Mám strach z nové práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 09:25
Mám strach z nové práce

Ahoj, potrebuju se trosku vypsat a treba najit radu. Odcházím z vysoké skoly, která me nebavi a v oboru bych se stejne nezivila, i kdyz ma skvěle uplatnění. Mam k tomu zkratka odpor. Našla jsem si fajn praci, ale mam hrozny strach, ze to tam nezvladnu, nepujde mi to (laboratoř.) Mam tam spoustu známých a vsichni jsou tam spokojeni, i někteří spolužáci ze střední skoly, mnozí horsi, nez jsem byla ja. Rozumově si rikam, ze to sakra zvladnu taky, ale kdyz ja jsem takovy nervák :,( meli jste někdo taky takové pocity, z nového zaměstnání a jak jste strach překonali? Omlouvám se za anonym, ale je tu spoustu lidi, kteří nemusí vědět, ze jsem skoncila skolu. :)

Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 05.02.19 09:30

Myslím, že je to přirozené, jdeš do něčeho nového a tak máš obavy, je to v pořádku. Uvidíš, že až nastoupíš, ustálí se to.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33919 příspěvků 1 inzerát 05.02.19 09:47

:hug: :hug: Řekla bych, že jsou to úplně běžné pocity, když jdeš do něčeho nového. Jak tam přijdeš, určitě ten strach opadne, tak do té doby buď v klidu a přesvědčuj sama sebe, že je to v pohodě, že všichni ostatní jsou tam v pohodě, takže ti nic nehrozí. No a i kdyby to náhodou nešlo nebo tě to nebavilo, tak to přece není navěky, vždycky je možnost práci změnit, za to by ti nikdo hlavu neutrhl. ;)

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 05.02.19 09:52

To ma predsa kazdy ;) To ze tam mas vela známych je vyhoda, vzdy je tazsie prist medzi uplne novych ludi. Drzim palcne, nastav sa pozitivne, usmievaj sa, vsetko bude dobre :hug:

Ou
Kelišová 6318 příspěvků 05.02.19 10:06

Pořiď si tuhle knížku - docela dobře se tam dá pochopit jak úzkost funguje a co s ní dělat.
 https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Nejen při obavách z nové práce.

A pokud by svépomoc a techniky z knihy nestačily, tak je ideální párkrát zajít na psychoterapii a naučit se úzkost zvládat, aby si ji člověk nepěstoval a nenechal přerůst do regulérní poruchy.

Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 05.02.19 10:16

Výhoda je, že tam máš známé, jak by ses cítila, kdybys šla úplně do neznámého prostředí? ;) Já už jsem měla více zaměstnání a známé ani kamarády jsem nikde neměla, o to to bylo horší. Neboj se, vše bude v pohodě, navíc odejít můžeš vždycky, když se ti tam nebude líbit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 10:44

To zvládneš, taky jsem velký plašan a vždy to nějak dopadlo. A když mám velké obavy, tak si vzpomenu na kamaráda, řidiče autobusu, kterého chytlo ..... aby se nepos…, musel zastavit u pole, kde nikde nebyla ani větvička a stáhnou gatě před zraky všech cestujících si tam u cesty ulevit. Můj manžel jel tehdy do protisměru a dodneška vzpomíná, jak viděl jeho zadek svítit jak výstražnou značku. Myslíš, že se ti může stát něco horšího? :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 11:25

Moc všem dekuju, snad to dam, budu se snažit, ale hloda to no. :nevim:

Mista1
Kecalka 203 příspěvků 05.02.19 11:26
@Anonymní píše:
To zvládneš, taky jsem velký plašan a vždy to nějak dopadlo. A když mám velké obavy, tak si vzpomenu na kamaráda, řidiče autobusu, kterého chytlo ..... aby se nepos…, musel zastavit u pole, kde nikde nebyla ani větvička a stáhnou gatě před zraky všech cestujících si tam u cesty ulevit. Můj manžel jel tehdy do protisměru a dodneška vzpomíná, jak viděl jeho zadek svítit jak výstražnou značku. Myslíš, že se ti může stát něco horšího? :)

Tak tohle musel byt zazitek :mrgreen:

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 05.02.19 11:53
@Anonymní píše:
To zvládneš, taky jsem velký plašan a vždy to nějak dopadlo. A když mám velké obavy, tak si vzpomenu na kamaráda, řidiče autobusu, kterého chytlo ..... aby se nepos…, musel zastavit u pole, kde nikde nebyla ani větvička a stáhnou gatě před zraky všech cestujících si tam u cesty ulevit. Můj manžel jel tehdy do protisměru a dodneška vzpomíná, jak viděl jeho zadek svítit jak výstražnou značku. Myslíš, že se ti může stát něco horšího? :)
:mrgreen: pomooooc
Klarka1993
Povídálka 41 příspěvků 05.02.19 14:47

Ahoj, řešila jsem přesně před rokem to samé. Nechala jsem vysoký a šla pracovat. Zatím jsem ani jednou nelitovala. Jinak úplně vím, jak se cítíš. Jsem taky ze všeho vynervená dopředu a úplně zbytečně. :) Moje první práce sice byla noční můra, ale pak jsem našla jinou. A jsem tu 3/4 roku a moc spokojená. :) Samozřejmě to má také své mouchy, ale to všude a všechno. Přijdu si svobodná. A zvládneš to, i když třeba ne všechno hned, ale to je zcela normální.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 18:35

@Klarka1993 Moc dekuju za uklidnění. Ja jsem mela úplně skvely pocit, kdyz me vzali. Proste jsem cítila, ze dělám dobre, vysoká me ničila. Tesim se do práce, ale mam obcas pochyby. Snažím se s tím pracovat, není to úzkost, ze by to bylo na psychologa, ale proste respekt, ze zklamu šéfa, který mi věřil a vzal me, kolegy… :)

Herma
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 10.02.19 19:24

Ahoj..21.1. 2019 jsem nastoupila do nove prace jako zastupce vedouci v potravinach. Do prace jsem se tesila, je v miste bydliste..ale ted mam nervy kazdy vecer, ze zase musim jit do prace. Ucim se novym vecem..to je jasne ..s tim jsem pocitala. Nikdy jsem takove pocity v zadne jine praci nemela. Nechapu. Bojim se ze neco pokazim ..nebo to nebudu umet /objednavky../ Jsem ve strašnem stresu. Nevim co s tim?? Poradite? Premyslim ze to vzdam ale zase na druhou stranu ..jsem tam kratce..dekuju za reakce..

Haftan
Nováček 5 příspěvků 12.02.19 10:34
@Herma píše:
Ahoj..21.1. 2019 jsem nastoupila do nove prace jako zastupce vedouci v potravinach. Do prace jsem se tesila, je v miste bydliste..ale ted mam nervy kazdy vecer, ze zase musim jit do prace. Ucim se novym vecem..to je jasne ..s tim jsem pocitala. Nikdy jsem takove pocity v zadne jine praci nemela. Nechapu. Bojim se ze neco pokazim ..nebo to nebudu umet /objednavky../ Jsem ve strašnem stresu. Nevim co s tim?? Poradite? Premyslim ze to vzdam ale zase na druhou stranu ..jsem tam kratce..dekuju za reakce..

Na to se vykašli - nemá smysl stresovat. Prostě si dodej zdravé sebevědomí a tvař se, že vše zvládneš, nepřipouštěj si pochyby - co se může stát v nejhorším? Skončís? Je dnes práce málo? Asi tak…

Herma
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 12.02.19 19:49

Diky :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >