Máte někdo doma páva?

Anonymní
10.5.20 00:21

Máte někdo doma páva?

Zdravím. Manžela na Konopišti uchvátili pávi, kteří tam volně chodí. Nechali se dokonce krmit z ruky. Chtěl by si je pořídit domů. Máme doma už hedvábničky a nějaké ty papoušky, ale s pávy nikdo v našem okolí zkušenosti nemá. Slyšela jsem, že jsou dost hluční, je to pravda? A jak moc je jejich chov náročný?
Anonym jen z toho důvodu, že tady má účet i má švagrová - nechceme poslouchat co jsme si to zase vymysleli a jestli toho už doma nemáme dost, když o nich zatím jen přemýšlíme :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1008
10.5.20 00:32

Až tak moc hluční nejsou a když se ozvou tak si připadám jak bych byla v zoo. Má je u nás soused přes kopec :kytka: kdyby to šlo tak bych si je taky pořidíla ale bohužel to nejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39031
10.5.20 00:44

https://www.novinky.cz/…dac-40005839

Zaujalo pohledala jsem a fakt jsem se pobavila, zvlášť nad postřehy zkušené chovatelky. :mrgreen:
Chvíli jsem si říkala, že taková barevná slepice je dobrý nápad, ale není. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.20 00:55

Kdysi mela kamaradcina mamka pava na zahrade, ale bohuzel preletaval k sousedum za drubezi a nedelalo to dobre vztahy, ale asi dva mesice to byla fakt atrakce, ochcoceny, byla sranda pozorovat jak se naparuje, kolikrat ze stolu kradl jidlo. Ona ta pani chova hodne papousku tak na noc byl ve voliere, jinak pres den chodil na volno, ale v puberte zacal prechazet. Pak skoncil prave na Konopisti, tak pokud mas vysoky plot tak proc ne, neni otravnejI nez kokrhac :) anonym at me pani nepozna ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.5.20 00:58

Jeste dodavam ze dost hrabe, tak pokud mas nejakou zahradku tak to nejspise odnese, i pres vysoke pletivo tam pani preletaval

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.5.20 01:11
@Anonymní píše:
Jeste dodavam ze dost hrabe, tak pokud mas nejakou zahradku tak to nejspise odnese, i pres vysoke pletivo tam pani preletaval

Kytičky a pěstování jsem vzdala potom co manžel přinesl jako domácího mazlíka našeho čuňu :lol: :lol: Teď už mám na zahradě jedině pár závěsných květináčů.

• Nahlásit
  • Citovat
705
10.5.20 04:52

Jako dítě jsem bydlela u zámeckého parku, kde je měli. Řvali dost, ale spíš nárazově (kohout je v tomhle podle mě hlučnější). No, a měli přistřižená křídla, aby neodletěli. Taky mi přijde, že potřebují hodně místa. A samci někdy dost doráží a otravují ženské, resp. parfémované osazenstvo. A celkově mi přišlo, že jsou na tom mentálně o něco hůř než slepice, takže to ochočení asi úplně lehké nebude (proti hedvábničkám). Ale krása to je, to jo. :palec: Jenže na chov to vidím (pokud nemáte park, kde by se mohli schovat, např. když mají mladé) problematicky (hlídání, aby neuletěli; agresivita), navíc z toho nic moc není (ani jídlo - teda ale jíst se asi dají, ani zábava). :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
842
10.5.20 06:18
@Anonymní píše:
Zdravím. Manžela na Konopišti uchvátili pávi, kteří tam volně chodí. Nechali se dokonce krmit z ruky. Chtěl by si je pořídit domů. Máme doma už hedvábničky a nějaké ty papoušky, ale s pávy nikdo v našem okolí zkušenosti nemá. Slyšela jsem, že jsou dost hluční, je to pravda? A jak moc je jejich chov náročný?
Anonym jen z toho důvodu, že tady má účet i má švagrová - nechceme poslouchat co jsme si to zase vymysleli a jestli toho už doma nemáme dost, když o nich zatím jen přemýšlíme :lol:

No rvou hrozne nekdy po ranu :D. Doma ho nemam, ale byli jsme par dni u znamych kteri maji, nebo meli. A ze se musi chovat minimalne v páru. Vic si nepamatuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1787
10.5.20 08:38

Pav na zahrade je muj davny sen, bohuzel nesplnitelny. Muze nejsem schopna přesvědčit ani na psa, takze tise zavidim i ty vase hedvabnicky, natoz pripadneho pava. Jinak u nas je ma jeden pan ve vedlejsi vesnici, ma na ne voliery a ma tam i bazanty a kde co, dokonce ma i jednoho bileho pava, to je teprve nadhera, kdyz jsme u něj byli, tak mi nikdy neprislo, ze by to neprijemne rvalo. Ale mozna mam ten prah hluku od zvirat posunuty. Kdyz jsem bydlela jeste s nasima, tak jsem domu pritahla perlicky, ja byla nadsena, ale ostatnim vadilo, ze rvou a musela jsem se jich vzdat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1093
10.5.20 09:15

U babičky na vesnici si pan podnikatel k vile pořídil páva - proklínali ho všichni i na druhém konci obce, protože ten řev se šíleně rozléhal. Na kohouta nikdo neřekne ani popel, ale páva všichni svorně nenáviděli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13335
10.5.20 09:15

Řvou děsně, potřebuješ jich víc, samotní budou nešťastní a nejsou úplně… bystří… Vajíčka to nesnáší a na maso to nebudeš mít srdce zabít.

Ony jsou důvody, proč je nechoval nikdo jiný než šlechta ve velkých parcích :-D

To už bych si raději pořídila párek pštrosů, jestli máte dostatečně velký pozemek, aby na něm mohli být pávi. Respektive emu, jsou menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
10.5.20 09:18

Podle mě všechna tahle zvířata a tím myslím například i slepice nebo kachny, nepatří do domácností, ale do specializovaných chovů na farmy. Jednou jsem byla u kamarádky a jak po ránu řvali kohouti bylo k nevydržení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.20 09:49
@juni29 píše:
Podle mě všechna tahle zvířata a tím myslím například i slepice nebo kachny, nepatří do domácností, ale do specializovaných chovů na farmy. Jednou jsem byla u kamarádky a jak po ránu řvali kohouti bylo k nevydržení.

No tak kohout na vesnici snad proboha nikomu vadit nemůže. Nebo takhle, musí s ním počítat. :lol: Odkdy nepatří do domácností? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.5.20 10:47
@juni29 píše:

A někdo, třeba jako my, ty zvířata nemá na užitek, ale jako mazlíčky a členy rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13335
10.5.20 11:59
@Anonymní píše:
No tak kohout na vesnici snad proboha nikomu vadit nemůže. Nebo takhle, musí s ním počítat. :lol: Odkdy nepatří do domácností? :lol:

Takovejch lidí najdeš, co jim vadí že na trávniku je hmyz, že na vesnici štěkají psi a jsou slyšet kohouti, že ze stromů padá listí a to se musí hrabat.

A překvapivě jich najdeš spoustu v hnusných domcích na hypotéku kterou skoro nezvládají, namísto toho aby zůstali ve městě v bytě a měli klid.

ale argument že slepice patří do koncetráku a ne na vesnický dvorek je boží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama