Mateřská - moc prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 22:46
Mateřská - moc prosím o radu

Dobrý večer, moc prosím o radu ohledně mateřské, protože jsem z toho úplně tumpachová. 1.11.2018 jsem podepsala pracovní smlouvu na hpp na rok. Předtím jsem byla doma a starala se jako osoba pečující o dítě do 7 let o první dítě. V letos v dubnu jsem zjistila, že jsem těhotná a od té doby jsem na nemocenské. Nástup na mateřskou bych měla mít kolem 20.10.2019 a ten samý měsíc mi o poslednímu končí smlouva a pochopi9se prodlužovat nebude. A teď co nevím… Vzniká mi v tomto případě nárok na tu mateřskou, když jsem od dubna na té nemocenské? Vztahuje se to do té doby 270 dní účasti na pojištění, když zaměstnaná jsem, ale marodím? Nebo se tam vztahuje jen doba, kdy jsem byla v práci a nemocenské ne? A ještě prosím, jestli nevíte… Nevybrala jsem si ani den dovolené a vybírat nechci, chci si to nechat proplatit. A v tomto případě mi to proplatí ve výplatním termínu v listopadu nebo až po skončení té mateřské? Myslím si, že v listopadu, když mi říjnem skončí pracovní poměr, ale jistá si nejsem. Moc děkuji za odpověď. Anonym z důvodu osobních informací.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
wendeleen
Kecalka 186 příspěvků 31.08.19 22:53

Nemocenská nevadí a tímhle si nejsem stopro jistá, ale z logiky věci bych řekla, že dovolenou ti proplatí v poslední výplatě po vypršení pracovní smlouvy - tedy v listopadu ve mzdě za říjen. Pokud to tak není, ráda se přiučím. :palec:

Pupa94
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 31.08.19 22:55

Jen se dovolená krátí za měsíce nemoci. Nevím přesně kolik, ale při zadání do googlu krácení dovolené určitě něco vyjede.

Aqualech
Kecalka 214 příspěvků 1 inzerát 31.08.19 23:05

Ta dovolená je podle dohody se zaměstnavatelem, mne ji třeba proplatili po skončení mateřské než mi začal rodicak.

Lendeš
Kelišová 6810 příspěvků 31.08.19 23:23

Proplatit dovolenou by měl zaměstnavatel v nejbližším výplatním termínu po skončení pracovního poměru.

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 31.08.19 23:47

No treba se tu najde nekdo kdo fakt vi, ale vzhledem k tomu, ze uz jsi dost dlouho na neschopence a pracovni pomer ti konci, tak mit narok nebudes. Neco podobneho mela kamaradka a nejak se to tam pocita ty dny. Zavolala bych si na prislusnou ossz. Co se tyka proplaceni dovolene, tak me ji budou proplacet v tom prechodu mezi materskou a rodicakem, ale asi je to na dohode.

Lendeš
Kelišová 6810 příspěvků 01.09.19 00:01

@Mysticlipstick Proč by nárok neměla? Píšeš nesmysly. Po celou dobu trvání pracovního poměru je nemocensky pojištěná a je jedno, jestli skutečně pracuje nebo je na neschopence. Nárok mít normálně bude, potřebných 270 dní splňuje a nastupuje za trvání zaměstnání.

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 01.09.19 00:21
@Lendeš píše:
@Mysticlipstick Proč by nárok neměla? Píšeš nesmysly. Po celou dobu trvání pracovního poměru je nemocensky pojištěná a je jedno, jestli skutečně pracuje nebo je na neschopence. Nárok mít normálně bude, potřebných 270 dní splňuje a nastupuje za trvání zaměstnání.

Prosimte klid, jse o to ze ji konci smlouva a nikde nepisu ze to vim jiste, at se zepta na perislusnym urade, ale jestli ty jsi natolik erudovana, ze ji to reknes s jistotou, tak prosim ;) takovych odbornic od stolu internet snese.

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 01.09.19 00:21
@Lendeš píše:

Prosimte klid, jse o to ze ji konci smlouva a ma tu neschopenku dlouho a nikde nepisu ze to vim jiste, at se zepta na prislusnym urade, ale jestli ty jsi natolik erudovana, ze ji to reknes s jistotou, tak prosim ;) takovych odbornic od stolu internet snese.

Lendeš
Kelišová 6810 příspěvků 01.09.19 00:25

@Mysticlipstick Konec pracovní smlouvy během pobírání PPM nemá na výplatu dávky žádný vliv.

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 01.09.19 00:28
@Lendeš píše:
@Mysticlipstick Konec pracovní smlouvy během pobírání PPM nemá na výplatu dávky žádný vliv.

Ano, jde o tu neschopenku. Tam je nejakej maximalni pocet dnu co se muze zohlednit. Fakt si nehraju na chytrou ;) at se zepta na tech spravnych mistech jak ji to vychazi.

Lendeš
Kelišová 6810 příspěvků 01.09.19 00:32

@Mysticlipstick Žádný maximální počet dní neschopenky, které můžou zohlednit tam není. Zákon jsi očividně neviděla ani z rychlíku, ale hlavně že máš potřebu psát zakladatelce, že nebude mít nárok.

stinga
Echt Kelišová 8993 příspěvků 01.09.19 00:34

@Mysticlipstick na mateřskou jí to vychází určitě, fakt píšeš nesmysly

stinga
Echt Kelišová 8993 příspěvků 01.09.19 00:36

Pro anonymní - dovolenou ti proplatí mezi mateřskou a rodičovskou - ale nárok na dovolenou bude značně pokrácený, protože jsi pracovala jen 3 měsíce

Lendeš
Kelišová 6810 příspěvků 01.09.19 00:38

@stinga Není důvod, aby zaměstnavatel proplácel dovolenou až po konci PPM, je povinen to vypořádat se skončením pracovního poměru.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama