Daní se hodinová mzda u HPP

Anonymní
3.2.20 09:10

Daní se hodinová mzda u HPP

Ahoj holky,
prosím Vás pracuji na HPP, ve smlouvě mám danou hodinovou čistou mzdu. Již po několikáté mi zaměstnavatel vyplatu vyplácí na ruku hotově (jeste po termínu tyden), i kdyz mam jasne dane ve smlouve, ze mam mit vyplatu na ucet. Rikala jsem mu to neustale, ze to potrebuji mit na uctu, ale ted prisel na me s tim, ze jakmile je výplata nas 10 tisic, tak se to dani a proto mi vyplatu předává hotove.
Jak prosím postupovat? Opravdu mi tohle jednání vadí..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5172
3.2.20 09:15

Inspektorát práce a ověřte si na ČSSZ, jestli za vás platí sociální pojištění a u zdravotní pojišťovny jestli máte zaplaceno zdravotní. Tohle totiž vypadá na to, že vlastně pracujete na černo, protože do pracovní smlouvy se vždy uvádí hrubá mzda, protože jsem čistá mzda závisí jestli máte nárok na nějaké daňové úlevy (třeba na děti).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57459
3.2.20 09:18
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
prosím Vás pracuji na HPP, ve smlouvě mám danou hodinovou čistou mzdu. Již po několikáté mi zaměstnavatel vyplatu vyplácí na ruku hotově (jeste po termínu tyden), i kdyz mam jasne dane ve smlouve, ze mam mit vyplatu na ucet. Rikala jsem mu to neustale, ze to potrebuji mit na uctu, ale ted prisel na me s tim, ze jakmile je výplata nas 10 tisic, tak se to dani a proto mi vyplatu předává hotove.
Jak prosím postupovat? Opravdu mi tohle jednání vadí..

To bude nějaké šméčko. Pokud je to práce na pracovní smlouvu, tak se nepíše hodinová mzda a už vůbec ne čistá - to se odvíjí od odpočtů, danových slev…
Postupovat? Inspektorát práce a zřejmě dát výpověd a hledat seriozního zaměstnavatele.
HPP navíc už neexistuje, ne? :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
3.2.20 09:19

To je u DPP. Na HPP se daní a platí odvody normálně. Zjisti si jestli tě vůbec přihlásil a platí za tebe soc. a zdravotní. A odvody nemají vubec nic společného s tím jestli ti dává peníze na účet nebo hotově. Výplatní pásky ti dává?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 09:21

@JancaS84
Ne.. ani jednu výplatní pásku nemam, vzdy byly nejake duvody okolo. Na zdravotni pojistovne jsem přihlášena 100%.

• Nahlásit
  • Citovat
8672
3.2.20 09:31

Tohle je nesmysl, nechceš sem vložit obrázek té smlouvy (se začerněnými osobními údaji a údaji o firmě)?
Pokud ti dává peníze bokem, tak 100% ti nejde na zdravotní a sociální pojištění tolik, kolik by mělo (tzn. u případné nemocenské, mateřské, důchodu se budeš divit).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 09:35

@zrcadlo zašlu Vám ji do zpráv

• Nahlásit
  • Citovat
1987
3.2.20 09:39

Taky bych řekla, že tady něco hodně smrdí. A když ti dává vyplatu tak podepisujes, že si převzala tu částku co ti dává? Nějaký pokladní doklad?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 09:41

@JancaS84 ano to podepisuji kazdy mesic

• Nahlásit
  • Citovat
8672
3.2.20 09:47
@Anonymní píše:
@zrcadlo zašlu Vám ji do zpráv

Ok, takže je to klasická smlouva, mzda tam uvedená rozhodně není v čistém, jedná se o hrubou hodinovou mzdu, která je ovšem pod hranicí zaručené mzdy pro rok 2020.
To je smlouva z nějaké soukromé školy nebo školky?
Chtěla bych ihned vidět výplatní pásky, zavolala bych si (zašla) na OSSZ zeptat se, jaké příjmy tam u mě evidují (měla bys taky dostat za minulý rok ELDP, kde by to mělo být uvedeno).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 09:48

@zrcadlo ano ze soukromé školky.. jedna velká katastrofa.

• Nahlásit
  • Citovat
8672
3.2.20 09:54
@Anonymní píše:
@zrcadlo ano ze soukromé školky.. jedna velká katastrofa.

Učitel v MŠ spadá do 5. skupiny prací, od 1.1.2020 pro něj platí zaručená mzda:
Měsíční mzda od ledna 2020: 21 700 Kč
Hodinová mzda od ledna 2020: 129,70 Kč
Tzn. měla jsi dostat od 1.1.2020 dodatek ke smlouvě s navýšením mzdy (i když tys byla pod hranicí i předtím, protože v roce 2019 byla zaručená hodinová mzda 118,60Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 09:55

@zrcadlo moc děkuji za pomoc.
Určitě to budu řešit! :?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu