Máma musí do nemocnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 08.01.17 20:54
Máma musí do nemocnice

Ahoj ženský, jdu o radu.
Za deset týdnů mám porodit druhé dítě a doma houstne atmosféra. Zkusím to rychle shrnout - tříletá Jednička je hodně fixovaný mamánek. Vždycky jsem si říkala, že to přejde, že z toho vyroste, že jen potřebuje čas. Všechny kroky k „odmamánkování“ musely probíhat postupně a pozvolna, ale nakonec jsme se dostali do stádia, kdy je schopná být celý den s tátou bez mámy a do nedávna byla schopná bez problému strávit čas třeba s babičkou a dědou. Za ty tři roky jsem vždycky byla večer/v noci doma. Nástup do školky nebyl úplně jednoduchý, ale už to docela dávala, i když to taky ještě nebylo stoprocentní.
Zlom nastal před měsícem, kdy si manžel prosadil, že pojedou s malou na víkend beze mě. Nebyla jsem z toho moc nadšená, protože tatínek se do té doby nijak extra neangažoval v nočních záležitostech. Noční vstávání k malé je dosud na denním pořádku, většinou stačí jen přikrýt, pohladit a je to OK. Ale to vždycky byla moje úloha, můj chlap si vždycky našel důvod, proč to zrovna dneska nejde…jak píšu nebyla jsem z té hurá akce nadšená, ale říkala jsem si, že zkusit se to musí. Hlavně s ohledem na blížící se hospitalizaci.
No a po tom víkendu bez mámy jsme tak o rok zpátky - malá za mnou courá i na wcko, přes den sice může být s tátou, ale večer strašný scény, že si s ním ani nepůjde lehnout. V noci k ní šel jednou táta, ale to byl hysterák totální.
Jo a proč to tu spamuju…má někdo podobné zkušenosti? Dá se to ještě nějak napravit, dohnat…nebo aspoň, co dělat, aby to nebylo ještě horší?
Hledala jsem na internetu, jestli není nějaká knížka pro děti o tom, jak třeba nějaké zvířátko musí do nemocnice, aspoň abychom si mohly s malou říkat, že někdy je potřeba jít do nemocnice, ale že to dobře dopadne…aspoň aby neměla hrůzu, že se nevrátím.
Prosím o konstruktivní připomínky. Průpovídky o tom, co všechno jsem udělala blbě mi jednak nepomůžou a druhak jsem už všechny slyšela. Díky

Reakce:

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 08.01.17 21:06

Můžu se zeptat, jeslti mu malá dělala scény, když spolu byly..?
To samé měla moje sestřneice, nemohla a ni na záchod, apak odjela do porodnice a uplná pohoda. Maminka se vrátila a scény..

ka2ka
Extra třída :D 13015 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 21:06

Tak ono až zjistí že mámu nemá za prdelí tak to taky bude jiný, ono jí prostě nic jiného nezbyde, a navíc chlapi nejsou na ty děti tak měkký takže neboj to zvládnou

xjuklickova
Kelišová 5121 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 21:08

@Huk ja jsem male vysvetlovala, ze v brise je miminko a ze musim do nemocnice, aby mi ho vyndali z bricha byl s námi, nakonec se hrozne tesila na brasku, ze za par dni prijedeme dva. Ale i tak pul rok potom byla divna, ale odjezd do nemocnice jsme prezily obě

stiskoch
Kelišová 5142 příspěvků 08.01.17 21:15

Já také vysvětlovala, dcerka se mnou jezdila i na monitory. Kde jsme si opět vykládali ze sem maminka pojede aby ji pan dr pomohl s miminkem a překvapivě naprosto ok. Mela 22 měsíců. Teď v 6mesicich mladší jsem musela necekane s ni na hospitalizaci a vykládala jsem ji to asi pul hodky mezi balením a zvládá dobře. Jen se dojede jednou denně nakojit- máme zákaz navstev

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 08.01.17 21:26

@Janasas
Já vlastně ani pořádně nevím, jak ten víkend probíhal. Mužskej nejdřív dělal ramena, že to nebylo tak hrozný, ale postupně z něj občas něco vypadlo - večer pláč, že chce malá maminku, přes den jí měl za zadkem, kvůli každé drobnosti slzičky.

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 08.01.17 21:28

@ka2ka
Na to dost spoléhám.
I když on strašně rychle vypění, což zpravidla všechno jen zhorší. Teď je navíc uraženej, že s ním nechce večer usínat. :zed:

Tunrida
Hvězda diskuse 47890 příspěvků 08.01.17 21:33
@Huk píše:
@ka2ka
Na to dost spoléhám.
I když on strašně rychle vypění, což zpravidla všechno jen zhorší. Teď je navíc uraženej, že s ním nechce večer usínat. :zed:

Ono možná by nebylo od věci podle toho prostě neskákat a dneska prostě půjde spát s tátou a hotovo. Maminka nemůže, protože nevím, co. Ti není dobře nebo máš práci nebo je prostě unavená. Ono nic jinýho, než že to zaříznete, vám stejně nepomůže. Nevysvětlíš jí to tak, aby to večer prostě proběhlo v klidu. Můžeš ji na to celý den klidně připravovat, ale křik bude stejně. Ale to samozřejmě znamená, že necouvne ani tatínek. Prostě to vydrží, i kdyby to mělo trvat kdoví jak dlouho.

Ka-Ha
Kecalka 376 příspěvků 09.01.17 00:12

Poridila bych knizku jak se rodi braskove je napsana jako pohadka ale je tam prakticky vse co bys chtela male rict

luca241
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 09.01.17 00:53

Přestat se tím užírat, přenášíš to na malou. Zní to sic jako blbost, ale mám velkou zkušenost, i jsem tu kdysi na toto téma vkládala dotazy. Malá byla taky extrémní závislák(u ní to teda nebylo vždy, spíš separační úzkost, ale mnohem později, než je běžné- poprvé ve 2,5 letech, podruhé kousek po třetím roku), nevěděla jsem, co s tím, jelikož byly také chvíle, kdy jsem prostě musela pryč a měla zůstat s tátou nebo u našich(nebudu tu popisovat ty hrůzy se školkou), dělala jsem vše možné i nemožné, psycholožka (ano, tak daleko jsme se dostali) mi mimo všechny rady, které jsem měla zkušené poradila, opravdu na to nakašlat. Neřešit to v sobě, nebát se už dopředu, přestat myslet negaativně a brát to tak, jak to je. Řve? Ok. chovat se normálně, dát jí pusu, říct, že to jinak nejde(a ono fakt nejde) a jít. v momentě, kdy jsem se nastavila do tothoto „programu“ to bylo cca do 2-3 týdnů pryč. Ale chce to fakt nehrát na oko pro malou, ale opravdu se s tím vnitřně srovnat…Zní je to jednoduše a dost nevěrohodně, ale za mě toto bylo jednié, co pomohlo.

poppaea
Závislačka 3326 příspěvků 09.01.17 01:23

Akceptuj její pocity. Je to pro ní těžké. Dej jí najevo, že to chápeš, ale zároveň jí vysvětli, že to bohužel jinak vyřešit nejde. I když popravdě řečeno jde. Ambulantní porod, samozřejmě když je všechno v pořádku, a samozřejmě, pokud se na to člověk cítí :)
Mimochodem, když ji budete odstrkovat a tvrdit jí, že už je přece velká holka, takže to zvládne, bude to spíš horší. Protože pořád je to malá holka. A až se narodí mladší sourozenec, bude to pro ni opravdu těžké. Slyšela jsem krásné přirovnání - je to jako když X let žiješ se svým manželem, nade všechno ho miluješ a on miluje tebe, a jednoho krásného dne si přivede další manželku. A taky ji miluje, a ona miluje jeho. A co je nejhorší, chce po tobě, abys ji milovala taky.
Zajímavý článek: http://www.evalabusova.cz/…leci_vek.php

lecijasek
Závislačka 3905 příspěvků 09.01.17 07:54

@Huk myslím, že příčinu problému si píšeš sama, když to po sobě přečteš ;) „Zlom nastal před měsícem, kdy si manžel prosadil, že pojedou s malou na víkend beze mě. Nebyla jsem z toho moc nadšená, protože tatínek se do té doby nijak extra neangažoval v nočních záležitostech.“ Nebo teda příčiny 2. Manžel se moc neangažoval a ty sama nejsi připravená a svoji nejistotu, jak už tu zaznělo přenášíš na malou.
Jinak u nás taky pomohlo neřešit požadavky dětí, kdo je bude ukládat, kdo bude čistit zuby, kdo bude číst pohádku atd. Prostě teď tě uloží táta, já mám práci, dát pusu a jít. Velmi pěkně to vysvětlila @luca241
A ten odchod do porodnice bych extra nerozmazávala, prostě až přijde čas, tak půjdeš do nemocnice, kde doktor vyndá miminko z bříška, chvíli si tam pobudete a potom se vrátíte domů 2 a u nás navíc miminko přivezlo velké sestřičce dárek. Ono, pokud se okolo toho moc namluví, dělají se extrémní přípravy, tak to může dítě vyděsit. Protože ona ví, že půjdeš někdy do nemocnice, ale netuší kdy a čím se ten interval prodlužuje, tak se začne bát, co bude a ten strach se stupňuje. A stupňuje se ještě víc, protože cítí nervozitu i z tebe.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >