Máte zkušenosti s Kratomem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
540
24.6.22 21:47

Máte zkušenosti s Kratomem?

Dobrý večer, máte někdo zkušenosti s Kratomem? Na povzbuzení? Pro lepší výdrž u tréninku? Nebo na vyčerpanost? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21723
24.6.22 22:15

Kratom je návykový a funguje jako opiáty (teda ta nejrizikovější ze skupiny návykových látek - teda kromě toulenu). Závislost vzniká celkem rychle a absťáky jsou dost hnusné.

To že je to legální je celkem WTF (vzhledme k tomu, že člověk může jít natvrdo sedět za trochu trávy).

Když budeš mít štěstí, tak ti někdo prodá nějaké seno bez čehokoliv účinného, když ne, tak dostaneš fakt kratom a zaděláváš si na průser.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
24.6.22 22:19
@Koblizkova1980 píše:
Dobrý večer, máte někdo zkušenosti s Kratomem? Na povzbuzení? Pro lepší výdrž u tréninku? Nebo na vyčerpanost? Děkuji

Mně fungoval vždy jen do určitý doby, pak to se mnou už nic nedělalo, tak jsem se na to vyprdla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4650
24.6.22 22:31

To zní zajímavě. Proč jsem o tom neslyšela? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
25.6.22 09:05

@Ou proč to teda používají sportovci? Netlumilo by je to, když je to jako opiát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11805
25.6.22 10:52
@Koblizkova1980 píše:
@Ou proč to teda používají sportovci? Netlumilo by je to, když je to jako opiát?

Je vic druhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.22 14:24
@Koblizkova1980 píše:
@Ou proč to teda používají sportovci? Netlumilo by je to, když je to jako opiát?

Je to stimulant, spis neco na zpusob kokainu. Ve spouste zemi je jeho pouziti zakazany.

Ja osobne bych se do toho nepoustela.

Za me velke riziko a v mem pripade i velka obava, ze to bude chtit nekdo z treneru cpat memu „diteti“. V nasi sportovni bubline se to jiz vyskytuje.. Doufam, ze je dostatecne pouceny, inteligentni a soudny, ze by na to nepristoupil..

Prosim ponechat anonym

• Citovat
  • Nahlásit
185
25.6.22 20:27
@Koblizkova1980 píše:
Dobrý večer, máte někdo zkušenosti s Kratomem? Na povzbuzení? Pro lepší výdrž u tréninku? Nebo na vyčerpanost? Děkuji

Jinak nejsilnější mi přišel Green horn a Green entikong

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
25.6.22 20:32

Všem děkuji za odpověď!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
17.7.22 10:49

Odvykání od KRATOMU

Hezký den, připojuji se k této diskuzi a CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT, ZDA NĚKDO NEMÁTE ZKUŠENOSTI S ODVYKÁNÍM OD KRATOMU, který je momentálně volně dostupný… Bohužel jsem to podcenila a zadělala si na docela solidní záležitost (asi něco jako závislost na lécích proti úzkosti nebo morfiu - benzodiazepiny apod.) :( :( :( Je moc škoda, že je to zatím relativně nová věc a moc se o tom nemluví, takže člověk, který má dlouhodobější lehčí deprese a úzkosti, se může poměrně rychle dostat do závislosti. Netvrdím a nikdy nebudu, že je to největší svinstvo, má to nádherný povzbuzující a euforický efekt (bez toho, aniž by byl člověk beze smyslů jako u alkoholu) a není to navíc zdraví škodlivé, pokud se to tedy bere rozumně a jen v případě nejnutnější potřeby (řekněme 2-3 týdně jedná menší dávka 3-6g - dle hmotnosti samozřejmě). Bohužel já jsem začala od jisté doby zvyšovat dávky, protože kýžený efekt byl za pár týdnů stále slabší a dostala se až na dávku cca 3-4 denně (cca 7g). Pamatuji si, že ještě tak po třech čtyřech měsících, když jsem to brala cca jednou denně v množství 5 g, jsem to mohla v pohodě vysadit (nedostavovala se žádná fyzická závislost, pouze už lehčí psychická). Bohužel od loňského října (beru to pravidelně od loňského dubna) jsem začala mít nepříjemné depresivní stavy a začala se tím ládovat bez předchozího rozmyslu už i 2-3 denně. Od včerejška jsem poprvé skutečně rozhodnutá s tím nadobro skoncovat (maximálně si to ponechat jako rekreační povzbuzovadlo 2-3 týdně a v nejhorším to rekreačně kombinovat třeba s CBD kapkami). Bohužel stavy, které se začínají dostavovat, nejsou vůbec příjemné - vnitřní třes, agresivita, napjatost, neklid,…naštěstí zatím jen tohle…nedokáži si představit, kdybych s tím sekla ze dne na den, co by se stalo… Snížila jsem včera dávku na 2× 5g denně a je to nepříjemné už i tak. Chtěla bych však poradit, jak to přesně udělat, o kolik snižovat dávky, jak máte s tím zkušenosti vy? Přestože si myslím, že zatím asi nebude tolik lidí, co jsou na kratomu takto závislí jako já…minimálně jej dál vesele berou a neví o tom… Zítra chci jít ještě k psychiatrovi a zeptat se, zda by mi nepředepsal nějaký substitut, pokud o něčem neví…minimálně dočasně nějaké uklidňováky… Ještě jsem si koupila CBD kapky, což je šetrnější varianta a prý se na tom moc závislost vybudovat nedá (a pokud ano, tak to budu brát jen dočasně). V životě mne už totiž nic nedonutí, abych byla na čemkoliv takto závislá…na to si sebe až příliš vážím… PROSÍM PORAĎTE, POKUD MÁTE BY´T SEBEMENŠÍ ZKUŠENOST, DĚKUJI MOC :* :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35433
17.7.22 10:58
@maricka píše:
Hezký den, připojuji se k této diskuzi a CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT, ZDA NĚKDO NEMÁTE ZKUŠENOSTI S ODVYKÁNÍM OD KRATOMU, který je momentálně volně dostupný… Bohužel jsem to podcenila a zadělala si na docela solidní záležitost (asi něco jako závislost na lécích proti úzkosti nebo morfiu - benzodiazepiny apod.) :( :( :( Je moc škoda, že je to zatím relativně nová věc a moc se o tom nemluví, takže člověk, který má dlouhodobější lehčí deprese a úzkosti, se může poměrně rychle dostat do závislosti. Netvrdím a nikdy nebudu, že je to největší svinstvo, má to nádherný povzbuzující a euforický efekt (bez toho, aniž by byl člověk beze smyslů jako u alkoholu) a není to navíc zdraví škodlivé, pokud se to tedy bere rozumně a jen v případě nejnutnější potřeby (řekněme 2-3 týdně jedná menší dávka 3-6g - dle hmotnosti samozřejmě). Bohužel já jsem začala od jisté doby zvyšovat dávky, protože kýžený efekt byl za pár týdnů stále slabší a dostala se až na dávku cca 3-4 denně (cca 7g). Pamatuji si, že ještě tak po třech čtyřech měsících, když jsem to brala cca jednou denně v množství 5 g, jsem to mohla v pohodě vysadit (nedostavovala se žádná fyzická závislost, pouze už lehčí psychická). Bohužel od loňského října (beru to pravidelně od loňského dubna) jsem začala mít nepříjemné depresivní stavy a začala se tím ládovat bez předchozího rozmyslu už i 2-3 denně. Od včerejška jsem poprvé skutečně rozhodnutá s tím nadobro skoncovat (maximálně si to ponechat jako rekreační povzbuzovadlo 2-3 týdně a v nejhorším to rekreačně kombinovat třeba s CBD kapkami). Bohužel stavy, které se začínají dostavovat, nejsou vůbec příjemné - vnitřní třes, agresivita, napjatost, neklid,…naštěstí zatím jen tohle…nedokáži si představit, kdybych s tím sekla ze dne na den, co by se stalo… Snížila jsem včera dávku na 2× 5g denně a je to nepříjemné už i tak. Chtěla bych však poradit, jak to přesně udělat, o kolik snižovat dávky, jak máte s tím zkušenosti vy? Přestože si myslím, že zatím asi nebude tolik lidí, co jsou na kratomu takto závislí jako já…minimálně jej dál vesele berou a neví o tom… Zítra chci jít ještě k psychiatrovi a zeptat se, zda by mi nepředepsal nějaký substitut, pokud o něčem neví…minimálně dočasně nějaké uklidňováky… Ještě jsem si koupila CBD kapky, což je šetrnější varianta a prý se na tom moc závislost vybudovat nedá (a pokud ano, tak to budu brát jen dočasně). V životě mne už totiž nic nedonutí, abych byla na čemkoliv takto závislá…na to si sebe až příliš vážím… PROSÍM PORAĎTE, POKUD MÁTE BY´T SEBEMENŠÍ ZKUŠENOST, DĚKUJI MOC :* :srdce:

Já mám doma Mitragynu ve sbírce v květináči, jde to (zatím) normálně koupit, ale nezkoušela jsem, potřebuju zatím být ještě nějakou dobu při smyslech.

Ale při pátrání po inf. jsem se dočetla, že v Bohnicích už mají s odvykáním zkušenosti, tak pokud to je nějaké špatné a cítíš, že sama to nezvládneš, obrátit se tam.
Píše se, že závislost je podobná závislosti na heroinu.
Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35433
17.7.22 11:15

@maricka

Tak jsem našla, že na odvykání se používá buprenorfin, v léčebně.

Jinak na té stránce, kde jsem si kupovala rostlinu v květináči, mají různé směsi a píšou, že se to má brát max. 3 týdny a pak pauza, právě kvůli závislosti.

Zajímavé je, že to sem vozí hodně z Barmy, tam to prý zaměstnává desetitisíce místních lidí a je tam užívání kratomu oficiálně zakázané, vozí to raději evropanům.

Ty to bereš od lonského dubna, to sama doma nedáš, zavolej zítra do nějakého centra pro drogově závislé, at Ti poradí, je to jak odvykat z opiátů, to nemůžeš doma vysadit najednou… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35433
17.7.22 11:45

@maricka

Ty to bereš od lonského dubna, to sama nedáš, zavolej zítra prosím do nějakého centra pro drogově závislé…

Je to jak odvykat od opiátů, to nemůžeš vysadit najednou… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
17.7.22 12:13

Moc děkuji za rady, taky jsem si teď našla, že pomáhá buprenorfin nebo ještě také methadon (prodávaný jako Sublana). Zítra chci jít k psychiatrovi, aby mi něco doporučil a předepsal… Neboj se, pokud bych to sama doma a při normálním běžném provozu nezvládla, určitě bych vyhledala pomoc na lůžkovém oddělení nebo nějakém denním stacionáři (nebo zkrátka někde, kde by mi byli schopni odborně pomoci). Ale zatím bych to ráda zkusila takto, myslím, že mnoho lidí to takto ambulantně zvládli také ;-) Mám dost podporu v příteli atd., takže se toho tolik nebojím… :-) Píšou, že ten buprenorfin nebo methadon by měli ty abstinenční příznaky do značné míry tlumit a o to my jde…počkat cca 1-3 týdny, než fyzická závislost pomine a poté postupně vysadit i ty substituční léky (v nejhorším nevysadit kratom najednou, ale postupně a doplňovat to těmi substitučními léky). Alespoň takto to mám naplánované, ale byla bych ráda za rady, kdo už to má za sebou a na co se případně vše připravit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat