Opravdu teď není práce?

Anonymní
21.2.21 17:15

Opravdu teď není práce?

Ahoj, zaujalo mne pár dnešních diskuzí a na popud tento zakládám diskuzi svojí. Opravdu není práce, jak se teď říká? Nenafukuje se to trochu? Několik mých známých teď v poslední době změnilo práci a našli celkem rychle, a to v různých oborech…tak jak to tedy je?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8485
21.2.21 17:20

Kdo pracovat chce, tak si práci VŽDY najde. ;)
Práce je. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
21.2.21 17:24

Kdo chce, práci najde. Komu se nechce, říká, že není práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2361
21.2.21 17:25

Záležína oboru, znalostech, schopnostech a moznostech uchazece. Asi snáz bude hledat práci bezdětný, flexibilní, technicky vzdělaný vysokoškolák/vysokoškolačka se znalostí minimalně jednoho cizího jazyka, bydlící v Praze/Brně, než máma se sš vzděláním, který musí ve 4 odpoledne vyzvednout deti ze školky :nevim: Já jsem práci měnila v létě, ale mám kliku, že o trochu víc spadám do kategorie první. Každý takové možnosti mít nemusí a ještě to neznamená, že je lenoch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
21.2.21 17:27

Práce je všude dost stačí hledat 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9206
21.2.21 17:29

To strasne zalezi. Znamy -zkuseny a schopny IT - ted praci menil a sel za lepsim, ukecala ho konkurence. Ten by ti rekl, ze prace je mraky a muze si vybirat a diktovat podminky. Muj muz treba oraci v oboru proste ted nesezene nikde na svete. A to je vysoce kvalifikovany. Takze hleda mimo obor, ale pokud nechce jezdit pro nejakou rozvazkovou sluzbu nebo jit za kasu. Tak ani v Praze nema moc sanci. Takze tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52290
21.2.21 17:31

Urcite jsou odvetvi, kde je to mrtve nebo prubezne bude. Hodne firem padne, tim se krouhnou pracovni pozice. Dovedu si predstavit, ze nekdo ted vi o praci, tak ji dohodi primo znamemu, ktery v prubehu covidu o praci prisel.
Manzel treba pracuji dal, ted nevyjizdi do zahranici a jejich firma hned v prvni vlne propustila 300 lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13500
21.2.21 17:33
@Anonymní píše:
Ahoj, zaujalo mne pár dnešních diskuzí a na popud tento zakládám diskuzi svojí. Opravdu není práce, jak se teď říká? Nenafukuje se to trochu? Několik mých známých teď v poslední době změnilo práci a našli celkem rychle, a to v různých oborech…tak jak to tedy je?

Treba cisnik nebo pokojska ti odpovi jinak nez zdravotni sestra :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15543
21.2.21 17:34

A to je rozdíl mezi „osobní zkušeností“ která se neplatně generalizuje a hlubším prozuměním, kde člověk rozumí základům demografie, dynamice trhu práce, tuší něco o rekordním ukončování podnikání v loňském roce, jak ne-fungují sezónní práce a jaký průšvih bude to, že na MPSV pořád ještě nedodělali kurzarbeit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
709
21.2.21 17:34

Bez upřesnění oboru nelze odpovědět. :nevim: Např. v IT je práce dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
21.2.21 17:42
@sakota píše:
TMuj muz treba oraci v oboru proste ted nesezene nikde na svete. A to je vysoce kvalifikovany. Takze hleda mimo obor, ale pokud nechce jezdit pro nejakou rozvazkovou sluzbu nebo jit za kasu. Tak ani v Praze nema moc sanci. Takze tak.

Otazka znela, zda prace je nebo neni.

Ne kazdy muze sehnat praci v oboru, z mnoha duvodu.

To ale nemeni nic na tom, ze prace je a pracovat muze kazdy.

A po uplynuti urcite doby, ve ktere se nekomu nedari najit praci ve svem oboru
( nerikam, ze je to pripad tveho muze) je potreba slevit ze svych pozadavku, popr. se za praci v oboru prestehovat. Nebo si najit praci mimo obor. Porad lepsi, nez zit na ukor druhych.

Takze odpoved je, ze prace je dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4411
21.2.21 17:45

No jo, práce je dost, akorát někde jinde, než žijeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
21.2.21 17:46

Teď je totální kočkopes. Připadá mi totiž, že není práce ani lidi.
V mém okolí několik lidí práci hledá a vím, že v jejich oboru není. Administrativa, HR, bankovnictví, automotive… Kdybych hledala třeba já, byla bych ráda, že něco seženu a měla o cca 15k míň. Na druhou stranu sehnat dnes dobrou účetní? Na různé otevřené pozice se hlásí lidi, kteří jsou překvalifikovaní a firma je nezaplatí. Makali jako ředitelé a teď si jen tak neškrtnou, i když ze svých představ výrazně sleví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3276
21.2.21 17:47
@Anonymní píše:
Ahoj, zaujalo mne pár dnešních diskuzí a na popud tento zakládám diskuzi svojí. Opravdu není práce, jak se teď říká? Nenafukuje se to trochu? Několik mých známých teď v poslední době změnilo práci a našli celkem rychle, a to v různých oborech…tak jak to tedy je?

je to tak, že jako pracovník cestovní kanceláře, servírka, recepční, kuchař, průvodce, kadeřnice, herec, zpěvák, hudebník seš téměř v zadní části těla, ale pak jsou odvětví která jsou na tom pořád stejně a pak odvětví, která dokonce expandují…

Výhoda může být i to, že je tu teď méně cizinců na práci, takže ano práci asi najdeš, ale může se ti stát, že s vysokou školou budeš vybalovat zboží v Makru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
21.2.21 17:53

Práce je, jen se lidem nechce pracovat třeba za méně, než pracovali před krizí. ale to už je o prioritách. Naše firma plánuje do března přijmout velké množství zaměstnanců, desítky lidí. Jedná se víceméně o dělnické a technické profese. Plat a bonusy jsou u nás nadstandardní a přesto se lidí hlásí málo. Takže za mě lidi makat nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat