Mám strach z hlídání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.11.19 12:27

Mám strach z hlídání

Ahoj, od narození nám ani jedna babička nechtěla hlídat, když jsme potřebovali. Casem jsme si na to zvykli a dál to neřešili. S manželem jsme se zkrátka prostridali a byl klid. Teď je ale našemu ditku 2,5 a babičky už občas nabídly pomoc s hlídáním. Jenže teď já z toho mám už hrůzu. Nebyli s děckem déle jak 2 hoďky, neví, jak se v určitých situacích naše dítě chová. Tchanovci mají ještě docela agresivniho a nevychovaného čokla, kterého odmítají zavřít, protože je to jejich,,miminko",takže ho na střídačku hlídají. Já jsem z toho na nervy, mám strach, ze malého pokouše nebo že dítě spadne na hlavu, udusí se nebo utopí. Prostě že na něho nedají pozor. ???? v pátek potřebuji na 2 hodiny hlídání a já z toho nespím už teď a přemýšlím, že dítě raději vezmu s sebou než abych si pak něco celý život vyčítala.
Co s tím dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28866
18.11.19 12:31

Proč by mělo u prarodičů dítě padat na hlavu, dusit se nebo topit? 8o oni taky děti vychovali tak nějakou zkušenost mají a věř, že je mnohem horší hlídat cizí deti/vnoučata než svoje vlastní, u cizích je člověk ještě 10× opatrnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
18.11.19 12:32

Opravdu si myslíš, že někdo, kdo vychoval a zdárně dovedl k dospělosti tvého manžela, nedokáže na 2 hodiny pohlídat vaše dítě? Jo, ten pes by mi vadil, k psovi bych dítě nedala, ale dá se to elegantně vyřešit tím, že budou hlídat u vás doma. Jinak to moc hrotis. Proč by s jejím měl utopit nebo udusit? Pokud se stane něco nenadaleho, mohlo by se to stejně tak stát i v době, kdy je syn s tebou. A jestli se bojíš, že neví, jak syn reaguje jak se chová… No tak jim to rekni. Jeden náš syn je taky dost specifickej a i když babičky ví, tak vždy děti předávam s instrukcemi a radami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1968
18.11.19 12:32

Panebože, proč by se udusilo nebo utopilo? Jsou snad dospělí a svepravni, vlastní dítě zřejmě taky nezabili. Tak proč ta panika? Jediné co chápu je ten pes. O tom bych s nimi asi mluvila, že prostě k dítěti ho pouštět nebudou.
Ale takovéhle nervy, že mi tchyně utopí dítě? To je fakt drsný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20912
18.11.19 12:35
@Anonymní píše:
Ahoj, od narození nám ani jedna babička nechtěla hlídat, když jsme potřebovali. Casem jsme si na to zvykli a dál to neřešili. S manželem jsme se zkrátka prostridali a byl klid. Teď je ale našemu ditku 2,5 a babičky už občas nabídly pomoc s hlídáním. Jenže teď já z toho mám už hrůzu. Nebyli s děckem déle jak 2 hoďky, neví, jak se v určitých situacích naše dítě chová. Tchanovci mají ještě docela agresivniho a nevychovaného čokla, kterého odmítají zavřít, protože je to jejich,,miminko",takže ho na střídačku hlídají. Já jsem z toho na nervy, mám strach, ze malého pokouše nebo že dítě spadne na hlavu, udusí se nebo utopí. Prostě že na něho nedají pozor. ???? v pátek potřebuji na 2 hodiny hlídání a já z toho nespím už teď a přemýšlím, že dítě raději vezmu s sebou než abych si pak něco celý život vyčítala.
Co s tím dělat?
Čokl hrůza… :roll: hele mám stejné pocity a furt si říkám, že až bude mít dítě dva roky, tak se s nima domluví… :think: takže to nefunguje jo? :lol: já naštěstí zvládám s manželem a časem uvidíme no. Teď je třeba období, kdy kluk dělá blbosti při přebalování, ideálně na to být dva, ale zas dvě hodiny to jsou jenom no… A nemohl by někdo jet s tebou a tam hlídat třeba hodinu? To už by šlo.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11785
18.11.19 12:35

Tak ne každej si troufne hlídat mimino :nevim: seš tak trochu psycho :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9893
18.11.19 12:37

Takto.. pokud ti vadí prostředí a zatím vnitřně nejsi jistá, tak bych zavolala prarodiče k vám a nebo, nech si udělají nějaký výlet. Píšeš dvě hodiny, takt opravdu uběhne rychle..
K dalšímu věci.. myslím, že to je prostě klasické vnímání maminky, co prostě nedlaa nikde na hlídání.. Má strach, co kde bude bude dělat bez ní, ale co jsem viděla okolo u dvokamarádek, tak babičky to zvládly v pohodě a navíc, ještě si dítě samo vyžadovalo, že chce k babičce..
myslím, že je načase ho pustit do světa, si představ, že by mělo jít za půl roku do školky.. a tam si myslím, nebude mít takovou péči jak od babičky

Příspěvek upraven 18.11.19 v 12:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32825
18.11.19 12:37

@Bubla Bůčková ne, dvouleté dítě se ještě nedomluví - no možná jak které, ale moje ne - teď měla 3 a už si řekne, co chce, co nechce, co potřebuje - sice šišlá, ale mluví ve větách a má to hlavu i patu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20912
18.11.19 12:38
@Kriss Tina píše:
Proč by mělo u prarodičů dítě padat na hlavu, dusit se nebo topit? 8o oni taky děti vychovali tak nějakou zkušenost mají a věř, že je mnohem horší hlídat cizí deti/vnoučata než svoje vlastní, u cizích je člověk ještě 10× opatrnější.

Jo jo proto tu do něj všichni na oslavě cpali oříšky, dorty, chlebíček, dávali si kafe na konferenční stolek… oni si pamatujou, že před 50 lety to nedelali, tak určitě :mrgreen: představa, že kvůli dvoum hodinám dávám instrukce jak ke spuštění rakety :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9893
18.11.19 12:40

@Bubla Bůčková tak mylsím, že oslava a jedna osoba je něco jiného ne :nevim: Unás když byla oslava, tak všichni byly chytří a chtěli něco nabízet atd, ale určitě jsem to nebrala na jednu osobu :nevim:

Příspěvek upraven 18.11.19 v 12:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 12:41

Jako to že mám strach ještě přeci neznamená, že jsem podle vas psychopat ne?
Oni u nás hlidat nebudou, chtějí abych jim ho dala tam. To mi řekli na rovinu.
A mam strach aby se neutopilo, protoze mají na zahradě rybník a nekolikrát jsem videla, jak ho nechali k rybníku jit samotného. Na horký kamna mi řeknou, ať si sáhne, vždyť si dá příště pozor. A další věci…

• Citovat
  • Nahlásit
2816
18.11.19 12:42

Jediné, z čeho bych měla obavy, je ten pes. Takovým tchánovcům bych dítě nedala. Opravdový pejskař si uvědomuje rizika. Kdo je podceňuje, psa nezvládá, psům nerozumí a může se pak stát neštěstí. Ostatní obavy mi přijdou přehnané. Rodiče své děti vychovali, takže neschopní nebudou. Možná dítě přecpou sladkostmi, možná mu šoupnou jídlo, které bys mu ty nedala, ale že by se dítě utopilo, toho bych se nebála. Vždyť jsou to jen 2 hodiny. A jak jinak dítě poznat, než s ním trávit čas? Jen tak zjistí, co má dítě rádo, co se mu líbí, jak reaguje v nejrůznějších situacích atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28866
18.11.19 12:42

@Bubla Bůčková tak máte nezodpovědné prarodiče no, u nás jsou babičky ze všech stran podělané strachy a dětem pořád za zadkem, že děti jsou ve větším bezpečí než když je mám doma v běžném provozu, kdy musím něco dělat v domácnosti :lol: že dostane 2 lete dítě na oslavě kus dortu nepovažuji za situaci rovnajici se smrtelnému nebezpečí 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
18.11.19 12:43

@stinga našemu jsou čerstvé dva a už ve větách mluví a o všechno si řekne, takže @Bubla Bůčková nic není nemožné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20912
18.11.19 12:43
@Janasas píše:
@Bubla Bůčková tak mylsím, že oslava a jedna osoby je něco jiného ne :nevim: Unás když byla oslava, tak všichni byly chytří a chtěli něco nabízet atd, ale určitě jsem to nebrala na jednu osobu :nevim:

Hele já nevím, naštěstí nic takovýho řešit nemusím. Tchyně by hlidala klidně celý den a zároveň si to nenárokuje. Přijede na návštěvu, pokecáme, pohrajeme si, přiveze mi jídlo, řekne jestli nepotřebuju někdy k doktorovi, že klidně pohlídá a tak :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat