Máte eshop?

3.2.20 11:37

Máte eshop?

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli se tu najde někdo, kdo vlastní eshop? Já ho teď s přítelem spustila. Zajímalo by mě, jestli se to dá zvládnout s prací, anebo jste v zaměstnání skončili, případně po jak dlouhé době?
Děkuju! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5752
3.2.20 11:44

Máme. Je zo spíš sezónní záležitost, ale i tak se to s prací moc skloubit nedá. A to chodím do práce jen pár dní v týdnu na pár hodin, někdy vůbec.
Ono se to nezdá, ale to furt musíš něco kontrolovat - jestli máš správný zboží, nepoškozený, jestli to máš dobře zabalený, označený, nalepený… Když nemáš poštu online tak čekat ve frontě. Do toho ti občas někdo zavolá, aby se na něco zeptal. Když ti někdo chce vrátit zboží, tak ti volá nebo píše, protože se mu nechce hledat postup v obchodních podmínkách, i když odesláním objednávky s obchodníma podmínkama souhlasí :roll: No není to legrace ani flákačka, to ti povím. A to těch objednávek máme vážně po skrovnu, vesměs fungujeme jen 2 měsíce v roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 14:10
@Tableta píše:
Máme. Je zo spíš sezónní záležitost, ale i tak se to s prací moc skloubit nedá. A to chodím do práce jen pár dní v týdnu na pár hodin, někdy vůbec.
Ono se to nezdá, ale to furt musíš něco kontrolovat - jestli máš správný zboží, nepoškozený, jestli to máš dobře zabalený, označený, nalepený… Když nemáš poštu online tak čekat ve frontě. Do toho ti občas někdo zavolá, aby se na něco zeptal. Když ti někdo chce vrátit zboží, tak ti volá nebo píše, protože se mu nechce hledat postup v obchodních podmínkách, i když odesláním objednávky s obchodníma podmínkama souhlasí :roll: No není to legrace ani flákačka, to ti povím. A to těch objednávek máme vážně po skrovnu, vesměs fungujeme jen 2 měsíce v roce.

@Tableta No, zní to že je toho opravdu hodně. Taky se obávám, jak budu v práci zvedat telefon s tím, že budu muset řešit zákaznické problémy. A taky jestli to všechno budu při práci stíhat, 10 hodin denně jsem pryč. Mužu se zeptat, pracovala jste před založením eshopu na plný úvazek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3951
4.2.20 14:16

Jestli jsi právě spustila eshop, tak si zjisti, jakou úspěšnost máš ve vyhledávačích. Pokud jsi někde na 10. stránce, tak máš smolíka a klidně choď do práce.
Nefunguje to tak, že spusíš eshop a zákazníci padnou na záda. Leda, že bys neměla konkurenci a ještě k tomu měla perfektně zpracované SEO.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 14:30

@LaPaloma no tak bez konkurence snad dneska není nikdo :D Samozřejmě nejsem naivní, vím, že bez kvalitního marketingu a spousty práce to bude možná akorát přívydělek. Mně jen zajímají Vaše zkušenosti, jestli se to dá zvládat s prací, případně po jak dlouhé době jste z práce odešli. Já mám celkem zajímavou práci, ale nechci flákat eshop když jsem na tom tolik pracovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
4.2.20 14:51

@kukushka55 Nechodila, byla jsem na rodičovské dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3951
4.2.20 16:00

Ale vážně to je o tom, zda po zadání klíčových slov vyjedeš v dobré pozici na google a seznamu. Každý nenekoupí. Statisticky to bývá 5% konverzí a to se považuje za slušný úspěch. Dále než na 5. stránku jde málokdo.
Od toho poznáš, kolik práce a zájmu budeš mít. Může to být hodně a taky vůbec nic pěkně dlouho. Indexace může trvat.

Já byla na rodičovské zezačátku. Nyní bych mohla tak max. na 4 hodiny do práce, což neseženu, tak se ani shánět nesnažím.
Dej si na rozhodnutí čas. Spousta eshopů se zavírá do roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 16:24

@LaPaloma Děkuji za radu, zjistím si to. Přesně, na poloviční úvazek se hledá velmi těžko, mně taky asi nezkrátí úvazek, typ mé práce mi to nedovolí. A taky jsem slyšela, že většina eshopu „nepřežije“ rok na trhu. Takže uvidím jak to pujde :) Hned příští týden asi začnu řešit marketing

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama