MC Tobi x MC Priori

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DMartina
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 30.10.07 22:39
MC Tobi x MC Priori

Sice máme ještě čas, ale protože jsem rozladěná z naší stávající autosedačky, koukám už po další budoucí… a není mi jasné, jaký je rozdíl mezi MC Tobi a MC Priori? Můžete mi někdo poradit? Díky

Jak maminky hodnotí Maxi-Cosi Tobi

Reakce:
Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 31.10.07 07:48

Taky jsme to resili. My se nakonec rozhodli pro Tobi, ma proste lepsi vlastnosti, vic poloh, lepsi upinani… nasla sem nekde na netu srovnani, bohuzel uz nevim kde. Vychazi draz, ale koupime Tobi. :wink:

steeve
Kelišová 7092 příspěvků 31.10.07 08:25

Nejpodstatnější rozdíl je , že Tobi super dělané pásy na prružinách, takže když se pásy rozdělají, tak nespadnou pod dítě ale zůstanou trčet do vzduchu a při posazování dítěte je nemusíte lovit z pod dítěte, navíc s indikátorem správného utažení pásů. Jinak je Tobi o fous užší, ale vyšší, ale taky je dražší. Tobi má taky integrovanou opěrku hlavy, kterou se i jednoduše reguluje výška pásů . Loni byla Tobi se 4 hvězdička, letos ji jednu vzaly, takže má3 hvězdičky, tak je na tom s Priorkou stejně z bezpečnosti.

DMartina
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 31.10.07 08:59

Aha. Děkuju. Samozřejmě jsem je chtěla okouknout v reálu, ale po prvních shlédnutích na netu mi to fakt nebylo jasné.

steeve
Kelišová 7092 příspěvků 31.10.07 10:01

A když už budete u toho okukování, skoukněte také nový Roemer King Plus, je za stejnou cenu, přitom je bezpečnější- má 4 hvězdičky, má zvětšenou plochu pro dítě s integrovaným podhlavníkem, a uchycení v autě systémem TS - perfektně se poutá. Myslím že to jsou sedačky epší než M-C, ale M-C má jméno.

Mahony
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 31.10.07 10:02

Určitě si je dojdi prohlédnou v reálu. U Tobi sice píšou, že má víc poloh, jenže ve skutečnosti jde Piorka dát do lehu o fous víc. Navíc je prostornější. Tobi je zase vyšší a dítě z líp vidí z okénka. Co se týče bezpečnosti, jsou na tom naprosto stejně, ani s jednou neprohloupíš :wink: .

kristynab
Echt Kelišová 9130 příspěvků 31.10.07 19:37

Ahoj,
dneska nám přišla sedačka MC priory xp a je super, není pravda, že pásy člověk loví pod díttem, je to vymyšleno tak, že je člověk má za co zachytit. Honzík je z ní nadšený a na http://www.autosedacky-kocarky.cz/ jí mají o dost levnější než jinde.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.07 14:00

My máme tobinku a je super. Nevím jak to mají ostatní, ale ty pásy na pružinách jsou dokonalý… zvlášť teď v zimě,kdy je malej nabalenej až k prasknutí…

............
oblíbené weby: www.mimiburza.cz www.miniboss.cz www.playonline.cz www.mimibazar.cz www.games007.cz

sunnycali
Nováček 2 příspěvky 03.12.07 21:29

Mate nekdo testy maxi cosi priori bez isofixu? Diky moc.

steeve
Kelišová 7092 příspěvků 03.12.07 22:23

Maxi-cosi Priori byla testovaná v letech 2001 a 2002 a Priori SPS a Priori XP v roce 2003 a pokaždé s hodnotou 3 hvězdičky.
Priorifix- tedy s isofixem byla testovaná v letech 2005, 2006, 2007 pokaždé se 4 hvězdičkama s poznámkou, že když je použita bez isofixu, poutaná pásem( tedy úplně stejné by to bylo s Priori XP) tak jednu hvězdičku ztrácí.
Letošní testy mám na svých stránkách v originále ADAC i český překlad, a jinak tištěný je k sehnání v časopisu Test, a nebo originál na netu na www.ADAC.de

sunnycali
Nováček 2 příspěvky 03.12.07 22:28

dik moc. Nevedela jsem, jak se to hodnoti bez isofixu, protoze jsem to nikde nenasla. ted uz jsem zase o kus chytrejsi. Tim padem vychazi tobi i priori XP stejne, ze?

steeve
Kelišová 7092 příspěvků 04.12.07 10:02

Jo z bezpečnosti jsou na tom Tobi i Priori XP stejně, a ostatní rozdíly byly popsány výše

Bebe1
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 04.12.07 10:58

My jsme si vybrali Tobi a jednim z hlavnich duvodu, je prave ta vetsi prostornost Priori – nemyslim, ze „prostornost“ je u sedacky pozitivni vec! Mates, ac je dost velky mimino (v 10. mesicich ma 10,10kg a 76cm), v ty Priori lital a hlavou tam moch koukat do stran, atd. coz mi prislo dost nebezpecny – samozrejme, ze se da dokoupit do Priori zahlavnik, ale neni tak efektivni, jako ten super integrovanej zahlavnik u Tobi - tam ma hlavicku jak v bavlnce :) . A ty pasy u TObi jsou fakt jednoznacne jednodussi na pouzivani.

Bebe1
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 04.12.07 10:58

My jsme si vybrali Tobi a jednim z hlavnich duvodu, je prave ta vetsi prostornost Priori – nemyslim, ze „prostornost“ je u sedacky pozitivni vec! Mates, ac je dost velky mimino (v 10. mesicich ma 10,10kg a 76cm), v ty Priori lital a hlavou tam moch koukat do stran, atd. coz mi prislo dost nebezpecny – samozrejme, ze se da dokoupit do Priori zahlavnik, ale neni tak efektivni, jako ten super integrovanej zahlavnik u Tobi - tam ma hlavicku jak v bavlnce :) . A ty pasy u TObi jsou fakt jednoznacne jednodussi na pouzivani.

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 04.12.07 11:03

Máme Priori XP a maximální spokojenost, Sára si tam hoví jako král. Má tam dost místa.

Bebe - proč myslíš, že není bezpečné, mít tam dost místa? Kdyby to bylo nebezpečné, tak by přeci neměli obě sedačky vynikající hodnocení. Jinak mi kupovali univerzální podhlavník a hlava jí tam nijak nelítá, je taky velká - 11,21kg a 80cm.

Váš příspěvek
Reklama