Maminky nadaných dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 14:19
maminky nadaných dětí

Ahoj maminky, chtěla jsem se jen zeptat, jak jste poznali, že je Vaše dítě nadané. Dcera je hodně chytrá, rychle se učí, umí více jak 50 písniček a některé z toho jsou anglické, krásně mluví již od dvou let, ve školce jí furt chválí a je hodně rozumná, dá se s ní domluvit skoro na všem, když tedy nemá nějaký záchvat vzteku, to pak mi dá zabrat jí domluvit. Málo mi spí, protože má strach, že o něco přijde, je hodně lítostivá, nemá ráda, když někoho něco bolí nebo když se někomu stane něco špatného. Kamarádka spadne na zem, po chvilce přestane plakat, ale moje dcera pláče furt, protože jí to prostě mrzí, že to tu kamarádku bolelo. Řekli Vám to učitelky, že je Vaše dítě nadané již v prvním roce školky nebo až později? Dceři je 3,5 roku. Děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25027 příspěvků 03.03.17 14:39

Podle popisu to vypadá na naprosto běžné dítě :nevim:
U nás ve školce je jedno nadané dítě, počítá složité matematické příklady, toto se „odhalilo“ v cca 4,5 letech. Nyní má asistentku a 5,5 roku.

Je citlivější, to bývá spousta dětí. Možná z toho vyroste, možná ne, často se s tím setkávám i u starších dětí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 14:43

@jenny.fields Děkuju, já jen, že mě každý den překvapuje, jak jí to pálí, tak mě to jen zajímalo, ale tohle fakt neumí a asi umět nebude :-).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 14:44

Učitelky ve školce ne. ;) Od malička se ale chovala jinak než vrstevníci, ale přičítali jsme to tomu, že začala chodit až později v cca roce a půl. Dokáže se hodně soustředit na věci, které dělá. O všem přemýšlí, měla takové otázky, které překvapovaly. Líbí se jí věci, o kterých musí přemýšlet. Že má nadprůměrně vysoké IQ zjistili až v PPP v předškolním roce.

aleba
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 57 inzerátů 03.03.17 14:46

Normalni ditko řekla bych. Nadání si představuji jinak :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 14:47

@jenny.fields Vy jste učitelka ve školce? Mohla bych se zeptat, nevím když je dcera tak citlivá, zda jí mám zdělit, že jí před měsícem umřel praděda, kterého vídala jen jednou ročně, ale vždycky se na něj hrozně těšila a mluví o něm občas. Mám jí to říct nebo jí nechat zapomenout. Jde mi o to, že je opravdu přecitlivělá, jednou si prohlížela moje album z dětství a viděla tam mého psa, ptala se kde je, tak jsem jí řekla, že v nebíčku a ona kvůli tomu plakala dva dny, ještě teď když si na to vzpomene, tak je smutná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 14:49

Tohle je popis normálního dítěte. Dcera se začala zajímat o práci v listech s predskolaky. Vypracovava listy, není to pro ni problém. Počítá, čte, ve své podstatě čeho se chytí to jí jde. Projevovalo se to docela brzy, učitelky mě na to upozorňovaly když měla necelé 4 roky. Do školy měla jít v 5 letech. Nedaly jsme.

VikiJ
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 03.03.17 14:50

Nadané dítě, chytré dítě, talentované dítě?. Zásadní rozdíl.

Nevidím na tvé dceři nic nenormálního. Taky jsem se rychle učila, brzy mluvila, hodiny uměla ve školce, uměla zpívat a mého chlapa ségra uměla číst ještě než jsem nastoupila do první třídy ani jedna z nás není Einstein. Ano, ve škole mi to šlo, byla jsem jedničkářka i ve čtvrťáku na střední, ale nadanou bych se rozhodně neoznačila. Myslím, že tvá dcera je normální chytré myslící dítě. To jestli bude mít na něco talent, poznáš později. Nadání si však představuji např. jako píše @jenny.fields. Samozřejmě, pokud je chytrá, tak je dobré to co nejvíce rozvíjet. Jednou může určitě vynikat.

Příspěvek upraven 03.03.17 v 14:55

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 14:51
@Anonymní píše:
Učitelky ve školce ne. ;) Od malička se ale chovala jinak než vrstevníci, ale přičítali jsme to tomu, že začala chodit až později v cca roce a půl. Dokáže se hodně soustředit na věci, které dělá. O všem přemýšlí, měla takové otázky, které překvapovaly. Líbí se jí věci, o kterých musí přemýšlet. Že má nadprůměrně vysoké IQ zjistili až v PPP v předškolním roce.

No s těmi vrstevníky to máme nastejno, otázek máme denně snad milion :*. Mě nějak moc nejde o to, aby byla nadaná, ale chtěla bych to vědět a popřemýšlet pak třeba nad speciální školou nebo tak něco. Jo a v pexesu u ní nemáme šanci, furt řeší nějaké rébusy pro děti a fakt jí to jde. Je toho hodně, co umí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 14:52

Jo a skládá těžké puzzle asi 2000 ks, v pohodě hraje těžké hry. Zajímá se o lidské tělo, analyzuje různé profese.

Anonym z 14:49

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25027 příspěvků 03.03.17 14:54

Nejsem učitelka ve školce, chraň bůh.
Jestli říct nebo ne, možná pokud by se ptala, tak bych řekla, děti to v tomhle věku poberou většinou naprosto bez problémů.

Přemýšlet ve 3,5 o speciálně škole je podle mne zbytečné, věř, že jako tvé dítě je bystrých spousta dalších, teprve časem se ukáže jestli se nějak vyprofiluje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 14:57

Děkuju všem za názory:-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 15:00
@Anonymní píše:
No s těmi vrstevníky to máme nastejno, otázek máme denně snad milion :*. Mě nějak moc nejde o to, aby byla nadaná, ale chtěla bych to vědět a popřemýšlet pak třeba nad speciální školou nebo tak něco. Jo a v pexesu u ní nemáme šanci, furt řeší nějaké rébusy pro děti a fakt jí to jde. Je toho hodně, co umí.

Dcera chodí do běžné ZŠ. Ale psycholožka nás upozorňovala, že může mít s tím problémy, že nebude moc pochopená ostatními. Zatím ve škole v pohodě, ale takovou tu nejlepší kamarádku nemá. Ono v jedné oblasti je třeba nadprůměr - u ní třeba matematiky a prostorová představivost, ale jinde se to vyvažuje. Na první stupeň bude chodit určitě do ZŚ k nám a pak uvidíme, zda udělá zkoušky na víceleté gymnázium. Mluví o tom, že by tam chtěla jít.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 15:00
@Anonymní píše:
@jenny.fields Děkuju, já jen, že mě každý den překvapuje, jak jí to pálí, tak mě to jen zajímalo, ale tohle fakt neumí a asi umět nebude :-).

Taky mi přijde jako normální dítě. Je šikovná, to určitě.
Mně taky kluk denně překvapuje a že by mi přišel nějak extra nadaný, to nepřijde, ano je šikovný: v 5 letech napočítá do 1000 a sčítá s přechodem přes 10, umí přečíst čísla do 1000 a celkově se v řadě do 1000 orientuje celkem s přehledem. Umí písmena, začíná číst i psát kratší slova. Má velké obecné znalosti. Sám třeba skládá Lego podle návodu a to Lego pro děti od 8 let. Zvládá to naprosto s přehledem. Děti jsou jako houby, když se jim rodiče věnují, tak to je poznat.
Syna ve školce taky chválí. Je samostatný, poslušný, šikovný. Pracuje s předškoláky, i když ještě do školy nejde.
Jako dítě jsem ve 2 letech uměla všechna písmena, ve 3 letech jsem četla jednoduchá slova, ve 4 letech jsem sama psala krátké pohádky na psacím stroji - „Byla jedna holčička, šla jednou sama ven. Tam potkala jinou holčičku. Pak si spolu hrály a moc se jim to líbilo.“ V 5 letech jsem už sama četla knihy.
Následky to na mě nezanechalo, prostě jsem v určitém období byla jak houba a máma se mi hodně věnovala.
Určitě se jí dál věnuj, aby nezakrněla a za pár let uvidíš, jak se to bude vyvíjet dál.
B. B.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 15:09

Tak já taky nezkoumala, zda je nadaná či ne? Ale vždycky, když k nám přijede můj bratr, tak je z ní šokovanej a srovnává jí s 5 letým chlapečkem a říká, že moje malá je od něho napřed a když jí porovnám s dětmi co jsou třeba starší než ona, tak tam tak vidím, že to té mé víc pálí, tak mě prostě napadlo se tady zeptat jak to vidíte vy :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >