Máte vlastní obchůdek?

Anonymní
23.2.21 10:37

Máte vlastní obchůdek?

Ahoj,
rozhoduju se, jestli si otevřít v téhle době svuj obchod, tak by mě zajímali vaše zkušenosti anebo pohled na věc.
Pracuji ve státní správě, moc mě to nenaplňuje. S přítelem máme rok e-shop a s tím zbožím jsem zvažovala, že si otevřu obchod. Chtěla bych mít něco vlastního, co by mě bavilo a je pořád kopa lidí, co spíš rádo nakoupí v obchodě než přes e-shop. Pracovala bych tam tedy já, nehledali bychom zaměstnance. Tahle doba je nejistá, ale náš obchod by mohl být otevřen bez omezení, prodávali bychom i potraviny a drogerii. Byli jsme se i podívat na prostor do pronájmu a nabídli nám hodně příznivou cenu. Rodina nás ale odrazuje. Nevíme, jaká bude kupní síla v téhle krizi. Je to město s 20 tis. obyvateli ale dosud tam obchod s tímhle sortimentem není. Státní správa taky není taková jistota, teď se hodně ruší místa a i já jsem byla přeřazena před 3 měsíci na jiný odbor. Další věc je, že plánujeme první dítě, tak za rok, za dva.. ale do téhle práce se už po mateřské stejně nevrátím. Kdoví, jestli se nám vyplatí sehnat náhradu za mě, když budu s dítětem. Risknout to a vybudovat si vlastní podnikání, anebo volit pomyslnou jistotu a snažit se o dítě? Pak by však moje vysněné podnikání bylo fuč, protože to nás už za tu dobu určitě někdo předběhne. Mám nad čím přemýšlet no. Zajímá mě, jestli je tady někdo, kdo má svuj obchudek? Máte zaměstnance, nebo se nevyplatí a pracujete tam sami? Za jak dlouho se třeba vrátí náklady? Je to fuška od rána do večera?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21
23.2.21 15:10

Kdo se bojí, nesmí do lesa. V podstatě sis to sama tak nějak tím vypsáním se, ujasnila. Držím palce, není nad čím váhat. Být sám sobě panem je nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6847
23.2.21 16:49

No hlavní je finanční stránka. Pokud už teďka e-shop v pohodě uživí sebe a máte z něj dostatečný zisk, aby utáhl třeba nájem atd. a něco málo tobě, tak bych do toho šel. Každopádně doporučuji mít tak 200tis rezervu a žádné dluhy. Jelikož se taky může stát, že než se tam lidi naučí chodit, ty vychytas pořádně sortiment, tak ten výdělek nebude žádná sláva a to může být klidně rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 14:14

@Ontheway napsala jsem pro a proti, ale vubec jsem si to neujasnila :)

@Cenarius rezervu máme to je v pohodě, akorát my bychom prodávali jenom část toho, co máme na eshopu. V tom vidím výhodu, že nemusíme mít tak obrovské vstupní náklady, když polovinu sortimentu už máme na skladě. Ale bohužel nám to podnájem neutáhne.

• Citovat
  • Nahlásit
6847
25.2.21 13:07
@Anonymní píše:
@Cenarius rezervu máme to je v pohodě, akorát my bychom prodávali jenom část toho, co máme na eshopu. V tom vidím výhodu, že nemusíme mít tak obrovské vstupní náklady, když polovinu sortimentu už máme na skladě. Ale bohužel nám to podnájem neutáhne.

Jako výhoda by byla, že by eshop měl „kamennou prodejnu“ a ty jsi tam mohla celý eshop během té otvírací doby pořešit. Ale ono je těch nákladů spojených s otevřením obchodu hodně. Ono i energie, internet apod. udělají svoje. Teďka přijdete o tvůj příjem a pokud to nevydělá ani na nájem, taky nepočítejte s tím, že nově otevřený obchod bude hnedka nějak extra prosperovat. Nechci být nějakej negativista, ale mám vlastní zkušenosti a zpětně člověk ví, co udělal blbě a co si měl líp pořešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19251
25.2.21 13:21

Pokud se jedná o potraviny apod…tak to bude chtít dobrou reklamu, pokud je kupní síla ve vašem městě a takový obchod tam není, proč ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1491
25.2.21 18:46

Z vlastní zkušenosti nedoporučuju.
Lidí, kteří si chtějí jít koupit běžné zboží do malé prodejny, je zanedbatelné minimum. Při malém odběru není možné získat zajímavý rabat, takže při potřebné marži bude zboží dražší, než v supermarketu a obchod nebude konkurenceschopný. Muselo by jít o vysoce specializovaný sortiment, aby se zákazníkům vyplatila cesta. Možná, že by se to dalo využít jako výdejna internetových obchodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6847
26.2.21 13:56

@JTom tak určitě si tam může zkusit domluvit výdejnu ulozenky apod., Ale to je zase náročné na místo a nic moc z toho není. Leda to brát tak, že se tam ti lidi dostanou a třeba něco koupí.

Ono taky že zakladatelky nevypadlo, co chce prodávat. Jestli tam bude zboží z e-shopu a do toho třeba malé potraviny ala večerka. Ale tam se musí smířit s tím, že bude muset být třeba od 6-6:30 ráno do třeba 19 večer aby pokryla co nejvíc lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 14:41

Chceme udělat bezobalový obchod s potravinami, plus čepovaná drogerie a nějaká přírodní kosmetika. Tak už to ze mě vypadlo :) Kosmetiku, drogerii a jiné eko věci už máme na eshopu, tak bychom přidali jenom ty suché potraviny. Investice bude hlavně - zásobníky, police, váha a pokladní systém. Ve velkých městech tyto obchody podle mě celkem dobře fungují, akorát já mám vyhlídnuté město s 20 tis obyvateli, kde ještě něco takového ani podobného není.
Myslím, že problémem bude hlavně to, že bych chtěla na tu mateřskou, a to se obávám že když zaměstnáme časem člověka, tak nám to už nebude vycházet.
Na druhou stranu když se na to teď vykašleme a počkáme, tak už promarníme šanci.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat