Práce na finančním úřadě - co mě čeká?

Anonymní
18.2.21 10:21

Práce na finančním úřadě

Je tu někdo, kdo aktuálně pracuje na finančním úřadě nebo pracoval a mohl by se podělit o zkušenosti? Já jsem se přes výběrové řízení dostala na finanční úřad na pozici vrchního referenta kontrolního oddělení - porušování rozpočtové kázně u čerpání dotací. Bohužel si neumím moc představit, co mě čeká. Zatím se jen rozkoukávám, v době covidový je navíc jiný režim, na kontroly se nechodí. Mám praxi ze státní správy, ale z jiného oboru, tam jsem se všechno naučila rychle a snadno. Tady mám strach, že to bude složitější, a abych to zvládla, nerada bych zklamala očekávání vedení. Ale byla jsem vděčná za práci, teď je míst málo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19645
18.2.21 10:47

Nezlob se, ale jak jsi se mohla dostat na dost důležité místo, aniž bys o tom cokoli věděla?
u čerpání dotací kor, tam může jít i o kriminál :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3429
18.2.21 10:51

Ahoj, neboj, to zvládneš ;)
Pokud máš praxi ve státní správě, dostaneš se do toho v pohodě.

Podle mě - pokud máš teď trochu prostoru a času (navíc v této době se opravdu na kontroly příjemců dotací nechodí - my jsme byli naposledy v září vloni) - tak si nastuduj patřičné zákony - 320tku o finanční kontrole (to je myslím základ), pak navazující další - porušení rozpočtové kázně…atd., na netu myslím najdeš i nějaké Metodické pokyny MF ČR - tam se dá taky dobře čerpat, mají tam různé příklady…
Já dělám kontroly dotací na MÚ velkého města, chce to praxi, taky občas ukládáme odvod, ale z pohledu FÚ to neznám…
Asi jsem ti moc nepomohla…hlavně neboj, to zvládneš. Musíš mít složenou ZOZ?? My jsme museli mít - z finančního hospodaření ÚSC

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
18.2.21 10:56

Dostala jsem se poctivě přes výběrové řízení, kde mě zkoušeli ze znalostí daňového řádu a struktury FÚ. Na to jsem se samozřejmě dopředu připravovala, abych o tom něco věděla. Je to místo, kde stačí střední škola, 9. platová třída. ZOZ se nedělají, tohle je služební úřad, takže max. úřednická zkouška. Já už ji mám, jen z jiného oboru, ale obecná část platí. Úřednické zkoušky se dělají až po půlroční zkušební době a u služebních míst, já mám místo na dobu určitou za RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 11:03

Jasně ty zákony už studuju, potřebné materiály jsem dostala. Ale i tak se samozřejmě obávám. Ale děkuju za povzbudivou odpověď.
Jinak řeči, jak jsi se prosím tě mohla dostat na tak důležité místo moc nepřidají. Ale i když to je místo na dobu určitou, probíhalo za účasti výběrové komise a ta si vybírala, žádnou tlačenku jsem neměla. Zřejmě jim vyhovovala praxe ze státní správy a že jsem uměla na otázky z daňového řádu odpovědět. Co vím, tak jsme byly 3 zájemkyně, což je samozřejmě i malá konkurence.

Příspěvek upraven 18.02.21 v 14:00

• Citovat
  • Nahlásit
3429
18.2.21 11:03

@Makronka2

tím spíš, jak jsi upřesnila detaily - se nemusíš bát a směle do toho :palec:
Jsi vedoucí oddělení - takže máš pod sebou lidi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 11:12

Kdepak žádná vedoucí, vrchní referentka 9.platová třída.

• Citovat
  • Nahlásit
52269
18.2.21 17:06

Priprav se, ze muzes zazit i peklo. Kdyz nekomu slapnes na kuri oko. Zname takhle leta nekdo zatapi. Delala do duchodu na FU.
Anonym lepi a siri o ni pravidelne blbosti, ktere se tykaji jeji prace. Nekdo se evidentne citi ublizeny.
A pocitej, ze takoveho vychytralka nemusi najit. Coz je i tenhle pripad. Nevi se, kdo je ten anonym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 17:42

@Kelsey To co píšeš nezní moc dobře a zrovna neuklidní. Spíš jsem chtěla slyšet, že tu je někdo, kdo tam pracuje nebo pracoval, má osobní zkušenost. Já měla na jednom úřadě dobrou práci, jen občas stresovou, že toho bylo hodně a situací s covidem to ještě narostlo. A pak jsem na základě doporučení dostala nabídku na práci a,,blbec" odešla že se posunu dál, budu mít zajímavější práci. Jenže se firma měla stěhovat, bylo tam víc ale, že jsem toho litovala, ale vzít zpět to nejde. Takže jsem si hledala práci novou a vím, že dostat se do st. správy je hodně těžký, je to hodně o protekci. Strašně jsem chtěla jedno místo na MěÚ, testy jsem napsala, ale v druhým kole pohovoru vybrali někoho jiného. Byla jsem pak ráda, že vyšel aspoň FÚ, i když jsem touhle agendou nepolíbená. Sice jsem ještě možná mohla hledat dál, vytvořila jsem si za ty roky rezervy, manžel má slušnou práci. Ale bála jsem se, že situace s covidem pracovním trhem zamává a bude čím dál horší sehnat práci. No uvidíme, snad se to naučím a mám i půlroční zkušební dobu.

• Citovat
  • Nahlásit
2755
18.2.21 19:59

Když budeš kontrolovat nějakou dotaci, musíš nastudovat nejen zákony, ale i pravidla toho dotačního programu a výzvy.
A nebo budeš řešit už jen porušení rozpočtové kázně, tedy to porušení, které už nějaká kontrola před Tebou našla (buď poskytovatel dotace, auditní orgán MF nebo i samotný FÚ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4744
18.2.21 20:05

Známá dělá na FS vedoucí oddělení, má takovou pohodu, že si při práci dodělala VŠ a má na úřednici velmi hezkou výplatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20431
18.2.21 20:10
@stinga píše:
Nezlob se, ale jak jsi se mohla dostat na dost důležité místo, aniž bys o tom cokoli věděla?
u čerpání dotací kor, tam může jít i o kriminál :nevim:

Typicka ukazka rizeni statu jako firmy… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11457
18.2.21 20:38
@Zumpa píše:
Známá dělá na FS vedoucí oddělení, má takovou pohodu, že si při práci dodělala VŠ a má na úřednici velmi hezkou výplatu.

A jak víš, že má takovou pohodu? A ještě jako vedoucí oddělení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 20:44

No popravdě se mi ta pohoda moc nezdá. Moje bývalá vedoucí ji rozhodně neměla, spíš jsem jí někdy i litovala, ale byl to jiný úřad - nechci jmenovat. A co vím, tak se na tyhle pozice moc nikdo nehrne. Věřím, že vedoucí může být dobře placený, ale někdo si těch pár tisíc odpustí, aby nemusel mít tu zodpovědnost.

• Citovat
  • Nahlásit
19645
18.2.21 22:25
@Zumpa píše:

tak zrovna na FÚ moc pohoda není, i když i tam jsou různá oddělení, a při práci na úřadě si VŠ dodělává spousta úřednic, ne kvůli pohodě, ale kvůli tomu, že víceméně musí mít vš vzdělání, když chtějí zůstat na svém postu - a pěkná výplata odpovídá pěkné odpovědnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat