Odeslání rozvázání pracovního poměru poštou

Anonymní
21.2.21 11:21

Rozvázání pracovního poměru- odeslání poštou.

Ahojte. Zajímá mě váš názor. V lednu jsem nastoupila do práce, ale kvůli covidu a nouzového stavu jsem doma na překážkách a do praxe chodíme jen když nás zavolají, pomoct s něčím, velký úklid a podobně. Začala jsem chodit 6.ledna, ale na smlouvu jsem čekala dyl. Majitel měl výmluvy kvůli covidu a čekal na výpověď jedné své zaměstnankyně. Mezitím čekáním na smlouvu jsem napsala, že už nepřijdu, že nebudu čekat na smlouvu věčně :nevim: jenomže náhradní práce mi nevyšla a tak jsem se vrátila s tím, že mi dali smlouvu hned tedy 28.ledna.
Nicméně pořád jsem doma na překážkách a naskytla se možnost nové a lepší práce, navíc v místě mého bydliště. Nastzpuji 1.3 a mám už i smlouvu. Teď už jen zbývá poslat výpověď majiteli kde jsem nyní na překážkách. Nejjednodušší varianta by byla poslat rozvázání PP poštou s dodejkou pro mou jistotu, že to přebral. Jenomže co když změní datum ukončení? Může to vůbec? Když pošlu dvě mnou podepsané výpovědi s datem 28.2 nemůže mi třeba poslat výpověď zpět s dřívějším datem? Jde o to, že jsem na překážkách, tudíž nechodím do práce a aby tak on ušetřil peníze je schopný to udělat. Jenomže když to donesu osobně a dám to účetní (protože on tam zřejmě nebude a tak podpis nedostanu hned) to může udělat stejně tak… :roll: :roll:
Nemám zkušenosti, ale ráda bych dostala výplatu celou jaka je mi slíbená teď na překážkách a bojím se, že si najde nějakou výmluvu.
Je nějaká možnost, jak mohu dokázat, že PP byl ukončen 28.2.??
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
776
21.2.21 11:26

Vždyť jsi ve zkušební době :nevim: co řešíš můžeš odejít ze dne na den klidně i v půli směny :lol:
To je určitě top firma když nastoupis bez smlouvy :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47473
21.2.21 11:27

Kdyz podas zruseni pp k 28.2., bude zrusen 28.2. A jestli jsem to dobre pochopila, jsi ted zamestnana u nekoho, kdo cerpa covid dotace, bude si te chtit naopak udrzet co nejdele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10853
21.2.21 11:54

Napiš mu, že ukončuješ PP ve zkušební době, datum atd a pošli to poštou s tou dodejkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9332
21.2.21 12:10

Jsi ve zkušebce předpokládám.
Musíš do toho zrušení PP ve zkušební době uvést, že pracovní poměr skončí 28. 2. a doručit to prokazatelně do toho data (klidně poštou na dodejku). Zaměstnavatel samozřejmě může sepsat vlastní zrušení a pokud ti ho stihne dřív doručit, tak pracovní poměr skončí dřív (buď dnem doručení nebo později, pokud by tam měl uvedeno pozdější datum skončení, ale ne později než 28. 2., protože to by skončil dle toho tvého zrušení).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat