Kdy budu mít nárok na porodné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vercaa1122
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 27.04.18 14:49
Matka samoživitelka - nárok

Dobrý den, pouze se chci informovat. Čekám s přítelem miminko, ale jediný kdo může doložit současný příjem jsem já. Budu brána jako samoživitelka? Pokud bude otec zapsán v rodném listě? A když by nebyl? Měla bych nárok na porodné? Já už v tom mám naprostý chaos. :nevim: :nevim:

Přečtěte si článek: Porodné 2019: Aktuální informace

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mroe
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 27.04.18 14:52

Trosku to rozved, co znamena, ze nemuze dolozit prijem?

lampicka11
Závislačka 3615 příspěvků 2 inzeráty 27.04.18 14:54
@mroe píše:
Trosku to rozved, co znamena, ze nemuze dolozit prijem?
Řekla bych ze bud neni zaměstnany nebo student
Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 14:54

Jestli u porodu umřeš, tak tvoje děcko půjde do kojeňáku nebo k pěstounům na přechodnou dobu než projde otec zdlouhavým procesem při dokazování stejné DNA. Jsi si toho vědoma jo? Stojí ti to za těch pár tisíc?

mroe
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 27.04.18 14:57
@novakova.t píše: Řekla bych ze bud neni zaměstnany nebo student

Nebo to je uplne jinak.Nech ji, at to vysvetli.

Anik
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 27.04.18 14:58

Řekla bych, že pracuje načerno.

Já jsem taky samoživitelka, otec v RL je, ale prostě s náma nebydlí. Takže záleží kde má přítel trvalý pobyt a kde se prokazatelně zdržuje, pokud s tebou, tak nejsi samoživitelka.

Russet
Neúnavná pisatelka 15036 příspěvků 27.04.18 15:31

To je nějaký záměr plodit dítě za účelem získání porodného? Když jsem otěhotněla já, měla jsem bydlení i úspory. Takže normálně mateřská a rodičák. Proč otec nechce do RL?

radkka
Generální žvanilka 20805 příspěvků 27.04.18 15:36
@Russet píše:
To je nějaký záměr plodit dítě za účelem získání porodného? Když jsem otěhotněla já, měla jsem bydlení i úspory. Takže normálně mateřská a rodičák. Proč otec nechce do RL?

To byla asi jiná doba, když jsi rodila ty, dneska se zodpovědnost nenosí :pankac:

Russet
Neúnavná pisatelka 15036 příspěvků 27.04.18 15:37
@radkka píše:
To byla asi jiná doba, když jsi rodila ty, dneska se zodpovědnost nenosí :pankac:

Tři a půl roku není pravěk :mrgreen:

radkka
Generální žvanilka 20805 příspěvků 27.04.18 15:40

Musíte doložit příjmy, podle jejich výše se určí, jestli máte nárok nebo ne. Takový majlant, abych riskovala to, co píše @Doe_Jane porodné fakt není…
Tvůj partner buď oficiální příjmy má nebo nemá, to se dá lehce doložit :nevim:

radkka
Generální žvanilka 20805 příspěvků 27.04.18 15:40
@Russet píše:
Tři a půl roku není pravěk :mrgreen:

A vidíš, kam jsme dospěli :mrgreen:

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 28.04.18 15:27

Ja kdyz planovala dite, tak mi uprime bylo jedno, zda mam narok na nejakou davku nebo ne, jelikoz jsme s manzelem byli schopni uzivit sebe i dite bez jakychkoli davek… neriskovala bych kvuli par korunam porodneho

madla.g
Nováček 10 příspěvků 30.04.18 13:12

Nebylo by lepší, vy znalkyně, odpovědět na otázku, pokud tomu rozumíte? Ani jedna z vás určitě nezná autorku příspěvku tak dobře, aby mohla moralizovat.

Russet
Neúnavná pisatelka 15036 příspěvků 30.04.18 13:25
@madla.g píše:
Nebylo by lepší, vy znalkyně, odpovědět na otázku, pokud tomu rozumíte? Ani jedna z vás určitě nezná autorku příspěvku tak dobře, aby mohla moralizovat.

To neznáme. A já jí odpověděla. Dostane mateřskou a rodičák. Ale pokud někdo natahuje ruku, měl by dát opravdové informace. Proč má plat jen ona, jestli jsou ve společné domácnosti a tak… jinak jí asi odpovědět správně nejde.

madla.g
Nováček 10 příspěvků 30.04.18 13:33

Nevíte, jestli natahuje ruku. Prostě se jen ptá… Achjo, věčný problém internetových diskuzí. @Russet

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama