Mám záznam v registru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nechaputo
Kecalka 153 příspěvků 13.07.19 19:45
Mám záznam v registru?

Vidím že hodně lidí se tady v takových věcech vyzná tak bych se chtěl zeptat jak bych se mohl snadno, rychle a pokud možno zdarma dozvědět jestli nemám záznam v nějakém registru. Do registru jak je známo se člověk může dostat ani neví jak. Ať už že zapomene zaplatit telefon (to se mi také stalo že inkaso neproběhlo a já na to pak zapoměl) a nebo i jinak. Například tím, že vám někdo vnutí kreditní kartu s tím že je zdarma a je na ní pojištění a vše možné bla bla bla a zapomene se zmínit, že je zdarma jen na rok. Tak jsem ji mrsknul do skříně, ani jednou jsem ji nepoužil, pak jsem na ni i zapomněl a za rok a půl mi volala vymahačská firma že dlužím pár stovek nějaké raifainsen bank za poplatky na kartě. Po tom, co jsem ženskou na telefonu seřval že mě s takovou kravinou obtěžuje při obědě jsem jim to poslal a s velmi špatnou náladou šel kartu do banky zrušit :cert:
Stalo se to sice už před několika lety, ale občas mě napadne jestli tento incident nenechal nějakou skrvnu na mé prestiži :think: Žádné půjčky nemám a ani si žádnou vzít nechci, jen mě to prostě zajímá a samozřejmě člověk nikdy neví kdy se rozhodne koupit nějakou hezkou nemovitost, půjde do banky pro pár milionů a tam na něj vybafnou že je dlužník :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Addka1
Kecalka 108 příspěvků 13.07.19 19:51

Jednou jsem to hledala taky. Říkají tomu SOLUS. To se da vyhledat na webu, je tam nějaký poplatek za ten výpis buď poštou nebo elektronicky myslím do sms. Někde jsem i četla a říkala mi to paní z banky do telefonu že člověk má právo zakázat aby jeho údaje takto vyseli na netu. Protože firmy které poskytují půjčky aj. Tak ty které jsou v Solusu mají přehled o všech lidech co někdy měli nějaký rest a diky tomu peníze nepujci. Maže se to za 4 roky možná míň nebo víc nechci kecat ale určitě to jde zjistit.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8909 příspěvků 13.07.19 19:53

Pravděpodobně máš, a ne jen v jednom. Některé registry fungují tak, že se do nich provede záznam při vzniku nějakého úvěru (což je i kreditní karta) a zapisuje se tam platební spolehlivost (tj. zda jsou splátky hrazeny v termínu). Pokud jsou hrazeny v termínu, je to pro člověka plus, protože když se ověřuje jeho spolehlivost v registru, tak je vidět, že např. několik let platí hypotéku, kreditku… a nikdy neměl prodlení či dluh. Pokud naopak některé splátky hradil pozdě, nebo vůbec, má špatné score a je nedůvěryhodný. Ty záznamy jsou v registrech i nadále, ale je možno požádat o jejich výmaz po několika letech.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8909 příspěvků 13.07.19 19:54
@Addka1 píše:
Jednou jsem to hledala taky. Říkají tomu SOLUS. To se da vyhledat na webu, je tam nějaký poplatek za ten výpis buď poštou nebo elektronicky myslím do sms. Někde jsem i četla a říkala mi to paní z banky do telefonu že člověk má právo zakázat aby jeho údaje takto vyseli na netu. Protože firmy které poskytují půjčky aj. Tak ty které jsou v Solusu mají přehled o všech lidech co někdy měli nějaký rest a diky tomu peníze nepujci. Maže se to za 4 roky možná míň nebo víc nechci kecat ale určitě to jde zjistit.

Těch registrů je několik a jsou různého typu - některé ukládají pouze nespolehlivé (dlužníky), jiné ukládají vše.

Nechaputo
Kecalka 153 příspěvků 13.07.19 20:05

Vím že je těch registrů několik. Ale rád bych věděl jak zjistit jestli jsem v nich ;)

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 13.07.19 20:09

SOLUS nabízí výpis za poplatek.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34745 příspěvků 13.07.19 20:10

Dej si žádost o výpis z registrů nrki, brki, solus a uvidíš. No a pokud zrovna nežádáš o nějaký úvěr, tak na to kašli. Opravdu se tam nedostane člověk bez svého vědomí, i když zapomeneš nedopatřením zaplatit třeba telefon, velmi rychle se ti ozvou a začnou to vymáhat. I ta raifka tě nejdřív určitě obeslala, než to předala k vymáhání. No a v neposlední řadě, jsi zletilý, svéprávný, takže za sebe odpovídáš sám, takže tě nic neomlouvá. :think:

Addka1
Kecalka 108 příspěvků 13.07.19 20:12

Jednou jsem to hledala taky. Říkají tomu SOLUS. To se da vyhledat na webu, je tam nějaký poplatek za ten výpis buď poštou nebo elektronicky myslím do sms. Někde jsem i četla a říkala mi to paní z banky do telefonu že člověk má právo zakázat aby jeho údaje takto vyseli na netu. Protože firmy které poskytují půjčky aj. Tak ty které jsou v Solusu mají přehled o všech lidech co někdy měli nějaký rest a diky tomu peníze nepujci. Maže se to za 4 roky možná míň nebo víc nechci kecat ale určitě to jde zjistit. @Prof. Farnsworth
Tak to jsem nevedela hlavne ze tu chytracim :lol: tak diky za info :)

Nechaputo
Kecalka 153 příspěvků 13.07.19 20:19
@Tiger-lily píše:
Dej si žádost o výpis z registrů nrki, brki, solus a uvidíš. No a pokud zrovna nežádáš o nějaký úvěr, tak na to kašli. Opravdu se tam nedostane člověk bez svého vědomí, i když zapomeneš nedopatřením zaplatit třeba telefon, velmi rychle se ti ozvou a začnou to vymáhat. I ta raifka tě nejdřív určitě obeslala, než to předala k vymáhání. No a v neposlední řadě, jsi zletilý, svéprávný, takže za sebe odpovídáš sám, takže tě nic neomlouvá. :think:

Z toho telefonu strach nemám, ten jsem zaplatil s 2 týdenním zpožděním. Ale o té kartě jem vážně netušil. Jsem si téměř jistý že mi nikdo předtím nevolal a ani jsem žádný dopis neviděl. Ale jsem hodně na služebních cestách, poštu vybírám zřídka, mohl jsem něco vyhodit s letáky :nevim: Taky se mi už stalo, že mi sousedka přinesla druhou výzvu k vyzvednutí doporučeného dopisu, kterou jí omylem hodili do schránky a první výzvu jsem vůbec nikde nenašel. Takže tvrzení, že pošta něco musela někam doručit také není žádný neprůstřelný argument.
A jinak ty mě tady péruješ jako kdybych tady brečel že si nemůžu koupit novou hračku protože mi banka nepůjčí :mrgreen: Mě je to v tuto chvíli úplně jedno jestli mám někde nějaký záznam nebo ne. Nikdy jsem si půjčit peníze nepotřeboval. Chci to vědět jen pro zajímavost a chci v tom mít pořádek, kdybych se někdy náhodou rozhodl kupovat něco většího na co by mi úspory nestačily ;)
PS: jediné co dávám bance za vinu je zatajení skutečnosti, že ta karta je zadarmo jen po omezenou dobu. Protože bych si ji jinak nevzal…

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8909 příspěvků 13.07.19 20:25
@Tiger-lily píše:
Dej si žádost o výpis z registrů nrki, brki, solus a uvidíš. No a pokud zrovna nežádáš o nějaký úvěr, tak na to kašli. Opravdu se tam nedostane člověk bez svého vědomí, i když zapomeneš nedopatřením zaplatit třeba telefon, velmi rychle se ti ozvou a začnou to vymáhat. I ta raifka tě nejdřív určitě obeslala, než to předala k vymáhání. No a v neposlední řadě, jsi zletilý, svéprávný, takže za sebe odpovídáš sám, takže tě nic neomlouvá. :think:

Registr není exekuce - do některých registrů se dostaneš už jen uzavřením smlouvy na kreditní kartu, hypotéku… Vždy k tomu musíš dát souhlas (písemně). Do jiných registrů tě zapíšou, když neuhradíš včas splátku a následně ani upomínku (nebo dvě).

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34745 příspěvků 13.07.19 20:26
@Prof. Farnsworth píše:
Registr není exekuce - do některých registrů se dostaneš už jen uzavřením smlouvy na kreditní kartu, hypotéku… Vždy k tomu musíš dát souhlas (písemně). Do jiných registrů tě zapíšou, když neuhradíš včas splátku a následně ani upomínku (nebo dvě).

Jo ale někde jsi jako superdlužník, což ti ještě může zlepšit podmínky uzavření nějakého produktu, jestli zakladatel myslel, že tam bude veden jako neplatič, tak to se určitě nemůže stát jen tak.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8909 příspěvků 13.07.19 20:31
@Tiger-lily píše:
Jo ale někde jsi jako superdlužník, což ti ještě může zlepšit podmínky uzavření nějakého produktu, jestli zakladatel myslel, že tam bude veden jako neplatič, tak to se určitě nemůže stát jen tak.

Pokud neplatil delší dobu, bude veden v registru jako neplatič. Zrovna u RB mám účet, a tuším, že jsem měl v minulosti nějaký úvěr, takže vím, že používají několik registrů a přispívají do nich. Tj. pokud je/byl v prodlení se splátkou (což jsou u kreditky i poplatky za vedení), tak po určité době banka provede negativní zápis do registrů.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8909 příspěvků 13.07.19 20:33
@Tiger-lily píše:
Jo ale někde jsi jako superdlužník, což ti ještě může zlepšit podmínky uzavření nějakého produktu, jestli zakladatel myslel, že tam bude veden jako neplatič, tak to se určitě nemůže stát jen tak.

A nestane se to jen tak, ale na základě souhlasu se ověřením historie a povolením zápisů do registru, které se podepisuje při podepsání smlouvy o vydání kreditní karty.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 13.07.19 20:37
@Tiger-lily píše:

Ha Ha vtipné.. Prej "rychle se ti ozvou.. Je myslím větší část příkladů, kde se radši neozvali a nechali to dojít hodně daleko aby se jim to vyplatilo než že se rychle ozvali.. Jsem také jedna z těch které se něco podobné stalo.. Přiznávám svou nerozvážností jsem jako 16letá, podepsala v podchodu něco o paušálu, simku jsem používala jeden měsíc, pak se někam ztratila, zapomněla jsem na ni.. a až o 10let později jsem se dozvěděla že něco dlužím a to tak, že mi exekuce zablokovala kreditní účet a měla jsem uhradit částku 30tis.. Po rozhovoru prej tohle všechno kvůli 260kč, co jsem neuhradila před těmi 10 lety.. Žádný dopis tomu nepředcházel.. Nic mi nepřišlo… Ale rovnou zablokovali po 10 letech bankovní účet.. a to celou dobu věděli mou adresu a vše.. Takže bych těm řečem o rychlosti moc nevěřila.. Většinu to dělají proto aby se to vyplatilo jim, né obyčejným lidem.. :palec:

Monchichik
Echt Kelišová 9040 příspěvků 14.07.19 07:29

Žádný spolehlivý registr neexistuje. Solus je placený a také v něm není vše.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama