Manuál na dítě

1938
31.1.08 17:48

Manuál na dítě

Ahoj holky, je někde na netu nějaký manuál na dítě? Máme doma adoptovaného chlapečka, přišlo to jako rána z čistého nebe, nic nebylo nachystane atd…takže jsem ani neřešila, co by měl umět, kdy co dělat atd.. Teď jsme se už krásně sžili a tak mě zajímá, zda něco takového někde je. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
31.1.08 17:57

Ahoj, nepíšeš, jak starý chlapeček je. To je dost podstatná informace. Jinak na serverech, jako je tento (popř. třeba www.rodina.cz, http://www.odetech.cz/ atd. je informací až až. Další najdeš v knihách, u pediatra, v časopisech typu Maminka a Betynka… Informací je všude habaděj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
31.1.08 17:57

:D :D Alenko, gratuluji k rodince!!!!

Jinak by Ti měla poradit a malého posoudít dětská MUdr. v poradně či při kontrolách.
Taky v knížkách toho najdeš dost, ale nejlépe to stejně poznáš sama :wink:

Taky tady na emimi si najdi stejně narozená dítka a zkus posoudit podle názorů a zkušeností jiných maminek.

manuál jako takový zřejmě neexistuje, lepší je se poradit se zkušenější maminkou. Hlavně je důležité si pamatovat, že všechna dítka nejsou stejná, každé vyniká v něčem jiném a každému jde něco jiného líp a hůř.

Přeji hodně zdraví, štěstí a pevné nervy !!!! ahojky I.

• Nahlásit
  • Citovat
31.1.08 18:16

Alenko,
taky se připojujeme s gratulací, v Tvých příspěvcích v jiných diskuzích píšeš, že malý má 2 měsíce. To je ještě hodně maličký a spousta se toho mění (rozvíjí se smysly, mění se denní režim).

Určitě se připoj do diskuse podle měsíce narození a HLAVNĚ DEJ NA SVÉ CITY, určitě Tě nezklamou, není rozhodující, že jsi dítě neporodila. A taky všechny jsme se na našich prvorozených učily, oni to určitě ve zdraví přežili, a my stejně víme, že jsou to ta nejúžasnější stvoření na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
31.1.08 19:01

Alenko, vid ze je to ten malej Vendelin Ctvrtek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
31.1.08 19:07

Taky moc gratuluji a taky mě hned napadlo zda to není čtvrtek :oops: .

Manuál neexistuje.řid se srdcem :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
31.1.08 19:13

Taky mě napadnul Čtvrtek :) A taky gratuluju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
31.1.08 19:50

Ahoj :)

Shodou okolností tu máme sérii článků - tedy spíš různých povedených deníčků o tom, co je třeba připravit a jak postupovat - a jmenují se právě Manuál pro dítě ;):

https://www.emimino.cz/pages/topic/33

A když něco nenajdeš ptej se, myslím, že ti tu všechny rády poradíme. Hlavně se neboj mít i zdánlivě blbé dotazy, každý pochopí, že když do toho spadneš takhle po hlavě budeš asi zpočátku pořádně zmatená.

Držím palce!!!

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
31.1.08 22:29

Moc gratuluji ke štěstí.
Jestli jsou chlapečkovi 2 měsíce, je krásně na začátku svého života a je to bezva. Myslím, že důležité pro něho teď je, abys na něho hodně mluvila, chovala ho, ukazovala mu nějaká barevná štěrchátka, zpívala, osobně nedám dopustit na hrazdičky či kolotoče k postýlce, aby je mohl pozorovat a pomalinku se učil po nich sahat, prostě dostatek věcí na zkoumání. Pak už (dle doporučení pediatra) další věci jako dávat na bříško. :wink:
Tak ať máš spouuuuustu radosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
31.1.08 22:36

Jé, taky moc gratuluji k miminku. Takhle malinký děti se mění fakt den po dni. Zpívat, povídat (i třeba blbosti, táta přijel a má modrou bundu :D ), můžeš s ním i tančit (lehce), začne lépe držet hlavičku, mazlete se. Chrastítka, kolotoče. :wink:
Já nevím co přesně potřebuješ, ale hodně štěstí s miminkem :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
1.2.08 12:07

Ahoj,
taky gratulujem a taky nás hned napadl Vendelínek.Ale nemusí to být on,protože dětí,které potřebují rodiče je moc.
Držíme palečky aby jste byli super rodiče super dítěte.
Návod asi žádný neexistuje,ten tvoří život a zkušenosti.Ptej se holek tady na e-miminu.Vždycky pomohly,je na ně spoleh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
1.2.08 20:29

Ahoj holky :D Diky za Vase pozitivni ohlasy. Ne ne Vendelina nemame. Tomika mame rovnou z porodnice, dovezli jsme si ho v prosinci, takze uz jsme paradne zziti a vubec mi neprijde, ze „neni nas“, protoze je nas a my ho nedame :wink: Ja samozrejme cerpam ruzne informace ze vsech smeru, svagrova mi dovezla krabici Betynek, ktere behem nocniho krmeni louskam, maly ted vsak basti jen jednou za noc (vydrzi i 8 hod v noci bez jidla), takze toho ted tolik v noci neprectu :D Pokud se nekomu ten cas nezda, tak fakt dal rekord 8 hod spanku a rozhodne nestrada, probira az moc :? Tim manulem jsem myslela nejakou tabulku, kde bude vsechno rozepsany dle veku. Ja treba nevedela, kdy zacit se zvedanim hlavicky. Maly se narodil driv, tak ted vsechno dohani a strasne moc casu prospi. Kdyz mi doktorka rekla, ze zvedani mame trenovat 15× denne, tak jsem se zasmala, ze to neni v nasich silach. Vcera jsem to pocitala 8 hodin nespal, kdyz odectu krmeni, tak mi zustaly 3 hodiny. Ale asi kazdy miminko je fakt jiny, kdyz jsem to tady cetla jedno zveda hlavu v 6 tydnech a druhy ve 3 mesicich. Coz me uklidnilo. Jo a blbe dotazy jsem mela hned na zacatku, kdyz jsem se ptala svagrove, jak se takove miminko casto prevleka? :lol: Kdyz se mi pak behem dne procural a parkrat si ublinkl, tak mi doslo, ze to byl dotaz veru stupidni :D
Kazdopadne musim rict, ze biologoicke maminky mate neskutecne stesti, ze mate tech 9 mesicu na pripravu. Ja si myslela, ze si vsechno krasne nastuduju, ale zavolali nam trochu driv, vlastne strasne brzo a ja nevedela vubec nic :roll: Ale i presto to byl ten nejlepsi telefon v zivote :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
1.2.08 22:05

Ahoj Alenko, taky moc gratuluju k Tomáškovi. Nemusíš mít obavy, že něco nevíš. My máme první miminko a taky jsem nevěděla co mám a nemám dělat. Kamárádek a rádkyní je plno, ale pak dojdeš na to, že si to stejně uděláš po svém jak si myslíš a budeš se řídit rozumem a srdíčkem. Věř tomu, že každé děťátko je jinačí, jedno umí dřív tohle a druré má dřív tamto.Neše dcera zvedala hlavičku brzy a od švagrové synáček ji v té době nezvedal. A kamárádky dcera má v půl roce zoubky ale netočí se a naše dcera v půl roce zoubky nemá a otáčí se. Je to opravdu individuální. Ničeho se neboj, zvládneš to jako každá máma.
Přeji Vám moc krásných chvil. :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama