Mateřská - přijde v srpnu?

Anonymní
6.8.20 12:06

Mateřská- přijde v srpnu ?

Už v tom mám docela zmatek, tak jdu za zkušenějšími. Na mateřskou jsem nastoupila asi v půlce února 2020 (6tydnu před porodem). Dcera se nakonec narodila o 14 dni dřív.
Stále se nemůžu dopocitat, zda mi ještě přijde teď v srpnu mateřská nebo ne. Když to počítám podle kalendáře, vychází mi 28tydnu na konec srpna. Tudíž by měla mateřská ještě přijít. Nebo už s ni počítat nemám a mám si zažádat o rodičák?:/
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4854
6.8.20 12:14

Od data co si nastoupila na mateřskou si odpocitej 28 týdnů a od toho data si můžeš požádat o rodičovský příspěvek. Ze si rodila o 14 dni driv na to nema vliv. V práci si ještě pozadej o čerpání řádné dovolené a o rodičovskou dovolenou. Když si nastupovala někdy v půlce února tak by si měla mít mateřskou skoro až do konce srpna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4107
6.8.20 12:16

Počtíala jsem cca od půlky unora od 17.2.2020 a to bys měla mateřskou do 30.8.2020. A tím pádem ti příjde mateřská i v záři. A za záři v řijnu již rodičák. Případně ještě čerpání dovolené po skončení mateřské

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18095
6.8.20 13:03
@Anonymní píše:
Už v tom mám docela zmatek, tak jdu za zkušenějšími. Na mateřskou jsem nastoupila asi v půlce února 2020 (6tydnu před porodem). Dcera se nakonec narodila o 14 dni dřív.
Stále se nemůžu dopocitat, zda mi ještě přijde teď v srpnu mateřská nebo ne. Když to počítám podle kalendáře, vychází mi 28tydnu na konec srpna. Tudíž by měla mateřská ještě přijít. Nebo už s ni počítat nemám a mám si zažádat o rodičák?:/
Děkuji

Jestli jsi tenhle mesic jeste na mateřské, tak pride i v září za srpen. Ted ti pride urcite za cervenec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 14:13

@Veru1987 ona mateřská chodi zpětně?
A koncem srpna si tedy mohu dojet zažádat o rodičak, ze?

• Citovat
  • Nahlásit
4854
6.8.20 22:41
@Anonymní píše:
@Veru1987 ona mateřská chodi zpětně?
A koncem srpna si tedy mohu dojet zažádat o rodičak, ze?

Ano, mateřská i rodicak chodí zpětně tj. ted ti přišla/přijde za červenec. O rodicak si zazadej klidně už teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama