Mateřská , neodpracované dny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 23:00
Mateřská , neodpracované dny

Ahoj, dneska jsme zjistily že jsem těhotná. Potvrzeno gynekolžkou. Četla jsem, že na nárok na mateřskou mám pokud mám za 2 roky odpracované 270 dní a při nástupu na mateřskou dovolenou musím být zaměstnaná.

Já nastoupila do práce rok 2018 říjen a skočila únor 2019..
Pak jsem byla tento 2019 měsíc v jedné práci ještě a teď nastupují do další už těhotná.

Chybí mi odpracovat asi 147 dní. (4-5 měsíců)

Ale… Miminko se má narodit v březnu/dubnu…
A do té doby bude rok 2020… a záda se pár týdnů před porodem o mateřskou…

To znamená že nebudu splňovat těch 270 kalendářních dní :( je to tak? :( Nebo jsem z toho úplně zmatená?
Děkuji za rady..

Reakce:
epsice
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 09.07.19 23:08

Mám pocit že musíš mít odpracované 270 dní v posledním zaměstnání. Takže by jsi nedostala mateřskou ani tak. Nic se neděje, prostě budeš od porodu pobírat rodičák…

histep
Kelišová 5106 příspěvků 09.07.19 23:21

Pokud v te praci, do ktere ted budes nastupovat, vydrzis az do odchodu na materskou, tak by ti to jelo vyjit. Nastupovat ba materskou budes v unoru 2020, cili 270 dni (cca 9 mesicu) musis mit odpracovano od brezna 2018 do unora 2020. Odpracovano mas tedy 5 nebo 6 mesicu a pokud v te nove praci vydrzis do unora 2020, tak budes mit odpracovano dalsich 6-7 mesicu, coz v souctu bude stacit.

histep
Kelišová 5106 příspěvků 09.07.19 23:23
@epsice píše:
Mám pocit že musíš mít odpracované 270 dní v posledním zaměstnání. Takže by jsi nedostala mateřskou ani tak. Nic se neděje, prostě budeš od porodu pobírat rodičák…

270 dni celkem. Nic se nedeje? Ono PPM muze byt docela dost penez…

Martha03
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 09.07.19 23:26

Ahoj. Musíš mít odpracovano 270 dní za poslední dva roky je jedno u kolika zaměstnavatelů a být zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě v době nástupu na mateřskou. Na tu se nastupuje nejpozději 6 týdnů před stanoveným termínem porodu. Tak si to spočítej jak ti to vychází. Nyní nastupuješ do nové práce, kde bude jistě zkušební doba ve které tě zaměstnavatel může vyhodit pokud zjistí, že jsi těhotná a nebude se mu to hodit do krámu, takže bych počítala i s variantou, že můžeš o práci přijít…

Kriss Tina
Extra třída :D 11013 příspěvků 10.07.19 02:49

@epsice nemusi, musí mít 270 v posledních 2 letech, já taky neměla v poslední práci 270 dní a mateřskou sem dostala v pohodě, a říct že bude pobírat rodičák a je to v pohodě je taky blbost, mateřská je totiž docela dost peněz. Jinak zakladatelko nevím budeš si to muset spočítat kolik dní budeš mít odpracovano až budeš žádat, já žádala teď v dubnu a počítalo se do toho i zaměstnání z roku 2017.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 05:27

Tak to jste mě docela dost uklidnily právě proto abych nebyla na řidičáku… Mi přítel zařídil u něho v práci ať si právě odpracuji ty měsíce ať mám mateřskou takže tam ví, že jsem těhotná dostanu smlouvu na rok.
Byla bych moc ráda ať mi to vyjde… :) Kezby.

Váš příspěvek
Reklama