Manželství s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.15 08:13
Manželství s dětmi

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak to funguje v jiných rodinách s dětmi, jak se snažíte na vztahu s partnerem pracovat? S manželem nás trápí, že na sebe nemáme moc času, vše se točí kolem dětí, není kolikrát klid si ani promluvit a já někdy mám obavy, abychom se nezačali názorově rozcházet. V podstatě řešíme asi běžné věci co jiní (děti, práce, finance), v sexu problém není, rozumíme si..ale cítím, jak se vztah vlastně mění a možná ne směrem, který bych chtěla - oba unavení, kolikrát až vyčerpaní, stereotyp, hlídání není. Je mi jasné, že v hodně rodinách řeší závažné problémy, ale já bych možná rada slyšela radu na spokojené manželství, jak na něm pracovat, budovat ho, abychom mohli spolu spokojeně zestárnout. Vy, co máte děti starší jste taky stále pořád unavení, ulítaní nebo máte už někdy čas s manželem jen pro sebe? Ze všech stran člověk slyší, jak malé děti jsou malé starosti, velké naopak, tak to nevím, jak zvládneme :oops: Máme 2 malé děti do 5ti let, takže lítáme od jednoho k druhému..Za děti jsme oba rádi (aby to z postezku nevyznělo špatně), nejspíš toto období i ke vztahu patří, ale ráda bych ho ochránila před větší krizí, která nejspíš dost snadno může přijít.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tarjei
Závislačka 4935 příspěvků 30.10.15 08:16

Jednou za dva tydny si zaridte hlidani a vyrazte spolu nekam. V prubehu normos dni se nesidte s dotekama a temahle drobnostma…

Nafrněná
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.15 08:20

My se snažíme minimálně jednou za dva týdny mít večer a noc úplně pro sebe, syna dát k babičce…
přes den si pak často dáme pusu jen tak, nebo si napíšeme hezkou sms když je v práci…
dokud toto bude tak si myslím že budeme v pohodě, zkuste to taky

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 30.10.15 08:31

Ten cas si na sebe najdeme. Jsou dny kdy se fakt vecer pozdravime a konec, ale chodime za kulturou, vyletujeme, chodime s prateli ven a tak… Pisem si i kdyz je v praci ( pokud to jde ). Ale kolikrat, aby jsme neco vubec stihli vyresit mluvime spolu z auta pres face time a resime provozni veci. Takze chapu jak to muze byt nekdy narocny

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 30.10.15 08:33

My mame to stastie, ze asi styrikrat do mesiaca mozeme dat rande na obede v praci :mrgreen: A su mesiace, ked mame pocit, ze mimo ten spolocny obed sa nevidime :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.15 08:34

Píšu, hlídání není..Pusu si dáme, obejmeme. Ideální by byl pohled od někoho, kdo je ve vztahu 10let a více s více dětmi než jedním (do té doby se zvládalo docela dobře, 2 jsou fakt náročnější :) ).

alli_li
Závislačka 3343 příspěvků 1 inzerát 30.10.15 08:36

Mame to stejne 2 deti - 5ti letou dceru a 4letyho syna - ac jsme unaveny, tak.vzdy si najdeme cas na povidani i pres to, ze nemame hlidani.
Deti od mala vedeme k samostatnosti, takze u nich neni problem, ze si klidne i. hodinu vyhraji. v pokojicku sami - mezi.tim mame cas na sebe, na povidani, reseni starosti apod.
Na vylety jezdime vsichni spolu jako rodina, na prodlouzeny vikendy totez.
Za celou dobu.co mame detu jsme byli spolu venku bez deti jej jednou a to letos na narozeninach me sestry. Jinak decka opravdu cestuji vsude s nami :-D Takovy klistata to jsou :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.15 08:40

Mam tri deti do peti let, moznost hlidani v rodine zadna. Tvuj uvodni prispevek mi mluvi z duse. My na sebe mame cas hlavne vecer, deti chodi spat do osmi hodin. A taky jsme nasli slecnu na hlidani. Davame si pozor, abychom nemluvili jen o detech, sdileli sve zazitky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.15 08:41

@alli_li starší byl vedený s samostatnosti, ale bez úspěchu a po narození druhého dítěte vidím, že to není výchovou, ale povahou. I tak v podstatě na nás dost visí oba, o jejich křiku a přetahování (mladší je roční) ani nemluvě. Takže fungujeme, ale jak je dáme spát, kolikrát odpadneme. Výlety s ročním jsou zatím taky horší :? s 4 a 5 letým se už výletovat dá relativně pohodlně?

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 30.10.15 08:43
@Anonymní píše:
Mam tri deti do peti let, moznost hlidani v rodine zadna. Tvuj uvodni prispevek mi mluvi z duse. My na sebe mame cas hlavne vecer, deti chodi spat do osmi hodin. A taky jsme nasli slecnu na hlidani. Davame si pozor, abychom nemluvili jen o detech, sdileli sve zazitky.

Co vidam v okolnich rodinach, tak toto je zasadni. Pokud nekde lita dite jeste v 11 hod, tak na sebe partneri nemaji cas zadny.

simona.b.
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 30.10.15 08:45

Pokud píšeš, že děti jsou do 5 let, tak už to nejsou miminka, které bych se bála svěřit kamarádce nebo paní na hlídání dětí. Hlídání jde vždy zajistit a každý pár potřebuje minimálně jednou měsíčně vyrazit bez dětí mimo domov. My máme 2 kluky - jeden 3 roky, druhý 10 měsíců a máme slečnu, ktera nám každý čtvrtek hlídá a my si užíváme svobody :)

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.15 08:48

Jsem sice úplně jiný případ, než jsi chtěla, ale něco mám podobné. Jsem sama s dětmi od jejich 2,5 let. Letos poprvé jsem si dopřála dovolenou bez dětí a mám aktivity bez dětí (chodím 2× někdy i 3× týdně do fitka). A to je dětem 10 let. Jinak jsem měla vždy vše s dětmi, nebo měly aktivity děti a já jsem měla houby :,(. Děti sice odjíždějí k otci každý druhý víkend a na prázdniny, ale to jsem se vždy doma věnovala pracem, které jsem s dětmi nezvládala. Teď jsem přestala bláznit a bez výčitek si dělám svůj program. Ale trvalo mi to dlouho.

Myslím, že na tolik volného času máte děti dost malé. Ale zase jste na všechno dva :palec:. Ale jednou za měsíc byste si mohli zajistit hlídání a někam vyrazit. A program doma možná trochu změnit.

tezi
Hvězda diskuse 52911 příspěvků 5 inzerátů 30.10.15 08:49

Řekla bych, že je to normální a běžné, že se v rodině všechno točí kolem dětí.
Jsme s manželem přes 11 let a máme 5 dětí ve věku od 4 měsíců do 11 let. Ano většinou se všechno točí kolem dětí a rodiny. Hlídání máme velmi výjimečně, takže jsme rádi, když se nám 1× za rok povede volný večer bez dětí. Unavení jsme, ale dokážeme si najít čas na sebe hlavně večer, když děti spí.
Ohledně starostí s dětmi. S většími dětmi jsou hlavně jiné starosti, protože děti už jsou mnohem víc samostatnější a pomůžou, ale mají celkově větší nároky, začíná puberta.

alli_li
Závislačka 3343 příspěvků 1 inzerát 30.10.15 08:53
@Anonymní píše:
@alli_li starší byl vedený s samostatnosti, ale bez úspěchu a po narození druhého dítěte vidím, že to není výchovou, ale povahou. I tak v podstatě na nás dost visí oba, o jejich křiku a přetahování (mladší je roční) ani nemluvě. Takže fungujeme, ale jak je dáme spát, kolikrát odpadneme. Výlety s ročním jsou zatím taky horší :? s 4 a 5 letým se už výletovat dá relativně pohodlně?

Tak jsou i dny, kdy jsou protivny, kazdy den neni. ruzovy, ale kdyz neni cas na sebe pres den po prichodu z prace, tak kdyz jdou deti spat (chodi kolem 20hod) tak pak si. sedneme a povidame. Tak vyletit s nasema se da uz v pohode, ale my vyletime uz od. jejich narozeni - napriklad jsme jeli na prodlouzeny vikend do Jizerek kdyz dcerce byl rok a pul a synovi 3 mesice. A je to hodne znat - varit nemusis, uklizet taky ne, prochazku v prirode ;-)

Evullka
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 30.10.15 09:16
@Anonymní píše:
Píšu, hlídání není..Pusu si dáme, obejmeme. Ideální by byl pohled od někoho, kdo je ve vztahu 10let a více s více dětmi než jedním (do té doby se zvládalo docela dobře, 2 jsou fakt náročnější :) ).

V dnešní době se dá hlídání na par hodin v měsíci sehnat. Je to problém? Oba se odreagujete.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama