Manduca nebo stupátko?

226
5.4.17 10:47

Manduca nebo stupátko? ?

Zdravím všechny maminky. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Jelikož se mi má ted v dubnu narodit mimco a male bude v ty době 20 měsíců, tak se pořád rozhoduju, j ak poresit vycházky venku s oběma dětmi a psem. Zda malého dát do manduky a přes něj nosici bundu (možná bude ještě v dubnu chladno ) a 20 měsíční dite do sporťáku a nebo malého do kočáru a starší dite na stupátko u kocaru??(a ještě k tomu pes na vodítku :) )Jelikož psa musím venčit několikrát denne, takže ty procházky budu muset nějak absolvovat…Jaké máte zkušenosti s nositky na novorozence??Je to pro ne vhodne??Zatím mi 20 měsíční dcera v kočáře chvíli vydrží (chodi od 11 měsíců, ale je strašne divoka ☺)
Předem děkuji za Vaše odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

22498
5.4.17 10:50

@anikahen Tak na novorozeně spíš šátek. Manduca není špatná, ale na novorozeně nic moc. Já bych se přikláněla spíš ke stupátku.

Taky máme 20 měsíců rozdíl u prvních dvou holek, ale druhá se narodila silně dráživá a v šátku prostě musela být, takže ji jsem měla v šátku a starší v golfkách, případně šla pěšky. Bylo to hodně pohodlné, člověk má volné ruce. Ale měla jsem „jen“ druhé dítě, ne ještě psa. Investuj do šátku, použitý se dá koupit do 1000. Nebo to stupátko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10444
5.4.17 10:51

Nebo sourozenecký kočár ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 10:51

Pořídila jsem stupatko. Zvládli jsme to v klidu. Nositko mam taky, jenže druhorozený v něm nechce byt. Prvorozený byl v nositku od cca tři týdnu šťastný jak blecha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22784
5.4.17 10:54

Já jsem teda měla starší dítko předně dvouleté a měla jsem oboje. Šátek i stupátko. Ale staršího jsem pak už do kočárku nepouštěla a jezdil jen na stupátku. Šlo mu to krásně a vozil se občas až do 3 let. Psa jsem měla na vodítku přes sebe, abych měla volné ruce a psa zajištěného. Ke konci, když už byla fakt klidná a vodítko bylo jen na přecházení silnic jsem měla jedno vodítko na kočárku a sem tam ji tam připla. Druhé vodítko na kočárku bylo ze začátku na syna, aby nemohl utéct ze stupátka v nevhodnou dobu a syn měl kšíry na batohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 10:55

Kocar a k tomu stoupatko, s malym miminem stejne nebudes venku pul dne ne? Mala to vydrzi 2h chodit pesky, nebo si obcas vleze na stoupatko. Kdyz bude hezky stejne clovek vetsinou sedi nekde na hristi, koupaku, kde si starsi dite muze hrat a mimino muze vklidu lezet v kocaru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
5.4.17 11:08

My měli stupako a když jsme jeli někam k doktorovy(jsme z vesnice a v te době jsme neměli ještě auto, takže to byl výlet i na pul dne)Tak jsme měli sourozenecký kočár, jelikož starší syn byl z vykli spát kolem 12 hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8486
5.4.17 11:11

Mám doma oboje, ale první půlrok jsem využívala téměř jen stupátko. Syna jsme tam postavili ještě před porodem a jeli s ním párkrát tak, že v kočárku se vezl batoh a on na stupátku, pochválili jsme ho, že mu to jde a na kočárek už je velký (chtěli jsme, aby se mu to zalíbilo ještě před vetřelcem, aby neměl pocit, že ho mimino z kočárku vystrnadilo). Naučil se (mám taky rozdíl 20m, takže v tomto věku), že se ze stupátka nesmí vystupovat, dokud neřeknu, takže jsem v klidu mohla i do krámu nebo přejet velkou rychlostí město. Na rychlé přesuny super, než se courat pomalou rychlostí na nejbližší hřiště, tak bylo lepší dát ho na stupátko a rychlou chůzí děti dovézt k lesnímu hřišti dál apod.
Do kočárku už se syn nevrátil (max. do něj lezl z legrace na zahradě), manducu jsme pak využívali např. k vycházkám na houby do lesa apod. (kdy starší už ťapal po svých a mladší v manduce).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
5.4.17 11:11

Druhorozena se mi narodila v kvetnu, kdyz starsi byl rok a tri ctvrte. Mame psa, chodime na velke prochazky. Nejjednodusi bylo poridit si v bazaru pohodlny sourozenecky kocar, starsi diky tomu nezarlila, ze ji nova segra vyhodila z kocaru, nemeli jsme stresy s tim, ze stupatko nechce a tak, proste jsem byla od zacatku samostatna, mohla jsem v klidu vyrazit kamkoliv, starsi si v kocaru obcas prospala, hlavne ze zacatku, kdy ji doma rusilo mimino, dojit na nakup… stupatko mame ted, kdyz mladsi jezdi ve sportaku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1720
5.4.17 11:23

Sestra řešila stejný problém a měla šátek na miminko a 20 ti měsíční chodilo pěšky nebo na odrážedle. Ale ona navíc bydlí ve čtvrtém patře bez výtahu, tak navíc řešila, jak dostat dvě děti a psa do kočárkárny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2380
5.4.17 11:35

@anikahen mam deti presne dva roky od sebe, psa taky mame ;) kdyz starsi potreboval do kocaru, ja vyuzivala na novorozence nositko caboo, pak jsem ho zase prodala a cca od 4 mes manducu.
ale podle me zalezi i na miste. my jsme na vesnici, do mesta bych asi poridila i to stupatko. a taky kolik tech pochuzek denne delate, jak dlouhe, kolik toho starsi ujde. jestli ma jen 20 mes, dlouho asi nevydrzi, ne? budes chodit i treba po nakupech a tak? abys pak nebyla zchvacena a vynervovana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
5.4.17 11:47

Mezi prvním a druhým mám 22m, a mimi jsem nosila, a starší v kočáru. stupátko je fajn, ale na tom se mi dítě nevyspí, já chodila ven dost často po obědě, kdy první syn spal. a my sem tam jezdíme rádi i na výlety, nebo delší procházky, a tak, a být povinně na odpolední spánek dítěte uvázaná doma, to by mě nebavilo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 11:49

@anikahen Já tohle řešila před rokem a to synovi bylo 15 měsíců pořídila jsem mu stupatko a dcera byla v kočárku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
5.4.17 11:56

Volila bych mimčo do šátku a starší kočárek. Pokud nechceš na miminko šátek, existují i nosítka vhodná od narození, doporučuji na fb skupinu Nosíme děti, kde jsou moc ochotní a rádi ti poradí vhodné ergo nosítko na miminko :) navíc šátek/nosítko zužitkuješ i doma, pokud budeš mít mimino jako já, které chce být neustále u mámy a samo nikde ležet nevydrží. Takhle dáš do šátku/nosítka a můžeš si doma něco udělat nebo se starat o starší a miminko bude spokojeně spinkat u mámy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
5.4.17 12:01

Děkuji za Vaše reakce…Po nákupech bych chodit moc neměla, max k dr. cca 20 min pesky, hlavně tedy venčení se psem…jenže se bojim, ze jak je divoka a moc ještě neposlouchá, že mi třeba utece na silnici apod.Za ruku mi teda chodi, ale obcas se ji nechce nebo mi nekam utece a kdyz na ni zavolam, tak vetsinou neprijde a ja ji musim honit ????Jinak pes je taky divokej a ze by sel bez vodítka, tak to ani nahodou????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama