Sbírky na handicapované dítě - jaký máte názor?

Anonymní
15.9.19 21:04

Mame nemocné dite

Ahoj. Snad pochopíte duvod anonymity, ale chci se slyset nazor neutralniho člověka. Vite mame dítě ano reknu narovinu handicapované. Jde o to, ze jak se dělají takove ty sbírky veřejné apod., tak muj partner nic takoveho nechce. Ne ze by se nehodily peníze, ale jde o to, ze i celkem mne by to asi nebylo příjemné, aby se to tak veřejně peobiralo to, co nas potkalo, ze se bude vybírat a na co to pouzijeme. Jako mozna kdyby penize nutne potřebovali, tak jsme i pro. Uz tak dostáváme na dite nejake penize. No a moje matka si myslí ze nas a hlavně partneruv postoj je spatny. Ze bychom, kdyz je ta moznost meli toho využit. Jak to vidite vy? Je tu nekdo, kdo komu by takové veřejné sbírky taky nebyly primo příjemné, nebo matka pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16900
15.9.19 21:07

Ale tak tem rodicum to prijemne neni, ale pokud je lecba nad jejich moznosti, tak se kvuli detem hecnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1985
15.9.19 21:08

A co Dobry Andel? Je to anonymni, proste se tam prihlasite se svym problemem a oni vam mesicne neco poslou. Nevim, jake pomucky a leky potrebujete… je to strasne individualni. Pikud nestradate, tak je to fine. Jsou i lidi kteri sosaji davky a nic jim neni - to mi zas radila tchyne :roll: ja si myslim, ze vy byste si to klido zaslouzili. Obcas nejaky penezni dar prijmout

Příspěvek upraven 15.09.19 v 21:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20653
15.9.19 21:09

Myslím, že pokud byste byli v situaci, že by veřejná sbírka byla jediná šance pro vaše dítě, tak nad tím ani nepřemýšlíš. Pokud nad tím přemýšlíš, tak ty peníze tak akutně nepotřebuješ. Ono je vždycky něco za něco, veřejné sbírky jsou na dojemných příbězích postavené. Jinak by do nich nikdo nepřispěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5894

Pokud jste na tom tak, že péči a život normálně zvládáte, nechápu, proč byste takových sbírek měli využívat, osobně bych řekla zneužívat. Já třeba ráda přispěji na nemocné dítě, obzvlášť, když rodina strádá, ale pokud mají dostatečný příjem, tak nějak nevidím důvod. Spousta rodin se rozhodne mít postižené dítě i přesto, že o jeho postižení dopředu ví. Potom také musí počítat s tím, jaký to bude mít na rodinu dopad. Tím samozřejmě nemyslím váš případ, vím, že o postižení se člověk může dozvědět i několik let po porodu, kdy si myslí, že vychovává zdravé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Cuddy píše:
Ale tak tem rodicum to prijemne neni, ale pokud je lecba nad jejich moznosti, tak se kvuli detem hecnou.

zatim není, jasne mame výdaje, ale nic co bychom v současnosti nezvládli.

• Nahlásit
  • Citovat
22424
15.9.19 21:13

Je otázka o co jde a jak to zvládáte. Pokud do toho nechcete jít, předpokládám, že sice si nevyskakujete, ale vyjdete. Mě je to taky proti srsti, ale vědět, že je něco co by dítěti mohlo pomoc a já mu to nemůžu dopřát, protože to stojí např. milion, tak půjdu klidně do sbírky, kdyby to mělo pomoc. V případě, že jde o částky, které bysme jako rodina zvládli tak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 21:13
@Micaella22 píše:
A co Dobry Andel? Je to anonymni, proste se tam prihlasite se svym problemem a oni vam mesicne neco poslou. Nevim, jake pomucky a leky potrebujete… je to strasne individualni. Pikud nestradate, tak je to fine. Jsou i lidi kteri sosaji davky a nic jim neni - to mi zas radila tchyne :roll: ja si myslim, ze vy byste si to klido zaslouzili. Obcas nejaky penezni dar prijmoutPříspěvek upraven 15.09.19 v 21:09

ano tam jsme, a jak rikam, jsou daleko horší případy, kdy ta rodina to potřebuje a proto jde i na verejnou sbírku. My mame taky výdaje, ale spis mi to nevim neni moc příjemné a partner, tak vite chlapi…ten to bere razantněji.

• Nahlásit
  • Citovat
15.9.19 21:18
@Anonymní píše:
zatim není, jasne mame výdaje, ale nic co bychom v současnosti nezvládli.

V tom případě bych do toho nešla, nedala bych to, cítila bych se provinile. Kdybychom strádali tak by mi to taky nebylo příjemné, ale zkusila bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 21:20
@Kristynka22 píše:
V tom případě bych do toho nešla, nedala bych to, cítila bych se provinile. Kdybychom strádali tak by mi to taky nebylo příjemné, ale zkusila bych to.

děkuji, mam na to stejny nazor. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
20653
15.9.19 21:21
@Anonymní píše:
ano tam jsme, a jak rikam, jsou daleko horší případy, kdy ta rodina to potřebuje a proto jde i na verejnou sbírku. My mame taky výdaje, ale spis mi to nevim neni moc příjemné a partner, tak vite chlapi…ten to bere razantněji.

A jaká je vaše diagnóza? Nemůžete se obrátit třeba na nějakou na stejnou diagnózu zacílenou organizaci? Poskytují zdravotnické pomůcky, někdy i peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7894
15.9.19 21:23

A to dítě je tak handicapované, že jedinou jeho šancí na důstojný život je např. nějaká nákladná léčba nebo pomůcka, na kterou nejste schopni sami našetřit a neexistuje jiná možnost (např. zapůjčení od nemocnice nebo nějaké nadace apod.)?
Pokud ne, nechápu, že nad veřejnou sbírkou vůbec uvažujete. Pokud ano, a nestačí vám ani pravidelný příjem od Dobrého anděla, pak bych se poradila přímo s ošetřujícím lékařem dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 21:28
@hanka.br. píše:
A jaká je vaše diagnóza? Nemůžete se obrátit třeba na nějakou na stejnou diagnózu zacílenou organizaci? Poskytují zdravotnické pomůcky, někdy i peníze.

my mame příspěvek na péči, Dobrého Anděla, mame ranou péči i rehabky. Z meho pohledu jak to máme ted je to dostačující. Až budeme potřebovat nejake konkrétní pomůcky na ktere nebudeme mit, asi bych to taky prekousla a myslím ze i partner. Jde mi spíš o to, ze moje rodina a konkretne matka to vidi jako bychom dite o neco okradali jestli rozumíte.

• Nahlásit
  • Citovat
1759
15.9.19 21:30
@Anonymní píše:
my mame příspěvek na péči, Dobrého Anděla, mame ranou péči i rehabky. Z meho pohledu jak to máme ted je to dostačující. Až budeme potřebovat nejake konkrétní pomůcky na ktere nebudeme mit, asi bych to taky prekousla a myslím ze i partner. Jde mi spíš o to, ze moje rodina a konkretne matka to vidi jako bychom dite o neco okradali jestli rozumíte.

To jsou takovy lidi.Ale jsou i dulezitejsi veci nez penize, treba to soukromi. Pokud to ted necitite jako nutnost, tak to nedelejte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 21:30

Nevim jestli jsem to dobře popsala, my veřejnou sbírku nechceme, chci jen pohled vas na to, zda je normální to, ze je to pro nas nepříjemné. Nic vic

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama