Manduca, prosím o radu jak správně nastavit

19.12.19 10:10

Manduca, prosím o radu

Ahoj holky, chtěla jsem moc poprosit o radu. Mám doma starší manducu po prvním dítku, už je to nějaký ten pátek, takže nemám návod, zkoukla jsem pár videí na YouTube, ale pořád tapu. Naše miminko ma měsíc a týden, takže bych ji měla mít nastavenou na novorozence, ale problém je v tom, že je to taky pěkný cvalda a do tří a půl kila už se nevejde, má už totiž 5200g, odpovídá spíše dvou až tříměsíčnímu mimču, i co se týče držení hlavičky je podle pediatra napřed. No prostě nevím, jak ji nastavit, zda se řídit věkem nebo váhou, je pravda, že jsem nezkoušela, jak se mi tam vejde. Ale hodně pláče, tak bych potřebovala nosit a mít volné ruce. Zase jsem mu nechtěla ublížit špatným nošením, tak se na vás obracím pro radu. Děkuji všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3243
19.12.19 10:14

Manduca je vhodná až od cca 4 měsíců.

Novorozenecká vložka je nevhodná, i sám výrobce to uznal. Lépe by ji měla mít řešenou nová Manduca, jiný typ, kterou určitě nemáš.

Vhodnější by byl šátek, kombinované nosítko šátek/nosítko. Nebo vydrž než doroste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
871
19.12.19 10:15

Někde jsem četla radu, že ten prostor mezi nožkami je dobré stáhnout širší paskou tak, aby jej malý měl od kolínka ke kolínku. Pak nepotřebuješ nástavec. Taky nosíme v manduce už druhou dceru :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6856
19.12.19 11:03

Manduca je vhodná až od čtyř měsíců, novovložka nedocílí správného podsazení, které je, zvlášť u takového prcka, hodně důležité. Už to uvádí i sám výrobce. Pokud je opravdu velký (o váhu ani tak nejde, spíš délku nohou a těla), zkus sed stáhnout stužkou tak, aby měl látku od kolena ke koleni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 11:08

@jezzz @Aduš8 @Sue2008 holky děkuji, no to jsem netušila, je pravda, že dceru jsem nosila až později, děkuji za rady, tak se tedy prozatím vrátím k babyvaku. Manducu jsem chtela spíš kvůli sobě, protože mě bolí záda a chtěla jsem je zatěžovat rovnoměrně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
19.12.19 11:19

Taky jsem měla podobného cvalíka a manducu, ale jak píšou holky výše, určitě jsem začala nosit až cca v těch 4 měsících. Zkoušela jsem to i dřív, ale to mi malá dala sama jednoznačně najevo, že to se jí opravdu nelíbí. Od 4. měsíce si to už pak užívala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 11:23
@Mamazkoncesveta píše:
@jezzz @Aduš8 @Sue2008 holky děkuji, no to jsem netušila, je pravda, že dceru jsem nosila až později, děkuji za rady, tak se tedy prozatím vrátím k babyvaku. Manducu jsem chtela spíš kvůli sobě, protože mě bolí záda a chtěla jsem je zatěžovat rovnoměrně.

Babyvak neee, prosím. Krom toho, že není pohodlný tobě, to není ani nic fajn pro mimčo. Tlačí k sobě kyčle v citlivém období, kdy se teprve upevňují (a potřebují být spíše naširoko), nutí miminko bradičku tlačit směrem k hrudníku (hrozí problémy s dýcháním, pohybem krčku). To raději stáhni sed Manducy tkaničkou do šířky od kolínka ke kolínku (novovložku ne-e) a používej místo babyvaku tu.

A úplně nejlépe, pokud chceš nosit, pořiď jiné nosítko. Od těch tří měsíců už seženeš rostoucí nosítka, co vydrží mnohem déle než Manduca - mrkni do FB skupiny „Nosíme děti“, v bazaru jsou nosítek mraky i za hubičku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3243
19.12.19 11:41

@Mamazkoncesveta Také doporučuji skupinu na FC jako @SlečnaDahlia.

Poradi ti a je tam spousta nositek na prodej.

Babyvak také nedoporučuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 11:55

@SlečnaDahlia děkuji, mrknu se, já jsem spíš kočárkova, ale sem tam a hlavně teď když má mimčo koliky a vyžaduje moji přítomnost a nosím ho defacto od rána do večera, tak bych potřebovala volné ruce. Přece jenom mám i druhé dítě a domácnost, kdyby bylo po mým, tak klidně ležím s prckem celý den :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1108
19.12.19 12:27

@Mamazkoncesveta jak psala @SlečnaDahlia určitě ne babyvak, ten je úplně nevhodný. U manducy stáhni sed širší stuhou, aby mělo mimčo látku od kolínka ke kolínku a zádovku zapni, byla by mu asi ještě dlouhá. Pořádně podsaď zadeček a dá se to i s manducou. Pokud bys třeba mimčo nosila více, tak bych ti doporučila šátkové nosítko, na výběr je jich spousta. Mám doma manducu i rostoucí šátkové nosítko a ta pohodlnost pro nosícího i mimčo je nesrovnatelná. Manduca leží ve skříni a je nastavená na občasné poponesení tatínkem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 17:11

Ahoj, ráda bych se taky zeptala k tématu zkušenějších.. Mám doma měsíčního uplakánka, takže bych taky ráda nosila. Dostali jsme ergobaby - i s kojeneckou vložkou, mělo by být vhodné pro děti od narození. Zkoušela jsem ji jen jednou a dceři se nelíbilo - jak je čumáčkem k mému hrudníku, pořád mě olizovala, hledala prso a jak nenašla, začala plakat (hladová nebyla). Co byste mi doporučili? Je na to moc malá, nebo ji nějak postupně přivykat? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3243
22.12.19 19:42

@LenkaP87 Je moc malá.

Chtělo by to šátek nebo satkove nosítko, které jen od narození (vydrží jen chvíli).

Jak už tady bylo napsáno, doporučuji skupinu na Facebooku, třeba skupina Šátky a nosítka do 2 000 Kč. Pořadí ti tam a je tam hodně šátku a vhodných nositek na prodej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama