dva váčky a v jednom znich je malý plod bez srdeční akce. Ten druhý prázdný váček byl o polovinu menší. Tyden těhotenství mi nebyl schopný říct, ještě jsem nemela menstruaci, ale odhadem cca 6-7tyden..Doktor říkal že se jedná nejspíš o syndrom mizejiciho dvojcete.. Ze by pravděpodobně mělo zaniknout, a neměl by se tam nejspíš objevit druhý plod. Zkoumal to opravdu podrobne. A že více uvidíme za 14 dní.. K doktorovi jdu příští týden a jsem z toho úplně v p.deli.. Je mi neustále zle, jak psychicky tak fyzicky…strasne se bojím že tam objeví i druhy..coz bych si prostě nemohla nechat. Roční dítě a dotoho dvojčata bych nezvládla ani omylem… A nadruhou stranu se bojím aby aspoň to jedno bylo v pořádku :,( nebyl někdo třeba v podobné situaci? Dekuju :( Všude tak nějak čtu že je to celkem běžný jev, že to druhý zmizí, a plod se už neobjeví, ale i tak se strašně moc bojím :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14670
19.4.20 12:04

Zažila jsem to. Jedno embryo bylo pozadu s vývojem a zaniklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.20 12:07

@Janli Já tam právě nemám ani to embryo… Je tam jen jedno, ale založený 2 váčky pro dvě… Tak se bojím aby se tam další nevytvorilo.. Jestli to vůbec jde :think: měla jsi těhotenství v pořádku? Potom?

• Nahlásit
  • Citovat
14076
19.4.20 12:13
@Anonymní píše:
@Janli Já tam právě nemám ani to embryo… Je tam jen jedno, ale založený 2 váčky pro dvě… Tak se bojím aby se tam další nevytvorilo.. Jestli to vůbec jde :think: měla jsi těhotenství v pořádku? Potom?

Záleží i na velikosti váčku, jestli je to celkově o něco mladší těhotenství, nebo jsou +- nastejno, ale jedno neprosperuje. Teď nezbývá než čekat, ale je o něco větší pravděpodobnost, že vyjde jen opravdu to jedno. V tuhle chvíli ti jistotu nikdo nedá. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
19.4.20 12:17

Jinak by to takhle brzy nemělo to jedno nijak ohrozit v jeho vývoji, ale samozřejmě se bavíme pořád o pravděpodobnosti. Oddechneš si až… no vlastně nikdy, že, vždyť to znáš, dítě máš. ;) A i dvojčata bys nějak zvládla, kdyby ti nic jiného nezbylo. :oops: I když to teď zní děsivě. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4789
19.4.20 12:23

Kamarádka to tak měla, na první kontrole tak jak ty, a pak se vyvíjel už jen 1 a tak to bylo i do samého konce, narodil se zdravý kluk. :palec: Akorát s tím rozdílem, že ona ta dvojčata chtěla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.20 12:25

@Litta Jedno bylo o víc jak polovinu menší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.4.20 12:28

@mau-mau Dekuju moc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
1645
19.4.20 12:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky :(. Mám doma 5ti měsíční miminko a jsem opět těhotná. Zvažovali jsme zda si miminko nechat. Když jsme se rozhodli že ano, šla jsem za 2 dny k doktorovi stím že jsem si interrupci rozmyslela… Udělal mi ultrazvuk a zjistil že tam jsou dvě. Teda jen nějaké dva váčky a v jednom znich je malý plod bez srdeční akce. Ten druhý prázdný váček byl o polovinu menší. Tyden těhotenství mi nebyl schopný říct, ještě jsem nemela menstruaci, ale odhadem cca 6-7tyden..Doktor říkal že se jedná nejspíš o syndrom mizejiciho dvojcete.. Ze by pravděpodobně mělo zaniknout, a neměl by se tam nejspíš objevit druhý plod. Zkoumal to opravdu podrobne. A že více uvidíme za 14 dní.. K doktorovi jdu příští týden a jsem z toho úplně v p.deli.. Je mi neustále zle, jak psychicky tak fyzicky…strasne se bojím že tam objeví i druhy..coz bych si prostě nemohla nechat. Roční dítě a dotoho dvojčata bych nezvládla ani omylem… A nadruhou stranu se bojím aby aspoň to jedno bylo v pořádku :,( nebyl někdo třeba v podobné situaci? Dekuju :( Všude tak nějak čtu že je to celkem běžný jev, že to druhý zmizí, a plod se už neobjeví, ale i tak se strašně moc bojím :zed:

Zazila jsem oboji. Jak dva vacky-ten druhy opravdu zmizel a z druheho vetsiho mam zdravou rocni dceru.. ;) A otehotnela jsem, kdyz byli dceri necele 4 mesice. Ted v breznu ji byl rok a o 17 dni pozdeji se narodil syn. Ted v utery mu bude nesic.. :dance: A co si budem, nekdy je to narocny, kor kdyz maji oba zaroven jist, nebo kdyz dceri rostou zuby a syn do toho trpi na prdy a hlavne musim byt co se tyce dcery jako ostriz, protoze je jeste zbrkla a musim ji hlidat, aby malymu omylem neublizila, kdyz ho hladi. Ale jinak je to skvely, jsou to proste moje deti a ja je miluju! :srdce: Je fakt, ze mam stesti, protoze je dcera zlata, spi celou noc a je hrozne klidna a navic- a to je nejdulezitejsi- mam skvelyho chlapa, co mi se vsim neskutecne pomaha! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1645
19.4.20 12:59
@Anonymní píše:
@Litta Jedno bylo o víc jak polovinu menší :think:

Pokud je vic jak o polovinu mensi, tak si myslim, ze je miziva sance, ze se bude dal vyvijet. A druheho prcka by to ohrkzit nemuselo. Ale nikdo ti zaruku neda, ted v zacatku je to vzdycky bud a nebo- vsak to vis.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.20 13:44

@KarolB Moc dekuju! Doktor říkal že si myslí že z toho jednoho nic nebude… Ale víš co.. Nikdo to neřekne 100% jsem ráda že má někdo stejnou zkušenost, já doufám že to bude v pořádku. Vím že to bude náročný, ale spousta lidí si plánuje takhle děti rychle po sobě. :oops: dvojčata bych nedala…tak budu doufat.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.4.20 14:58

Já otěhotněla když synovi bylo 9 měsíců. Šla jsem na interrupci. Syn byl strašně náročné, plačtivé a nespavé dítě a je doteď, takže jsem si neuměla představit mít do toho další… Někdo na to je a někdo ne. Já o sobě vím co zvládnu a co ne. Tohle bych nedala tak jsem se rozhodla že si dítě nenechám.

• Nahlásit
  • Citovat
502
19.4.20 19:15

S dvojcaty zkušenost nemám, ale potkala jsem paní, c0 měla novorozeně a 13 měsíční a vypadala, že to dává, tak to asi jde. Jenom asi budeš muset nějak vymyslet kojení, jestli to první odstavit nebo jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama