tvoření s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

scentini
Závislačka 3417 příspěvků 03.03.17 09:58
Tvoreni s detmi

Zdravim vsechny. Mam dcerku, ktera bude mit zachvilku 3. Velmi rada neco tvori( plastelina, ruzny lepeni, prstove barvy atd.) Jenze ja jsem na to hrozne leva :oops: a nevim co furt vymyslet a hlavne abych to zvladla :mrgreen:. Nemate nejake navody? Triky? Tipy? :mrgreen: diky vsem

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5398 příspěvků 03.03.17 10:07

Ja sem ted s malym (2roky) delala divadlo, nic tezkyho, vystrihat postavicky z barevnyho papiru, podlepit kartonem a pripevnit na spejli :D nebo pokud mate tempery tak vzit velkou ctvrtku, namalovat si temperama dlane a obtiskavat je na ni, delali sme tak stromy, akorat sem nakreslila kmen a ruce byli misto listu :D

inkakřivák
Extra třída :D 13841 příspěvků 03.03.17 10:12

Koukni na pinterest, tam jsou miliony věcí

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 03.03.17 10:13

Kup si nejakou knihu tvoreni pro predskolni deti nebo pohledej na netu. Skvele se tvori z rolicek od toaletaku, krepaku, poridte velke koralky a at dcera klidne sama neco vymysli, to budes koukat ;)

puntice
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 3 inzeráty 03.03.17 10:24

První mi vždycky v hlavě vystřelí papírmašé a vizovické těsto, z obého lze páchat miliardu blbin.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17370 příspěvků 20 inzerátů 03.03.17 10:31

@scentini Jeden z důvodů, proč jsem kluka ráda upíchla do školky. :lol:

Wjeruška 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 10:39
@inkakřivák píše:
Koukni na pinterest, tam jsou miliony věcí

Jj, pinterest :palec:

scentini
Závislačka 3417 příspěvků 03.03.17 10:40

Kouknu po nejake knizce. Jeste se chci zeptat na kineticky pisek. Je to k necemu? nebo vyhozene penize?

@Svistice píše:
@scentini Jeden z důvodů, proč jsem kluka ráda upíchla do školky. :lol:

Ona chodi jednou tydne. Nosi si vyrobky domu a chce po me abych si to taky vyrobila :mrgreen: a diriguje me u toho. Do toho jeste zpiva a hraje na hudebni nastroje, to musim taky. Ja, ktera jsem hlucha jak poleno :roll: to dite snad neni moje :mrgreen:

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 03.03.17 10:47

@scentini Kinetický písek je super, ale jako „tvoření“ to moc není. Prostě domácí pískoviště, co nenadělá tolik bordelu, jako normální písek (ale nadělá taky slušně) ;)

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 03.03.17 10:49

@Svistice Nápodobně. :mrgreen: Starší začal letošní šk. rok ještě chodit 1 x týdně do výtvarky a je klid. Já se přiznám, že mě to tuze nebaví, navíc jsem na veškeré tvoření naprosto levá, takže jsem vždycky trpěla jak pes. :oops: Budu si stavět, budu hrát karty, pexeso, hry… ale tvořit? To mě radši zabijte. :mrgreen:

@scentini Po mně taky děti v tomto nejsou, evidentně mají geny po tatínkovi. Oba naši kluci krásně a rádi kreslí, teď u mladšího tříletého mi učitelka říkala, že u něj pozorují nadání právě v hudebních a těch výtvarných oblastech, že schopnostmi a dovednostmi odpovídá předškolním dětem až prvňáčkům, takže ho spešl rozvíjejí a což už teda u něj taky pozoruji nějaký ten pátek, ale po mě to rozhodně nemá. Já se zasekla někdy na úrovni první třídy. :lol:

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 03.03.17 10:56

U nás tedy funguje má pasivní účast. Tzn. sedím tam, přidržuji co je třeba přidržet, občas poradím, ale tvořit nutně nemusím. I když mě to celkem i baví, zase nesnáším černýho petra, člověče, domino a ze všeho nejvíc pexeso :mrgreen:
Teď jsem někde vyštrachala knihu origami, takže děláme parníčky a čepičky a kytičky a zvířátka. Pro 4,5 letého syna je to celkem náročné, takže mu to dlouho trvá (rozuměj zabijeme více času), 2letá dcerka jen podle nás „mačká papír“ a všichni jsou spokojení :mrgreen:

scentini
Závislačka 3417 příspěvků 03.03.17 10:59
@unuděná píše:
@scentini Kinetický písek je super, ale jako „tvoření“ to moc není. Prostě domácí pískoviště, co nenadělá tolik bordelu, jako normální písek (ale nadělá taky slušně) ;)

Vymyslim uz darky na narozky a pak na svatek. Kineticky pisek bude na zahrade nebo na balkone. Me staci plastelina, ktera je fakt vsude.

@Fima po tatinkovi to taky nebude, tam je to jeste horsi :lol: moje babicka krasne maluje a zpiva. S tou si dcera rozumi. Ja neskutecne trpim na zpivankach, kam s dcerou chodime. Jsem jak slon v porcelanu :mrgreen:

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 03.03.17 11:04
@Fima po tatinkovi to taky nebude, tam je to jeste horsi :lol: moje babicka krasne maluje a zpiva. S tou si dcera rozumi. Ja neskutecne trpim na zpivankach, kam s dcerou chodime. Jsem jak slon v porcelanu :mrgreen:

Tak tam s ní pošli babičku ne? Proč by ses měla trápit něčím, co tě opravdu nebaví? To i dcera brzy pozná (kdoví, jestli už nepoznala), že to neděláš s radostí a můžeš jí to taky znechutit 8)

zrcadlo
Kelišová 6852 příspěvků 03.03.17 11:11

Bílou voskovkou něco nakreslit na čtvrtku a pak na to vodovky (ten obrázek voskovkou se objeví); navlékání korálků z těstovin (můžou se i obarvit); koláže z fotek rodiny (vytisknout si a vystříhnout obličeje členů rodiny, dítě je nalepí a dokresluje tělo, ruce, nohy apod.); vděčné jsou nafukovací balónky (pokreslit fixou a přidělat uši jako zajíc nebo udělat jiná zvířata, nebo provázkem přivázat k nějaké malé ošatce nebo misce a udělat vzducholoď nebo balón na převážení figurek z lega…), taky brčka (mého tříleťáka hrozně baví stříhat brčka, protože to všude lítá, a pak třeba seřazujeme podle velikosti nebo zapichujeme do modelíny a děláme ježka, z dlouhých brček si stavíme silnice po bytě na autíčka, foukáme s nima do misky s pěnou - tu máme postavenou v hlubokém plechu a pěna přetéká); hodně ho bavilo dělat papírové masky zvířátek (s nima i hrajeme divadlo) - šablon je na netu mraky.
Knížku bych já osobně nekupovala, zašla bych do knihovny nebo jen na čumendu do knihkupectví a pak dohledávala na netu, knížky jsou většinou monotematické (všechno tvoření na jednom principu) nebo naopak pro příliš širokou věkovou kategorii a musí se hodně vyzobávat.

scentini
Závislačka 3417 příspěvků 03.03.17 11:11
@unuděná píše:
Tak tam s ní pošli babičku ne? Proč by ses měla trápit něčím, co tě opravdu nebaví? To i dcera brzy pozná (kdoví, jestli už nepoznala), že to neděláš s radostí a můžeš jí to taky znechutit 8)

Moji 80 babicku? To fakt ne. Ja jsem rada, ze jsem s dcerou a ze ji to bavi. Spis jde o to ze, se stydim, ze neumim zpivat a tak. Ale bavi me, ze se dcera bavi :mrgreen:.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >