Máte zkušenosti s blechami?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marffusha
Stálice 83 příspěvků 14.09.18 13:13
Máte zkušenosti s blechami?

Naše kočka (pouze v bytě a na balkoně) má asi blechy. V kožichu jsem našla dvě malé do hněda zbarvené malé cosi. Ovšem kočka se neškrábe ani si je nevykusuje… Můžou to být blechy i přesto, že se kočka nedrbe? Máte někdo zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Závislačka 4420 příspěvků 3 inzeráty 14.09.18 13:20

to asi blechy nebudou, naše kočky něco takového neidentifikova­telného občas taky mívají, já myslím, že je to něco, jako když člověk má lupy

Marffusha
Stálice 83 příspěvků 14.09.18 13:29

Je to nějaké malé hnědé rychle se pohybující se zvířátko. Na něco jako lupy u člověka to nevypadá.

misuled
Kecalka 421 příspěvků 14.09.18 13:30

Do svetle nadoby dej vodu, nad ni zvedni kocku a promni ji kozich. Blesi trus jsou tmave tecky s krvi, takze pokud blechy ma, zacne se ta krev ve vode rozpoustet, tak mi to ukazoval veterinar.

stinga
Závislačka 4420 příspěvků 3 inzeráty 14.09.18 13:33
@Marffusha píše:
Je to nějaké malé hnědé rychle se pohybující se zvířátko. Na něco jako lupy u člověka to nevypadá.

aha, tak to nevím, potom to jedině zkusit chytit, zabít a pod lupou prozkoumat, ale kdoví jestli se ti to podaří, chytat něco v kočičí srsti je dost problém

Janli
Kelišová 6287 příspěvků 14.09.18 14:27

Že by kočka co žije v bytě, měla blechy, je dost nepravděpodobné. Nicméně skoč do zverimexu, kup pipetu za krk a máš veškerý problémy s hmyzem vyřešený…

anahry
Kecalka 364 příspěvků 1 inzerát 14.09.18 15:06

Drbat se začne, až jich tam bude rejdit víc. Rychle zlikvidovat v prvopočátku, nebo budete mít zablešeno všude. Za mně - jediný co fungovalo byl obojek Foresto. Pipety a podobný věci nezabraly vůbec.

Marffusha
Stálice 83 příspěvků 14.09.18 15:27

@Janli blechy si můžete přinést domu i na obléceni plus ten balkon

Janli
Kelišová 6287 příspěvků 14.09.18 20:07

@Marffusha jenže to je v první řadě doštípaný ten, co je přinese a než by se dostaly ke kočce, tak si toho všimnou. Přes balkon jedině od sousedů a to by muselo být takové zamoření, že by si toho opět všimli.

meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 14.09.18 20:16
@stinga píše:
to asi blechy nebudou, naše kočky něco takového neidentifikova­telného občas taky mívají, já myslím, že je to něco, jako když člověk má lupy

Kdybys zjistila jaké „lupy“ u zvířat jsou rychle se pohybující zvířátka, tak by mě zajímalo co to je :think: .

@Marffusha píše:

Zakladatelko podle popisu bych řekla, že jsou to blechy.

Ju21na
Kecalka 230 příspěvků 14.09.18 21:33
@Janli píše: Že by kočka co žije v bytě, měla blechy, je dost nepravděpodobné. Nicméně skoč do zverimexu, kup pipetu za krk a máš veškerý problémy s hmyzem vyřešený…

Veterinář mi povídal, že si blechy do bytu můžete nanosit i z rohozky, na kterou si sedl zableseny pes :think:

amka.82
Kecalka 488 příspěvků 1 inzerát 14.09.18 21:46
@Ju21na píše:
Veterinář mi povídal, že si blechy do bytu můžete nanosit i z rohozky, na kterou si sedl zableseny pes :think:

Přesně tak, my máme kočku taky jen doma, ven se nedostane a taky mi někdo přinesl blechy domů, myslela jsem,že mě trefi, kočka pokousana, pořídila jsem obojek foresto a v pohodě, nic jiného nezabírá.

Čumila
Nováček 6 příspěvků 15.09.18 21:52
Máte zkušenosti s blechami

Blechy to budou určitě. Také máme kočku v bytě, jde max na chodbu a bohužel jsme toto museli řešit. Kup již zmiňovaný obojek Foresto, pořizovací cena je sice vyšší cca 600-,ale funguje až 8 měsíců.

Marffusha
Stálice 83 příspěvků 15.09.18 21:58

Nevím. V kožichu jsem nic nenašla. Do světlé misky s vodou nic nespadlo. Jen ještě, když jsem to viděla lezlo to velmi rychle, ale neskakalo… Ještě mě napadla že by to mohla být všenka… Kočka se nedrbe ani nekouše.

Čumila
Nováček 6 příspěvků 15.09.18 21:58

Dobře působí také tabletka Comfor k dostání u veterináře, stojí asi 250,–,po měsíci zoopakovat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >