Profesní krize ve 30ti

Anonymní
21.2.21 12:25

Profesní krize ve 30ti

Ahoj, prosím o anonym, jedná se pro mne o velice osobní téma.
Jak jen to jen uvést…no, studovala jsem, po čem moje srdce prahlo. Všude okolo jsem slyšela, že nenajdu uplatnění atp…snažila jsem se různými brigádami nahnat praxi už při VŠ, rep. byli to práce v oboru, které ale nepotřebovali nějakou extra odbornost. Po škole jsem odjela na nějakou dobu do zahraničí a pak jsem si našla práci v mém vybraném oboru - není nijak extra placený, tedy záleží, kde ho a jak děláte, no já šla tam, kde není moc peněz, ale zase to vypadalo na hezkou práci s přesahem, možnost se rozvíjet, učit se nové věci, které by se daly využít i jinde v jiných oborech…no, chyba lávky. Teď jsem tu necelé tři roky a samozřejmě vidím to, co na začátku nebylo patrné - naprosto nefungující vedení od nejnižších pozic až po nejvyšší, chybějící koncepce práce, nenastavené systémy, hloupé nápady na řešení „teď a tady“ bez ohledu na to, co to přinese do budoucna, nezájem o to vychovávat si dobré pracovníky (jelikož vždycky přijde nějaký blbec, který si nechá naložit nebo to vůbec bude chtít dělat), taková podivná bezvýsledná anarchie, oborové nevzdělávání pracovníků…a další věci (nemluvě o finanční stránce), prostě to tady na mne padá a mám pocit, že čím dřív neprásknu do bot, tak se to na mně úplně zhroutí. Ta práce by byla moc hezká…kdyby se chtělo. Ale já už mám tak nějak pocit, že mě už tu odzvonilo. Takže se rozhlížím. Jenže najednou mám pocit, že na Jobs.cz apod. nic není, nikde žádné zajímavé místo. Zároveň mám pocit, že vlastně nic pořádně neumím, že jsem takový solidní zaměstnanec referentské pozice, kde se člověk nijak nerozvíjí. Mám velice pěkný a vlastně i pestrý osobní život, ale chtěla bych i zajímavou práci, kde nebudu jen přežívat…nikde nic není a zároveň mám pocit, že nemám co nabídnout. A to nechci tvrdit, že práce není, lidé okolo mne za poslední půl rok práci mění hodně, takže je to asi jen otázka výdrže a píle. Nevím, kam se vrtnout, co začít, jaký obor začít, co má budoucnost…vím, že si nakonec musím poradit sama, ale spíš mě zajímá, jestli jste tohle některá zažila? Jak jste to vyřešila nebo jak to dopadlo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50242
21.2.21 12:30

Ve 30 bych se s naprosto klidným svědomím vykašlala na nějakou kariéru a energii věnovala založení rodiny. Tu totiž nijak nezmiňuješ a ta mi přijde důležitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 12:32

@lucenka pravda je, že tu jsem zmínit zapomněla. A je to jeden z důvodů, proč bych chtěla co nejdříve změnit zaměstnání. Jelikož mám v současné práci smlouvu už jen na dva roky s velice složitým výhledem na prodloužení.

• Citovat
  • Nahlásit
2042
21.2.21 12:34
@lucenka píše:
Ve 30 bych se s naprosto klidným svědomím vykašlala na nějakou kariéru a energii věnovala založení rodiny. Tu totiž nijak nezmiňuješ a ta mi přijde důležitější.

Proč by se měla vykašlat na kariéru? Ne pro každého jsou děti alfou a omegou v životě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50242
21.2.21 12:35
@PeBa12 píše:
Proč by se měla vykašlat na kariéru? Ne pro každého jsou děti alfou a omegou v životě…

V práci je nespokojená, děti nemá. A běžně žena netouží po tom, být bezdětná. A ve 30 už má nejvyšší čas začít se snažit o první dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
21.2.21 12:39
@lucenka píše:
V práci je nespokojená, děti nemá. A běžně žena netouží po tom, být bezdětná. A ve 30 už má nejvyšší čas začít se snažit o první dítě.

A když teď otěhotní, kam půjde po mateřské? Všichni se můžou přetrhnout zaměstnat ženskou hned po mateřské.

Já bych si prvně našla stabilní zaměstnání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2875
21.2.21 12:40

Asi tě to zklame, ale v každém druhém zaměstnání je to tak jak píšeš. Možná ve 2 ze 3. Bez koncepce, podivní lidé na vedoucích místech, protěžování oblíbenců, kteří jsou jinak neschopní. Jen to tak nějak běží samospádem. Každá iniciativa od schopných je brána jako útok na vedení a na zaběhnutý systém. Mám s tím bohaté zkušenosti. Lidi si buď zvyknou nebo jim je to fuk nebo odejdou a na jiném místě je to dost podobné.
Nakonec lidi zjistí, že je super, když mají aspon stálé zaměstnání, přiměřený plat a slušné kolegy.
Navíc je v dnešní době opravdu katastrofální nedostatek míst a bude hůř. Asi bych být tebou taky zaměřila energii na založení rodiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50242
21.2.21 12:42
@PeBa12 píše:
A když teď otěhotní, kam půjde po mateřské? Všichni se můžou přetrhnout zaměstnat ženskou hned po mateřské.Já bych si prvně našla stabilní zaměstnání…

Ani smlouva ne neurčito není zárukou toho, že se bude mít kam vrátit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 12:43

Já Vám nevím…je jasné, že práce je daleko méně, ale opravdu vidím, že lidé jiná místa nacházejí. Já potřebuji hlavně teď především změnu a smlouvu na dobu neurčitou…samozřejmě nikdy nic není 100%, ale jít na mateřskou se smlouvou, která v průběhu mateřské končí, mi přijde v výhledově dost riskantní. Takže nejdřív potřebuji vyřešit práci, a po té můžu řešit rodinu. Chceme si brát hypotéku a chlap 100 000 měsíčně nebere.

• Citovat
  • Nahlásit
5333
21.2.21 12:52
@PeBa12 píše:

A kariéra ano?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5333
21.2.21 12:53
@lucenka píše:

Ve 30 už rodinu mohla mít. Nevím, proč musíme mít jen matky ve věku babiček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50242
21.2.21 12:59
@Zumpa píše:
Ve 30 už rodinu mohla mít. Nevím, proč musíme mít jen matky ve věku babiček.

Protože je to teď moderní :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 13:00

Tahle diskuze ale není o povinnosti žen mít děti. Moje děti nikdo z Vás živit nebude. Ptala jsem se, jestli nemáte někdo zkušenost se změnou kariéry a jaký to byl příběh, ne na to, jestli už mám mít děti nebo ne. Odpovědnost za svůj život a konání si ponesu jen já sama.

• Citovat
  • Nahlásit
2042
21.2.21 13:01
@lucenka píše:
Ani smlouva ne neurčito není zárukou toho, že se bude mít kam vrátit ;)

To je pravda. Ale je tam větší pravděpodobnost, že možnost návratu tam bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
21.2.21 13:03

Tak jako určitě bych neházela kariérní flintu do žita, paní čeká ještě takových 35-40 pracovních let. :lol: Já tohle měla trochu podobně, jen teda s tou výjimkou, že jsem těch oborů od začátku studovala víc (jednak své vysněné umění, ale i něco trošku finančně zajímavějšího, pořád ale jen „měkké“ obory), takže to uplatnění jsem měla celkem široké, no a ve 23 jsem přidala regulovaný obor (to jsem měla kariérní krizi - protože ty moje původní obory jsou takové poněkud neprofesionální - ve smyslu, že v praxi se na těch pozicích vyskytují i lidi s úplně jiným vzděláním, a navíc dost blbců), takže jsem se dostala do trochu profesionálnější sféry a jsem v klidu, finančně to je taky príma, navíc těžím i z těch humanitních oborů, které mi poskytly průpravu v 5 cizích jazycích, což v tom „tvrdším oboru“ je věc neslýchaná. :D

Takže moje rada: přidej si obor. Stačí magistr, to jsou jen dva roky, hodně věcí jde i dálkově, ve třiceti rozhodně není pozdě (nebo i nějaké řemeslo, to teď celkem frčí, takže jestli jsi zručná, proč ne). Mně bude taky třicet, a taky se po něčem porozhlížím, že bych si ještě něco úplně nového přidala, třeba až zas budu doma s děckem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat