Nudná práce, nudný život

Anonymní
20.2.21 09:46

Nudná práce, nudný život

Nedávno jsem nastoupila do nové práce, ale už od začátku mám pocit, že to není nic pro mě. Je to sedavá práce u počítače a nějak nezvládám 8 hodin fakt jen sedět, vůbec mi to neutíká a jsem z toho mnohem víc vyřízená, než kdybych celý den někde lítala. V předchozí práci jsem taky dělala administrativu, ale tam to bylo úplně jiné, často jsem furt běhala sem a tam, takže jsem pohybu měla dost a hlavně jsem končila docela brzo, takže jsem měla čas i na jiné věci, ale odešla jsem kvůli kolektivu. V téhle práci je zas dobrý kolektiv, ale nevyhovuje mi to, mám pocit, že doma pak ani nic nestihnu, protože přijdu pozdě a jsem unavená. Uvažuju o odchodu, ale mám i trochu strach, že pak přijdu někam, kde nebude třeba zase dobrý kolektiv. Jsem velký introvert se sociální fobií, takže je docela těžké najít práci, která by mi mohla vyhovovat.
Domu teď chodím úplně bez nálady cokoliv dělat a nějak mě ten život nebaví. A není to jen dobou koronavirovou, měla jsem to takhle vždycky, nic mě nenaplňovalo a žadné koníčky jsem taky neměla. :(

Já vždycky obdivuju všechny, co dokážou jít po práci ještě něco dělat a mají furt pozitivní náladu. Chtěla bych najít práci, co mě bude naplňovat, ale nevím, jestli je to u mě vůbec možné, nikdy jsem moc nevěděla, co chci vlastně dělat a vysoká škola mě už taky neláká..
Přijdu si hrozně vybíravá, ale prostě nechci trávit život v práci, kde nejsem šťastná..
Má to někdo podobně? A nenapadá někoho vhodná práce pro introverta? Uvažovala jsem i o skladu, tam bych si dělala svoje a měla bych pohybu dost.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
236
20.2.21 09:56

Staň se rentierkou a můžeš si dělat, co tě bude bavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13274
20.2.21 09:59
@Anonymní píše:
Nedávno jsem nastoupila do nové práce, ale už od začátku mám pocit, že to není nic pro mě. Je to sedavá práce u počítače a nějak nezvládám 8 hodin fakt jen sedět, vůbec mi to neutíká a jsem z toho mnohem víc vyřízená, než kdybych celý den někde lítala. V předchozí práci jsem taky dělala administrativu, ale tam to bylo úplně jiné, často jsem furt běhala sem a tam, takže jsem pohybu měla dost a hlavně jsem končila docela brzo, takže jsem měla čas i na jiné věci, ale odešla jsem kvůli kolektivu. V téhle práci je zas dobrý kolektiv, ale nevyhovuje mi to, mám pocit, že doma pak ani nic nestihnu, protože přijdu pozdě a jsem unavená. Uvažuju o odchodu, ale mám i trochu strach, že pak přijdu někam, kde nebude třeba zase dobrý kolektiv. Jsem velký introvert se sociální fobií, takže je docela těžké najít práci, která by mi mohla vyhovovat.
Domu teď chodím úplně bez nálady cokoliv dělat a nějak mě ten život nebaví. A není to jen dobou koronavirovou, měla jsem to takhle vždycky, nic mě nenaplňovalo a žadné koníčky jsem taky neměla. :(Já vždycky obdivuju všechny, co dokážou jít po práci ještě něco dělat a mají furt pozitivní náladu. Chtěla bych najít práci, co mě bude naplňovat, ale nevím, jestli je to u mě vůbec možné, nikdy jsem moc nevěděla, co chci vlastně dělat a vysoká škola mě už taky neláká..
Přijdu si hrozně vybíravá, ale prostě nechci trávit život v práci, kde nejsem šťastná..
Má to někdo podobně? A nenapadá někoho vhodná práce pro introverta? Uvažovala jsem i o skladu, tam bych si dělala svoje a měla bych pohybu dost.. :nevim:

Ahoj,

a co od života chceš, sepsala jsi si někdy svoji dokonalou práci? Jak by měla vypadat? Jak by měl tvuj život vypadat? Co ti v něm chybí? A jak to mužeš ty sama ovlivnit? Co tě dělá smutnou a co naopak štastnou a čeho je víc?

Vždy se najde něco, co nám vadí - málokdo má dokonalou práci (dokonalý kolektiv, dokonalý plat, dokonalou dostupnost, dokonalou nápln práce,..) a dokonalý život. Ale pokud ti v něm něco vadí a nebo naopak chybí, je dpobré si to ujasnit, klidně napsat, a jít si za tím :nevim:

Dvojnásob, pokud nemáš ještě zodpovědnost za rodinu, hypotéku apod. ALe zase pozor aby jsi se nehledala moc dlouho a pak ti nenaskákaly v životopise hluchá období, to nevypadá dobře, ani když odcházíš ze zkušebky příliš často :-) Zkus hledat to co tě tam baví a líbí se, nápln dne si zpestři sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
20.2.21 10:18

Hele vydrž - až se zapracuješ, tak to půjde výrazně snáze. Zároveň si prostě nařiď budíka a po 45 minutách si dělj pauzy, zajdi si na záchod, pro kafe, zacvič si pár cviků vhodých do kanceláře - projdi youtube, je tam toho spousta.

Vydrž ony tři měsíce co je zkušební doba a uvidíš, jestli se to zlepší a nebo fakt budeš muset někam jinam.

Teď je fakt úplně nejhorší doba měnit práci, zejména pokud na tom nejsi úplně psychicky dobře.

Po práci teď po sobě nechtěj nic moc víc, než cíleně regenrovat a případně pomaličku rozšiřovat svoe zdroje, které ti pomáhají doplnit poztiivní energii.

Respektive - klidně se začni koukat po nabídkách, ale nedávej výpověď dřív, než budeš mít něco nalezeného. kombinace nejhorší fáze pandemie, co nás čeká, vlastních úzkostí a nezaměstnanoti by nevedlo k zlepšení, no…

Buď na sebe hodná - chovej se k sobě tak, jak by ses chovala alespoň ke své kamarádce, kdyby byla v podobné situaci, teď ti žere straně moc sil boj s vnitřním kritikem a přemáhání všech těch autosabotáží co ti cpe do hlavy úzkost a nejistota.

Mrkni na tohle - třeba to pro tebe bude zajímavé.

https://www.vnitrnibezpeci.cz/…avost-online

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
20.2.21 10:20

Tak to zkus ve skladu, co ti brání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
20.2.21 10:20

Jinak klasika - máš léky? Kdy si naposled mluvila s ošetřující psychiatrem - nejsi náhodou v situaci, kdy by si vastně potřebala medikaci proměnit, aby ti to lépe sedělo? Díky tomu jaká je situace teď jde psychika do háje snad všem…

A jsi v psychoterapii?

Možná je na čase to zvážit… Navíc teď to jde on-line, což ti usnadní s tím začít, protož nemusíš nikam jezdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
20.2.21 10:25

Najdi si chlapa a opečovávej ho…pokud se to stane smyslem tvého života, tak budeš šťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47392
20.2.21 10:28
@ovichus píše:
Najdi si chlapa a opečovávej ho…pokud se to stane smyslem tvého života, tak budeš šťastná.

ty jsi po ranu roztomily :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
20.2.21 10:36
@Anonymní píše: ......Uvažuju o odchodu, ale mám i trochu strach, že pak přijdu někam, kde nebude třeba zase dobrý kolektiv. Jsem velký introvert se sociální fobií, takže je docela těžké najít práci, která by mi mohla vyhovovat.
Domu teď chodím úplně bez nálady cokoliv dělat a nějak mě ten život nebaví.A není to jen dobou koronavirovou, měla jsem to takhle vždycky, nic mě nenaplňovalo a žadné koníčky jsem taky neměla. :(Já vždycky obdivuju všechny, co dokážou jít po práci ještě něco dělat a mají furt pozitivní náladu. Chtěla bych najít práci, co mě bude naplňovat, ale nevím, jestli je to u mě vůbec možné, nikdy jsem moc nevěděla, co chci vlastně dělat a vysoká škola mě už taky neláká..
Má to někdo podobně? A nenapadá někoho vhodná práce pro introverta? Uvažovala jsem i o skladu, tam bych si dělala svoje a měla bych pohybu dost.. :nevim:

Dokonalá práce neexistuje, všude je něco, buď od začátku, nebo se v průběhu času něco vyskytne.
Tohle bude o nějakém osobnostním nastavení, když píšeš, žes ani nikdy neměla žádné koníčky, nevím, jestli si nějaké hledat vyloženě na sílu… To jako chodíš jen do práce a domu?
Rodinu máš a kolik ti je?
Já bych ti doporučila sport, vyrobíš si endorfiny, ty tě proberou z té tvé letargie, a zlepší se ti nálada.
Pracovat ve skladu - proč ne, ale taky si to neidealizuj, jak píšu - všude je něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6253
20.2.21 10:51

Jaky si to udelas, takovy to mas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 10:59

Zakladatelko nepises o me? Mam to uplne stejne. Ted pracuju z domova, coz je nejlepsi, i kdyz vydelam malo. Prace me proste nkdy nebavila, lidi lezli na nervy, vsechno to pretvarovani me vycerpavalo. Konicky taky nemam. Uprimne moc nevim co poradit. Kdyz mi nekdo rekne, at si najdu praci co by me bavila, tak se musim smat. Jako to mam jit treba delat do ZOO nebo se stat malirkou? To neni realny, takze nic.

• Citovat
  • Nahlásit
53451
20.2.21 11:01

@ovichus
Ty mas skvele rady :mrgreen:. Jedna lepsi, nez druha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5376
20.2.21 11:03

Je mi 49, teď bych nějakou nudnou práci brala. Ve skladu Amazon se nalítám dost. Už mám těch vzrušivých práci dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6410
20.2.21 11:05
@Anonymní píše:
Zakladatelko nepises o me? Mam to uplne stejne. Ted pracuju z domova, coz je nejlepsi, i kdyz vydelam malo. Prace me proste nkdy nebavila, lidi lezli na nervy, vsechno to pretvarovani me vycerpavalo. Konicky taky nemam. Uprimne moc nevim co poradit. Kdyz mi nekdo rekne, at si najdu praci co by me bavila, tak se musim smat. Jako to mam jit treba delat do ZOO nebo se stat malirkou? To neni realny, takze nic.

O jakém přetvařování je řeč? Ty když s lidmi mluvíš, musíš se přetvařovat? Když se s kolegy zasměješ nebo si povídáš, to je taky přetvařování? A jak by to vypadalo, kdyby ses nepřetvařovala? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
20.2.21 11:07
@Kelsey píše:
@ovichus
Ty mas skvele rady :mrgreen:. Jedna lepsi, nez druha.

A co takovéhle leklé rybě poradit? Snad také, ať jde dělat kantorku…ty 2 měsíce, co v roce dělají to nějak vydrží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat