Maminky v Holandsku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lexxie
Kelišová 6339 příspěvků 02.04.12 13:22
maminky v holandsku

Ahoj, nevim, jestli tu uz podobne tema je, ale asi ne. Tak zakladam nove tema pro maminky zijici v Holandsku..nebo ty, ktere planuji se sem prestehovat.
Ja ziju v Nijmegenu, jsem doma s 2 detma : Syn 5 let a dcera 3 roky. Ted byli bohuzel oba dost casto nemocni, takze jsme byli u doktoru peceni vareni. Snad se to se zlepsenym pocasim zlepsi. Jinak tady mam sousedku cesku a jednu kamosku napul cesku. Tak se zatim mejte, dneska je i hezky pocasi :)

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Reakce:

Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 02.04.12 13:30

Bydlim 50 km od tebe :mavam:

Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 02.04.12 13:31

A zavidim ty cesky kamosky. Ja tu videl acesku jen jednou :lol:

lexxie
Kelišová 6339 příspěvků 02.04.12 13:56

ahoj Weru, kde bydlis? Jeste existuje forum www.tsjechie.net , tam se taky schazi cesi v Holandsku, tak muzes zkusit i tam. Ja mam prave kamosek a znamych cizinek a ted i par holandanek, ale to jsem ze zacatku moc nemela. Ted jsem prave resila holandske zdravotnictvi, deti meli spalu, atb nam dat nejdriv nechteli..potom u syna dali asi nejaka slabsi a vratilo se mu to..ale je to nase chyba, podlehla jsem zdejsim zpusobum a nechala ho ke konci i cvicit a plavat..ted je ma podruhe a do skoly chodi, ale absolutne bez pohybu, tak to snad prejde.

Jak jsi tu dlouho?

Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 02.04.12 14:03

Ja tu nemam nikoho, takze se vzdycky tesim do CR z atema myma zenama :mrgreen: :mrgreen: . Mne nevyhovuje mentalita holandanu, samozrejme nehazu kazdeho do stejneho pytle. Navic tady neni ani ejdna mamina ve stejnym veku jako ja :lol: , vetsinou je jim kolem 40ti a jsou nonstop v praci a nebo na me koukaji skrz prsty.
Jsem tu 2 roky a holandsky poradne neumim, ale chystam se do skoly v zari, tak snad s euz o neco pohnu.
J ana ten server koukala uz kdysi, ale prislo mi, ze s etam mezi sebou bavi holandsky :think: .
Mne strasne vyhovuje jejich zdravotnictvi jen co se tyce tehotenstvi a porodu. Taky tady ted zapasim s tim, ze mam vysokej tlak a uz me mesic vysetruji, premeruji a v patek uz konecne zjisti co mi je.
No co, kdyz s eneco bude dit zavazneho, tak jedu do CR k doktorce. Jsem i rozhodla jezdit kazdy rok na ster z cipku, jelikoz tady to delaji jen 1× za 5 let 8o . Takze jdu ted v kvetnu a pr. rok jedu ke sve gyndarce. A na preventivni prohlidky taky budu jezdit se starsi dcerou a ja sama kazdy rok nebo 2. :cert:
Jinak jsem kousek od Zevenaar.

lexxie
Kelišová 6339 příspěvků 02.04.12 14:14

ahoj, tak ja musim rict, ze jsem ted par fajn holandanek poznala, asi fakt zalezi jak a kdo. Mne je taky okolo 40 :D , ale nejak se na to necitim. Nekdy mi taky hol. zdravotnictvi neprijde spatne, treba mi dobre operovali ruku, nebo syna vysetruji na oci..ale bojuji obcas s huisartstama, kazdy rika neco jineho, takze jsme jezdili stridave k ruznym dr..Nase dr. u male nepoznala spalu a u syna se podivala do krku a rekla, ze tam nic nema. Pritom mel cerveny krk, zdurene uzliny a tyden teplotu..no ale zase jinak je fajn a je dost sympaticka, ale tohle mne zaskocilo. Tak zevenaar moc neznam..to je v Gelderland nekde u Doetinchemu, my mame rodinu ve Varsseveldu, tak to snad je pobliz.
Na tsjechie net se mluvi holandsky, ale jen v te horni casti..kdyz se podivas dolu, tak tam je ceska cast.

Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 02.04.12 17:02

No jo jenze ony vypadaji na 50 let a taky s etak chovaji. Proste ja jsem zasekla nekde v hluboke puberte a ony uz maji rozum :lol: .
Treba taky nekde nekdy potkam, Nijmegen je taky veliky mesto , my jsme ve vesnici u Zevenaaru, takze to podle toho tak vypada. Ja bych potrebovala nekoho jako jsem ja, na nakupy, pokecat, na kafco, na prochazky, klidne i vylety a sem tam na nejakou tu sklenicku ci party :mrgreen: . A to jsem tu asi tak jen ja :lol: .
JJ, je to kousek od N. snad 50 km max. Ono co je v Holandsku daleko, ze? :lol:
Mne taky vadi huisarts, my mame jeste ke vsemu tak perfektniho a on me vzdycky soupne studentum nebo zrovna dostudovanym :roll: . Jsem tam ted sla kvuli tomu tlaku a on mi rika, tak co byste potrebovala? A pritom me sam objednaval :cert: . Uvidim co mi zjisti z krve popr. si zajedu do CR, ten tlak mam fakt vysokej a to nejsem rizikova skupina momentalne mam 68 kg /170 cm a nekourim :nevim: a nerada bych zemrela nekdy ve 40-50 letech jen kvuli spatnym doktorum, tady :nevim:

lexxie
Kelišová 6339 příspěvků 03.04.12 23:26

ahoj, tak to je docela sila s tvym dr., urcite nic nezkazis, kdyz si to nechas v CR prekontrolovat, my to obcas delame taky. Tady asi fakt zalezi, na koho narazis. Jinak treba v nemocnici jsem byla mile prekvapena, opravdu tam byli vsichni prijemni a i jinak. Ani se mi nechtelo domu, byla jsem tam 1 den se zlomenou rukou.

Jak mas velke deti, jak zvladaji jazyky? U nas dobre, ale ta holandstina je lepsi, ale to je asi normalni.

Jinak ti dam odkaz na jinou diskuzi, je tam ceska, co se mozna bude stehovat do Zevenaru, tak tam treba nebudes dlouho sama :)

https://www.emimino.cz/…ndsku-45163/

Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 04.04.12 12:44

No asi necham prekontrolovat , pac jim fakt neverim.
S nemocnici a porodama jsem byl astrasne moc spokojena, ja mam pocit, ze ti profesionalove jsou na pravem miste, ale domaci lekari jsou jak s gymplem a knizkou v ruce :roll: . Ale jak rikam ten nas je super, jen se nam jaksi vyhyba, uz jsem premyslela, ze se zkusim zeptat jinde. Navic mi jednou luna nechtela nijak zvlast jist, kdyz mela 2 mesice, dostali jsm ejakyho si krypla dom. doktora, co se mi smal do rypaku, prej dite vypada napapane 8o a ja mu rikam, jak to vite, kdyz ji vidite poprve v zivote. Smal se mi, podival se ji do krku a rekl, ze mozna neji moc, pac ma bolest v krku :cert: , no mazec. Sem pak rekla, ze bych mohla byt tez doktor.
A na pohotovosti, kdyz jsem mela tlak 180/129 mi rekli, ze mi muzou dat piluli na uklidneni, tak to uz jsem na ni vylitla a udelala hyster. scenu :mrgreen: :cert: . A ona mi rekla, ze v Polsku to chodi asi jinak, tak jsem ji rekla, ze nejsu zadna zasrana polka a odesla jsem :oops: :mrgreen: . Uz toho mam fakt po krk a jeste se to nakupilo na jednou. Tak jsem uz vybuchla.
Jazyky zvlada starsi dcera perfektne, ona je ceska a zijem tu teprve neco pres 2 roky, ale mluvi plynule holandsky a Luna je jeste malinka, takze uvidime.
Diky z aodkaz, kouknu na to.

neregistr. lexxie  04.04.12 22:00

ahoj, tak to ti verim, je to tady vsechno jinak. Ale ja uz to beru s nadsazkou. Taky mi dr. tvrdili, ze se pri brani antibiotik muze vse..tzn., kdyz spadne horecka, tak zpatky do skoly a klidne i sportovat, plavat..no do skoly ted syn chodi, ale domluvili jsme se, ze nebude sportovat a vlastne ani behat venku..prvni ucitelka v pohode, ale od str. do pat. ma jinou a ty to asi neprijde dulezity, tak ji to musime rict znovu..dneska tvrdil, ze nesportoval, jen skakal a behal.. 8o Ale kazda ucitelka je jina, te nasi se obcas neco nezda, ale zase za jine veci ho chvali. Bude mu v zari 6 a nevim, jestli pujde do groep 3.
Tak mala se jmenuje Luna? To je hezke jmeno, sousedka je taky a uz jsem to parkrat slysela. Kolik ji je? Starsi je sikula, ze to takhle zvlada, bude mit taky vyhoda, ze bude dvojjazycna.
U nas syn mluvil pozdeji, ale ted mluvi dobre, holandsky teda lip. Dcera ta mlela od malicka a je videt, ze ji jazyky pujdou asi lip, syn je spis technik, tak uvidime.

Holandanka01
Závislačka 3899 příspěvků 08.04.12 22:38

Ahoj, já jsem taky v Holandsku, konkrétně v Den Bosch. Ale mám k dispozici auto a docela jezdím všude možně, tak kdybyste chtěly, tak i někdy můžem dát nějaký sraz.
Já jsem doma s prckem a mám to tak podobně jako ty Weru, taky Holanďanky moc nechápu. Spousta, co znám, tak chodí do práce jen z principu, protože je to tak zvykem, uvalí vpodstatě celý plat za creche. To nepochopím :nevim: Já jsem z celého dalekého okolí jediná doma, přes den jsme na pískovištích a hřištích sami… Většinou jednou za 14 dní jezdíme za jednou Češkou do Tilburgu a tu a tam za jinou do Bredy a občas i na sever do Haarlemu za další. Na východ zatím žádné kontakty nemáme, je na čase je vybudovat :mrgreen:
Systém zdravotnictví co se týče těhotenství mi taky vyhovuje, teď jsem těhotná a červenci budu rodit (doufám, že doma). Pokud bude přístup aspoň takový jako u prvního, tak si opravdu nebudu stěžovat.

lexxie
Kelišová 6339 příspěvků 08.04.12 23:04

ahoj, tak to neni tak daleko z Nijmegenu. Ja jsem teda nepojizdna..teda pojizdna, ale tak max. trasa dum - synova skola, nebo dum - supermarket :) Dal si netroufnu. Cesku tady mam nahodou sousedku, bydli o 4 baraky dal a jednu znamou, se kterou jsem kdysi davno pracovala, ale ta je v Amstelveen.­.kdybych se dokopala k ni dojet.
Jak mas velke ditko?

Holandanky jsem ze zacatku taky moc nechapala, ale ted po case uz je trochu chapu. Taky mi to prislo strasne dat 3 mesicni ditko nekam..ale treba 2lete uz bych dala. Ten prvni rok je ale urcite zaklad a dite by melo byt co nejvic s rodici. Vsak o tom tady mluvili, ze je materska moc kratka.

lexxie
Kelišová 6339 příspěvků 10.04.12 00:03

ahoj holky, koukam,ze nas tady moc neni,ale objevila jsem diskuzi maminky v holandsku na modrem konikovi a www.tsjechie.net a taky facebook http://www.facebook.com/holandsko
Je blby,ze to je na 4 forech :) Myslim,ze nas tady je celkem dost
Tak se zatim mejte, my si jdeme zitra vyridit ty identifikacni karty pro deti,abychom vubec mohli na prazdniny odjet 8o

lexxie
Kelišová 6339 příspěvků 10.04.12 16:58

ahoj holky, tak kde jste, to nejak vazne. Si pisu sama se sebou :D

Holandanka01
Závislačka 3899 příspěvků 10.04.12 17:04

lexxie, já mám zatím 16měsíčního kluka a jsem ve 26tt. Jestli půjde všechno podle plánu budou mít mezi sebou něco přes 19 měsíců.
Dvouletého ještě asi nedám nikam, ale 2,5 pak dám rovnou do peuterspeelzaalu. To mi připadá, že už má opravdu smysl i pro ty děti ne jen pro matky jako odkladiště dětí.

A jinak s tím srazem jsem to myslela vážně, stačí říct, kdy jste doma a nemáte co dělat a my dorazíme. Od té doby, co jezdí Tim v posměrné autosedačce, tak už má jízdu autem rád (obzvlášť, když mu tam dozadu posílám průběžně křupky nebo nějaké ovoce :mrgreen: ). Takže klíďo dorazíme, já jsem takový sociofil a Tim je taky rád mezi dětma i staršíma.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Proč vyzkoušet čínskou medicínu? Rozhovor s Milanem Schirlem, terapeutem tradiční čínské medicíny

Tradiční medicína láká čím dál více lidí. Jaké problémy lze pomocí ní řešit,... číst dále >

S čím si hrají děti z královské rodiny? Kate přesně ví, čemu se vyhnout

Vévodkyně z Cambridge Kate Middleton je jednou z nejsledovanějších osobností... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osm raných příznaků rakoviny, které byste neměli ignorovat

U velkého počtu nemocných jsou některé nádory objeveny až v pokročilém... číst dále >

Zklamaná zákaznice? Už nikdy. Ukážeme, jak předejít hororovým nákupům

Nemilá překvapení při nakupování zažil asi každý z nás. Rozlepenou podrážku... číst dále >

Reklama