Maminky Bechterevem

18.6.12 13:54

Maminky s bechterevem

Ahoj holky, mam prave potvrzenu diagnozu morbus bechterev. Moc me zajima, jak s tim valcite? Co vam osobne pomaha a skodi? Co berete za leky? Proste cokoliv, omlouvam se za hacky, carky. Obcas musim na starsi pocitac, tam to nejde. Ja mam problemy 4roky, bolest zad, neustale zablokovana pater na ruznych mistech. I kdyz cvicim, je to stale dokola, nyni beru dva mesice meloxicam, aby se stale netvorily zanety. Budu rada, kdyz se pridate a obcas pisnete, jak jste na tom. Moc me zajima jen osobni zkusenost, u chlapu to totiz probiha jinak, u zen pry mirneji. Diky a tesim se na prispevky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.6.12 15:09

Ahoj!

Já se klidně přidám, ale pokud by nás bylo víc, tak bych byla pro uzavřenou skupinu, pro mě to je hodně osobní informace a nechci to tu zveřejňovat, byť pod nickem.

Já jsem užívala Salazopyryn, to mně docela stačilo + samozřejmě cvičení, ale jsem lajdák… Nyní už od prosince mám vysazeno, protože se pokoušíme o druhé dítko a musím zaklepat, zatím ok, tak snad to zůstane vše v poklidu.

• Citovat
  • Nahlásit
18.6.12 17:24

Fajn, souhlasim, pokud se jeste nekdo prida, dame uzavrenou skupinku. Nevim, jak se to dela, ale nejak si snad poradime. Ten lek to jsou take nesteroidni antirevmatika? Ja mam dve deti, nyni jsem rok a ctvrt po porodu. Stale jsem v tehu chodila k fyzioterapeutce, byla jsem furt nekde blokla a tuhla jsem. Cvicila, porod to je kapitola sama pro sebe. Pak celkem dobry, kdyz bylo malemu deset mesicu, desne si mi blokla hrudni pater, ze jsem nemohla dychat, stale dokola. Pak me zacaly tak bolet nohy, ze jsem nemohla spat, sedet, jen chodit. Furt jsem byla hrozne vycerpana, az me okoli dotlacilo to poradne resit. A ejhle vysoka sedimentace, CRP a konecne asi dvacateho doktora napadlo udelat test na bechtereva. Nyni jsem v peci moc fajn revmatolozky. Kde te naucili cviky a jezdis do lazni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.12 22:13

Bechtěrevovu chorobu nemám, ale vím, že je nárok na lázně. Jestli chcete poradit, do kterých lázní můžete jet, můžete mi napsat SZ nebo se nějak zkontaktovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
24.1.13 22:58

Lázně už si musí platit i bechtěrevici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.13 23:13

Od II. stupně Běchtěrevovy nemoci je nárok na komplexní lázeňskou péči - 21 dní s možností prodloužení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
24.1.13 23:32

Fakt? Tak to se musím informovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.13 23:44

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-267

to je ta nová vyhláška - na tři týdny v lázních máte nárok určitě jednou za dva roky. Akorát nevím, jak vyřešit starost o dítě. Do některých lázní je možné jet i s dítětem, někde to však možné není, záleží na konkrétním zařízení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.13 16:26

Ahoj, ja mam ted lazne napsane na jaro, pani doktorka mi vyjednala, ze muzu dojizdet.Mam dvouleteho chlapecka, bude to asi narocny, ale budu se vracet kazdy den domu.Mela bych jet do Lazni Bohdanec, uz se tesim :D To, ze je moznost byt v laznich s ditetem jsem nevedela.Jano,nevis, ktere lazne to jsou a kdo hlida dite, kdyz je maminka na procedure?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.13 23:22

V některých lázních to možné je, např. ve Františkových lázních - podle nové vyhlášky se tam dá jet i s Bechtěrevem, i když nevím, jaké tam mají s touto diagnozou zkušenosti. Můžete se zeptat v té Bohdanči, jestli tam taky taková možnost není, že byste tam za dva roky třeba jela i s dítětem - ale není to ve všech lázních, jen někde to jde. A když je to dítě hodně živé a pohyblivé, tak to taky asi není dobré, co vím, tak do lázní jezdily maminky s dítětem v případě, že to dítě už bylo trochu starší, nebo bylo klidné, a vydrželo v klidu na místě celu dobu, kdy maminka byla na proceduře - někdy mohlo být vedle matky a nebo ho asi hlídaly spolupacientky, pokud zrovna neměly proceduru, nebo možná sestry - ale to nenní jejich povinnost v lázních pro dospělé, to asi záleželo na domluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
31.1.18 21:55

Dobry vecer, muzu se zeptat, jestli mate nejakou uzavrenou skupinku? dekuji za odpoved!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1140
2.2.18 08:57

Zda je skupina tady nevím, ale na FB jsou pro bechtěreviky minimálně 2 skupinky. Pokud tam chodíš, tak požádej o přijetí - jsou uzavřené - zda můžu dát odkaz sem, nevím, tak v případě zájmu když tak do SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
7.12.19 16:25

Dobry den prosim radu jak se nemoc prohevuje chodim ze zady uz dlouho k lekari a porad dole bederni pater bolovana prosim radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat