Mám vyřvanej mozek

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.11.21 09:38

Mám vyřvanej mozek

Maminky, už někdy nemůžu. Mám totálně vyřvanej mozek. Mám dvě děti, které miluji nade vše. Ale poslední dobou mám dost. Malej, půl roku, pořád jen kňučí nebo řve. Vzbudí se. Řve. Chci ho uspat. Řve. Polozim ho na záda, aby si hrál. Řve. (a to jsem u něho a hraju si s ním, samotnyho ho nenechávám.) chci mu dát příkrm. Řve. Jedinou světlou chvilku má vždycky, když dostane UM, to vydrží chvíli v klidu, jinak zase brzo nastupuje řev. Starší, dva roky, je poměrně hodný dítě, ale tím, že se převážnou část dne prostě věnuju malýmu, trpí. I když se snažím si hrát s oběma najednou, tak staršímu se to stejně nelíbí a chce jen mě. Takže jediná možnost je si se starším hrát, když mladší spí. Jenže on přes den prostě moc nespí. Spí přes den třeba třikrát půl hodiny a şmitec. Včera jsem malýho kolem osmý uspala a těšila se, že starší taky brzo usne. Smůla. Dělal takový scény, že nechce spát, až samozřejmě miminko vzbudil a já mohla uspavat znova. Starší chodí spát zásadně až pozdě, cca kolem 22, a vstává mezi pátou šestou s miminkem, protože to se nemuze normálně vzbudit, že jo. Zásadně se budí s řevem, i v noci, takže staršího budí. Takže starší spí osm hodin. Což mi přijde málo. Od poledne je pak už uknouranej, ale vůbec nechce spát, takže usne až kolem třetí čtvrtý, a pak se mu večer nechce spát že jo. A to ho nechám spát tak půl hodiny, aby se mu právě večer chtělo spát! Já jsem z toho tak vycerpana. Manžel se starším pomáhá, když je doma, ale s miminkem ne, to u něho řve a řve a on neví co s ním. Nemám na sebe chvíli času. Těším se, že večer sednu k pc a zařídím si nějaký věci a už měsíc se mi to vůbec nedaří. ☹️ Jsem z toho hotová a už jen když slyším jak malej nabírá tak se mi dělá nevolno a mám úplně vyřvanej mozek☹️ jak to máte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
713
15.11.21 09:42

Vypadá to, že má nějaký spákový deficit a řve přetažením. Podívej se na instagram třeba na spánekmiminek nebo takové rady, jak dítě ukládat a změnit mu spánkové rytmy, aby nebylo přetažené. Ženské si to dost chválí a třeba to i u vás zabere. Myslím, že spánek je klíčový.
Taky z tebe cítí tu nervozitu, ale naprosto chápu, že ti ujíždějí nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 09:45

Bohuzel stejne, jen s tim rozdilem, ze mladsimu jsou 2m a starsimu 2 a trictvrte a ma dost blby obdobi vzdoru. Malej je dost uplakanek a nespavej pres den, starsi dela vse naopak a vzdoruje. Obcas proste uz jen sedim a koukam do blba, vsude rev. Nastesti tatinek pomaha i s malym, takze proste prijde z prace a chova a chova. O vikendu v noci vstava. Bohuzel neporadim, snad jen prezit a nezblaznit se :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1614
15.11.21 09:47

Mám 5 měsíčního syna a taky přes den kňourá a před každým uspáváním dělá scény a brečí i když unavenej je. A to mi v noci spí docela hezky a přes den si taky zdřímne. Radu nemám, taky trávím většinu dne u něho a hrajeme si. V mezičase kdy si hraje sám, tak poklidím a uvařím, ale dělám to vlastně průběžně celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21781
15.11.21 10:08

Vyřešte spánkový deficit mimina a hned bude chod celé rodiny v klidu. Jasně, snadno se to říká, hůř provede, ale fakt bych teď soustředila veškeré síly na to, aby mimino spalo co nejvíc a nejdéle (kočár, nosítko, dudlík apod.). Stejně tak má problém starší syn. 8 hodin spánku v noci je na dvouleté dítě žalostně málo a myslím, že po obědě ho dáváš spát moc pozdě, je přetažený a proto mu trvá déle, než usne. Musíš si kluky prostě srovnat, udělat režim a zatnout zuby. Holt je máš strašně krátce od sebe, takový malý masochismus, protože mají ještě hodně rozdílné potřeby a ani jeden není schopen se přizpůsobovat tomu druhému :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.11.21 11:12

Mám stejně staré děti, takže ti napíšu jak to máme my.
Starší syn vstává mezi sedmou a osmou ranní. Mladší taky tak, někdy dřív. Starší má jeden spánek přes den. Spí cca 1,5 hodiny dopoledne mezi desátou a polednem. Mezi tímto spánkem a večerním usínáním potřebuje alespoň 6 hodin bdění, takže klasický poobědový spánek se u nás nekoná. Mladší syn má denní režim cca 2 hodiny bdění a 1 až 1,5 hodiny spánku. Takhle to střídáme celý den. V době když miminko spí si hraju se starším nebo dělám něco doma, a když je vzhůru, tak ho mám na zemi na dece nebo v lehátku a hraje si s námi. Když začne kňourat, je to pro mě signál, že je unavený a jde spinkat. Ale řeknu ti, že bez hojdavaku bych to nedala a řešila stejný problém jako ty. Děti spí přes den jen tam. Bez houpání bych miminko uspávala tak půl hodiny. Takhle minutku houpu a on chrní. To samé starší. Když se začnou v hojdavaku vrtět, pohoupu a oni spí dál.
Večer kolem sedmé uspáva v ložnici manžel staršího syna a mladší je se mnou v obýváku. Definitivně na několik hodin usne až tak kolem deváté, takže ho máme v hojdavaku dokud nejdeme sami spát. Pak ho přenáším spícího do postýlky. Kdybych ho měla rovnou v ložnici, tak budí staršího a nevyspí se nikdo.
Zkus staršího dávat spát dřív než ve 4 odpoledne a taky ať ho večer uspává tatínek, pokud to jen trochu půjde. Ty budeš mít aspoň chvilku na miminko, nebo na sebe, když bude prcek spinkat. Máš miminko u sebe v posteli nebo v postýlce? To taky dělá hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
15.11.21 13:04

Nosítko/šátek nás zachránilo. Holky jsou přesně dva roky od sebe. Starší spí po obědě 1.5 hodiny. První tři měsíce bylo dá se říct peklo, protože mladší nedokázala spát jinde než v náručí a za ticha a pak už ani to ne. V kočáru spala jen dopoledne, takže jsme chodily každý den ven. Ve 3.5 měsících jsme pořídili nosítko a v něm teda usne za chviličku bez řevu většinou. Během toho co spi, si hraju se starší, čteme atd. Většinu té doby můžu sedět, ale houpat se dopředu dozadu. Jakmile spí půl hodiny, zvednu se a pohupuju se, protože se jí mění fáze spánku a kdybych se nehýbala tak se probudí.
Spí takhle 3× denně. Po obědě a večer uspávám holky společně. Starší je rozumná a spoustu věcí si nechá vysvětlit, např. nejdřív zazpíváme ukolébavku miminku a a pak přečteme pohádky, jinak bude miminko řvát a my si pohádku neužijeme…
Holky jsou hodně režimové, skoro každý den máme na minutu přesně. Obě vstávají v 7, v 9 jde spát mladší, oběd 11:20, spánek obě 12-14, v 16 mladší jde spát, v 18 večeře a v 19 obě spát, ale starší usíná okolo 20h.

Takže moje rada: pořiď si nosítko/šátek. A s výběrem se poraď. Drž se a mnoho sil! Až se bude plazit/lézt bude to zase o trochu lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10289
15.11.21 19:50

Pořiď si nějaké šátkové nosítko a mimino tam dej. Zkus to vydržet, i když se třeba bude z počátku vztekat, zkus se sama nastavit, že se mu tam prostě bude líbit (a přes to nejede vlak), jdi s ním zpočátku ven, ta pravidelná chůze miminka uspává (líp, než jen popocházení doma). A už je i větší, takže si ho klidně můžeš dát na záda a doma s ním fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat