Manžel nechce druhé dítě

30.4.20 20:31

Manžel nechce druhé dítě

Ahoj maminy, chtěla bych se zeptat, zda to nemáte někdo podobne jako já. s manželem jsme spolu 10 let, z toho 3 roky manželé. Mám krásného 1,5 leteho syna. A vždy jsem toužila po 2 dětech. I když to druhé zatím neplánuje, manžel mi dnes sdělil, že druhé už chtít nebude. Argumentuje tím, že chce aby sme synovi dopřáli vše, co my jsme třeba jakk děti nezažili… Např dovolenou u moře, plno výletu, koníčky.. Zkrátka i nechce aby jsme žili od výplaty k výplatě a kdyby sme pry měli ty děti dvě, tak by to tak dopadlo… Mě je z toho smutno, pac jsem chtěla aby měl malý parťáka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2432
30.4.20 20:36

Jestli mu chce dopřát opravdu vše, tak spíš než věci by mu měl dopřát do života sourozence…zkusilas mu to podat takhle? Mě to zase finančně takový rozdíl nepřijde jedno nebo dvě děti, ale já mám teprve obě malinké, tak mi to tak nepřijde.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17082
30.4.20 20:39

Zas takovy rozdíl finančně dve deti nejsou, vic pak jo, ale dve jsou v pohode a partak- sourozenec je vic nez dovolena u more.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2719
30.4.20 20:41

Mám 3 sourozence, a nevím co bych si počala kdybych aspoň jednoho neměla… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2023
30.4.20 20:43

No a jak jste na tom finančně? Já jsem z chudých poměrů a pro svoje dítě chci taky víc než jsem měla já, aby se mu děti nesmály. Kroužky, hezké nové oblečení,… :nevim: Ale teda co tak pozoruju, tak to aby dítě mělo vše řeší spíš ti lidé, kteří by nemuseli a ti, kteří by měli řešit, že na druhé dítě nemají finance, si jich nasekají třeba pět. Není to taky váš případ? Že chlap přehání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8487
30.4.20 20:46

Není nic víc, než možnost dopřát sourozence.
Ono to nemusí vyjít, ale sourozenecký vztah je mnohem víc než kamarádský. A bez toho, aby se sourozenec narodil, není možnost toto zažít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19217
30.4.20 20:53

Tak ty snad po rodičáku půjdeš do práce i tak nevyjdete když budete mít dvě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
30.4.20 21:09

Pro dite je vic sourozenec nez dovolena…to mate vyplatu minimum, ze takovy nazor razi manzel? 8o 2.deti me prijde norma a je doprano vsemy smery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.20 21:10

@Serpentini jako deti sme byli oba chudý a nechceme, aby to zažili i deti.. Porad doufám, ze si to jeste rozmysli.. Prece jen je nam 26 takze ještě cas je.. Ae po 35 uz bych asi nechtela.. Jinak finančně to mame ted tak ze si ani nestezujeme ae ani si nijak nedopravame..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
30.4.20 21:11

Pokud nechces druhe dite hned ted a pres to nejede vlak, tak bych to ted vubec neresila. Spousta lidi vnima soucasnou situaci jako dost nejistotu, hodne chlapu resi, jak uzivi sve rodiny, i kdyz to navenek nepriznaji, jsou z toho nervozni. Muze to byt i pripad tveho muze, treba to je jeho momentální rozpolozeni z duvodu stavajici situace. V krizi se nema delat zadne dramatické rozhodovani, ktere snese odklad a neni v tu chvili nezbytne. A toto je presne ten pripad. Proc si jeste komplikovat situaci tim, ze budes ty nervni z toho, jestli za par let budete chtit druhe dite? I kdyz to bude pravda, tak kvuli tomu v teto dobe rozbijes rodinu, abys co nejdriv zacala hledat noveho partnera? Pokud vis, ze ne, tak to ted nech byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 21:12

Když jsem byla malá, neměli rodiče moc peněz. Nejezdili jsme k moři. Neměla jsem nové oblečení. Hodně jsem dědila. Měli jsme stoleté auto. První počítač jsme si do rodiny koupili až dávno potom, co jsem měla hodiny informatiky ve škole a první hodiny jsem ani nevěděla, kde se pc zapíná :lol: Měli jsme jen základní programy v tv (o to víc jsem potom milovala družinu, kde jsme měli televizi a mohla jsem se dívat na všechny ty dětské pořady, které jsme doma neměli) První můj mobil (velký, tlačítkový, černobílý s anténou :mrgreen: ) jsem dostala, když ostatní měli dotykové s daty (cca. 2-3 třída na zš, kdy byl pro mě internet ještě scifi a absolutně jsem nechápala, co to je). Ale abych se dostala k tématu. Mám mladší sestru a měla jsem tak šťastné dětství, že mi absolutně nic nechybělo. Jako malé jsme se měli strašně rády a často na ty časy vzpomínám :srdce: Nevyměnila bych ji, ani tenkrát, za nic na světě a právě hodně jedináčků nám tohle závidělo :palec: To silné pouto nemůžou nikdy pochopit. Za mě je sourozenec to nejvíc, co člověk může dítěti dát.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.4.20 21:12

Jsem ze tri sourozencu a vim, jake to je, kdyz na to rodice nemaji… ne ze bych sourozence nemela rada, ale myslim si, ze nasi meli zustat max. u dvou deti… ja jsem pak byla i nucena se zadluzit, abych mohla jit studovat (skola/obor neslucitelny s pravidelnymi brigadami, moc casu ve skole, pak uceni)… ted uz jsem nekolikaty rok v praci a vse mam vyreseno, i mame s manzelem rezervu, ale poznamenalo me to, cekam prvni dite a nejspis bude jedinacek, nechci, aby mala zazila to, co ja, hadky ohledne penez, pujcky, dluhy, nemoznost kamkoliv jet, u more jsem treba nikdy nebyla, ale zrovna to je to nejmensi… pujcek se bojim jako cert krize, to je na tom asi pozitivni… ale treba se nekdy i ke druhemu dostanem, uvidime, jak budeme zvladat jedno… chci pro sve dite minimalne dobre vzdelani, aby se pak melo dobre… sourozenec je sice hezka vec, ale pokud budu mit jedno dite, ktere bude moct jit treba na VS nebo dve jen s ucnakem/maturitou (prestoze budou chytre), protoze na to proste nebudou finance, tak je pro me volba jasna… ja mam sourozence dva, s brachou si ted v dospelosti nemam moc co rict a segra je o 16 let mladsi, takze cca to same… podle me by mel mit kazdy tolik deti, kolik si muze dovolit, uzivi je a nemusi v tom byt dluhy apod.
Prosim anonym, pochopitelne

• Nahlásit
  • Citovat
847
30.4.20 21:14
@Tynuska.tyna píše:
@Serpentini jako deti sme byli oba chudý a nechceme, aby to zažili i deti.. Porad doufám, ze si to jeste rozmysli.. Prece jen je nam 26 takze ještě cas je.. Ae po 35 uz bych asi nechtela.. Jinak finančně to mame ted tak ze si ani nestezujeme ae ani si nijak nedopravame..

To spis ochudite syna bez sourozence. Pises, ze si nedopravate, tak na tom financne nejste tak dobre, aby jste doprali synovi dovolenou, konicky atd. Tak manzel ma asi pravdu a chce aspon zustat u standartu nez zit bidou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.20 21:19

Čas ještě ukáže :) :) ae máte pravdu, že je teď zbytečné uvažovat o něčem v budoucnu… Teď jsem šťastná za toho mého Ďáblika :srdce: :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 30.04.20 v 21:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hegy
30.4.20 21:20

Nech to jeste byt…treba si ten starší bude časem přát brachu nebo segru od ježiska, jako to bylo u nas…a tatínka obměkčí… ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama