Maturita u zdr. asistenta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JanaRadka
Povídálka 12 příspěvků 25.01.19 13:36
Maturita u zdr.asistenta

Dobrý den, z čeho se prosím maturuje u zdravotnického asistenta? Všude se píše něco jiného. Čj, Aj, ošetřovatelství, stomatologie, někde píší i psychologie :roll: a někde straší, že v roce 2021 i matika? :cert:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tableta
Závislačka 4328 příspěvků 25.01.19 13:39

Já jsem maturovala z češtiny, angličtiny, ošetřovatelství, psychologie a komunikace a pak z ošetřování nemocných = praxe

Aduš8
Závislačka 3454 příspěvků 25.01.19 13:41

Já si nejsem jistá kdy, ale maturita z matematiky má být povinná pro všechny maturitní obory, nebo? A nejsem si tedy jistá, zda u tohoto oboru nejsou některé předměty volitelné. ČJ, cizí jazyk a ošetřovatelství je jasné, praxe taky, ale zbytek :nevim:

JanaRadka
Povídálka 12 příspěvků 25.01.19 13:41
@Tableta píše:
Já jsem maturovala z češtiny, angličtiny, ošetřovatelství, psychologie a komunikace a pak z ošetřování nemocných = praxe

A kdy jste maturovala,takže stomatologie tam není?

rendulinka3
Stálice 53 příspěvků 25.01.19 13:43

@JanaRadka stomatologie?na zubaře snad studovat nebudeš, ne?

tininas
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 25.01.19 13:47

Ahoj.

Ty myslíš určitě somatologii. :)

JanaRadka
Povídálka 12 příspěvků 25.01.19 13:48
@rendulinka3
@rendulinka3 píše:
@JanaRadka stomatologie?na zubaře snad studovat nebudeš, ne?

Jasně že ne,somatologie, blbě jsem to napsala.

JanaRadka
Povídálka 12 příspěvků 25.01.19 13:49
@tininas píše:
Ahoj.Ty myslíš určitě somatologii. :)

Jj,to byl omyl :lol:

chs.jasmin
Echt Kelišová 8540 příspěvků 25.01.19 13:56
@JanaRadka píše:
Dobrý den, z čeho se prosím maturuje u zdravotnického asistenta? Všude se píše něco jiného. Čj, Aj, ošetřovatelství, stomatologie, někde píší i psychologie :roll: a někde straší, že v roce 2021 i matika? :cert:

Ted už je maturita jiná, takže spíš si napiš dotaz na konkrétní školu, kde chceš studovat. Nejen, že ZA už neexituje, jmenuje se praktická sestra ale i tam se pak lišilo dle roku maturity. Já třeba měla v češtině ještě povinnou slohovku a pak na výběr AJ nebo matematiku. Všichni jsme si tehdy dali jazyk a v něm jsme také psali slohovku + gramatický text a pak ústní maturita:

Já třeba:

ČJ, AJ, psychologie, ošetřovtelství (v tom je somatologie ale i propedeutika apod.) a ošetřování nemocných = praxe + obhajoba.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8540 příspěvků 25.01.19 14:01

@JanaRadka
Somatologie je anatomie, z te určitě maturita je. My jsme měli v prváku 8 hodin týdně, je to bichlovačka jak blázen. Do toho ti pak další roky se nabalí klinická propedeutika, výchova ke zdraví a pak ošetřovatelství toho je zase snad 6-8hodi týdně a tam je právě skrnuté co dřív bylo zvlást a to chirurgie, neurologie, interna, porodnictví, pediatrie a akutní stavy (jipy, ara, první pomoc) …
Nastupoval nas plný počet = 32 a odmaturovalo 21 z toho 3 k nám propadli…

Uživatel je onlineLucka194
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 25.01.19 14:02

Maturovala jsem 2016. ČJ, matematika/AJ, ošetřovatelství/so­matologie, praxe v nemocnici :-) @JanaRadka

Příspěvek upraven 25.01.19 v 14:04

rokris
Kelišová 7016 příspěvků 25.01.19 14:03
@JanaRadka píše:

Somatologie. Zubaři nee. :)

cecetka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 25.01.19 14:04
@Aduš8 píše:
Já si nejsem jistá kdy, ale maturita z matematiky má být povinná pro všechny maturitní obory, nebo? A nejsem si tedy jistá, zda u tohoto oboru nejsou některé předměty volitelné. ČJ, cizí jazyk a ošetřovatelství je jasné, praxe taky, ale zbytek :nevim:

Vyjimku maji umelecke a zdravotnicke skoly. Tam.matematika povinna neni.

Aduš8
Závislačka 3454 příspěvků 25.01.19 14:05

@cecetka to se omlouvám, jen jsem o tom párkrát četla, že má být povinná, o výjimkách jsem nevěděla :palec:

Tableta
Závislačka 4328 příspěvků 25.01.19 14:13
@JanaRadka píše:

2013. Volitelný předměty si každý škola určuje sama. Někdo tam tu somatologii klidně může mít :nevim: Ale my jsme tento předmět měli pouze v prvním ročníku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Vidím velký zlatý! Slavná cikánka Jolanda je zpět a věští z piva

Fenomenální věštkyně Jolanda hlásí velkolepý návrat! Září v nové reklamě na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >